21

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

P.Y. написав:
Cyan написав:

спочатку і не повинно нічого виходити, а тут через одну нещасну невдачу вже плачуть в подушку, хоспаді

Так ні, тут навіть не «нічого не виходить», а тупо не знаєш, із чого почати.

а гугл тоді навіщо?

22

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

Я також і про те, що поріг входження в розробку 3D-ігор навіть після знайомства з ВУЗівською програмою лишається достатньо високим.

23

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

P.Y.
Вам взагалі всі пороги високі, не збивайте людей з пантелику. Ні, щоб почати кодити платформер чи якесь 2д, а тоді поступово йди до 3д, аби повити як все погано. FakiNyan оно власну 3д гру вже закінчив і поріг входження до шутерів йому вже не високий і це за два-три роки роки навчання кодингу.

24

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

0xDADA11C7 написав:

Ні, щоб почати кодити платформер чи якесь 2д

Колись на GW-BASIC'у писав щось таке ціле літо. Правда, воно в мене так і не запрацювало, а потім інтерес зник. Деяку складність вносила відсутність у мене свого компа на той час.

0xDADA11C7 написав:

а тоді поступово йди до 3д

2D, в найпростішому випадку, можна робити на чому-завгодно, де є можливість малювати. 3D після 2D доведеться вчити практично з нуля (я розумію, кубик з ізометрією можна намалювати хоч і в тому ж стародавньому бейсіку, але для чогось більш продвинутого використовують DirectX чи щось подібне, як правило. Прочитавши туторіал з гейм-девелопменту з купою малозрозумілого коду (який, проте, скомпілювався й запустився), я так і не зміг реалізувати стратегію своєї мрії...).

25

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

Тепер є юніті-зе-де, він дуже добре підходить для створення фараон-стайл-подєлій - поріг входу дуже низький, щось та вийде.

Подякували: P.Y.1

26

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

стратегії цілком двовимірні можуть бути, якщо вже така проблема з графікою -- пишіть асціі рогалік, а графіку додатсте як необов'язкове розширення.

P.Y. написав:

3D після 2D доведеться вчити практично з нуля

Таке було в 80-х, а нині вже не так -- і там і там програмування графічного процесора і освітлення. Між дендівським робокопом і контерстрайком прірва, а от між abuse і думом куди менша.

Подякували: P.Y.1

27

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

Не забуваймо, програма українських ВУЗів здебільшого заточена під технології 80-х (турбопаскаль там який-небудь з модулем Graph, наприклад).

28

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

А мого фаху взагалі в бурсах не вчать, то що, мені замовнику тепер таке писати --

P.Y. написав:

Не забуваймо, програма українських ВУЗів здебільшого заточена під технології 80-х (турбопаскаль там який-небудь з модулем Graph, наприклад).

29 Востаннє редагувалося quez (31.07.2015 16:17:14)

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

P.Y. написав:

Не забуваймо, програма українських ВУЗів здебільшого заточена під технології 80-х (турбопаскаль там який-небудь з модулем Graph, наприклад).

Якщо при цьому пам'ятати, що завдання українських вузів - посіяти огиду до будь-чого що там вивчається, то ці засоби виявляються цілком виправданими.

Подякували: 0xDADA11C71

30

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

Анатолій написав:

Але ж вік 13 років :) і що справді є серйозні наміри програмувати?

Я також маю упередження, що люди народжені між 85 роком і десь 65 розумово відсталі. Нічого дивного в упередженні Анатолія я не бачу, бо як ставилися до нього - так він ставиться до інших.

31

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

Я в свої 13 років починав з мови Java. Вона значно простіша, на мій погляд в порівнянні з C та C++.
Я б порекомендував почати саме з Java. Вивчити основи, потім навчитися створювати програмки з графічним інтерфейсом, а там й хорошою практикою буде попробувати написати генератор світу аля Minecraft з LwJGL.

32

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

0xDADA11C7 написав:

А мого фаху взагалі в бурсах не вчать, то що, мені замовнику тепер таке писати --

P.Y. написав:

Не забуваймо, програма українських ВУЗів здебільшого заточена під технології 80-х (турбопаскаль там який-небудь з модулем Graph, наприклад).

Про що й мова. Питання в тому, як цей фах отримати. Це повністю результат самопідготовки, чи був якийсь наставник, що посвятив Вас у таїнство? І які базові знання необхідні, перш ніж братися за освоєння цього фаху?

33

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

BarsicPlus написав:

Я в свої 13 років починав з мови Java. Вона значно простіша, на мій погляд в порівнянні з C та C++.

C++ складніший за джаву — підтверджую. Хоча мова C мені здалась навіть дещо простішою, ніж Java (втім, Java побудована вцілому логічніше).

34

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

  1. повністю результат самопідготовки

  2. ринок є твоїм помічником

P.Y. написав:

І які базові знання необхідні, перш ніж братися за освоєння цього фаху?

якоїсь мови з можливістю компілювання має бути досить(Сі чи АвтоІт ідеал), ну і не цуратися скриптових мов при потребі. До речі, невдовзі матиму можливість інтеґрувати в цю індустрію навіть сумлінного знавця регуляних виразів і/або бейсикоподібної мови. (назви технологій облишимо, бо не суть). Щось подібне до бульбашкового алгоритму взагалі часто потрібно.

35

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

В регексах шарю, gwbasic, qbasic непогано освоїв у школі, сумлінність — хз, належу до розумововідсталого покоління *WALL*

Подякували: 0xDADA11C71

36

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

P.Y. написав:

Що складного в ООП?

як шо, всякі розумяння, абстракція, класс і так дальше, особливо коли приклад кіт )))

37

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

reverse2500 написав:
P.Y. написав:

Що складного в ООП?

як шо, всякі розумяння, абстракція, класс і так дальше, особливо коли приклад кіт )))

Це проблема не ООП, а тих, хто намагається пояснювати можливості ООП на прикладі котів і фубарів :)

38

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

reverse2500 написав:
P.Y. написав:

Що складного в ООП?

як шо, всякі розумяння, абстракція, класс і так дальше, особливо коли приклад кіт )))

Хто не може в абстракцію, тому трохи рано програмувати. Нехай почекає рочків хоча б до семи.

39

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

P.Y. написав:

В регексах шарю, gwbasic, qbasic непогано освоїв у школі, сумлінність — хз, належу до розумововідсталого покоління *WALL*

А я до наркоманського, ги-ги. Невдовзі запущу тестовий ботнет для навчання початківців і перевірки деяких ідей -- щось штибу дитячої залізної дороги, як зроблю відпишуся в приват - дам простеньке завдання.

Подякували: P.Y.1

40

Re: Шукаю наставника/допоможіть будьласка

Я хоч і погоджуюсь,що Анатолій іноді друкує тексти в стилі "рука ліцо", але все ж таки ви дарма на нього накинулись. Багато серед ваших знайомих брались програмувати слухаючи ваші розповоді про це і про з/п у програмістів, та чи багато дійшли до кінця? І це враховуючи,що вже дорослі люди з повним розумінням справи! А це чувачок в 13-ть рочків вирішив,що чому б і ні? Може войно й справді буде все бенч,але як на мене то тут не те,що 50/50 а цілих 98/2. Але це моя думка, як ви там казали якогось там покоління. Але цікаво було б якби маля нам всім в свої 25-ть сказав вийшло щось з його бажання чи ні.