41 Востаннє редагувалося Droid 77 (18.08.2021 00:52:40)

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Та китайські брати TL866 вже на USB переробили.
Link->TL866 II PLUS

Мають навіть комплекти з адаптерами під будь який чіп, за 45 баксів:
Link->TL866II Plus with 37 adapter XGECU 100% Original Minipro TL866ii Plus + 28 Adapters EEPROM Universal Bios USB programmer

P. S.
Цей програматор підтримує AT89C51 та AT89S51, та багато ще чого...

42

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Anatoliy 3D написав:

.. хотів би запрограмувати свій AT89C51\AT89S51...

Якщо мова конкретно про AT89S51, то найдешевший варіант - це китайський USBASP (від 70 грн можна знайти навіть в Україні) + китайська програма ProgISP (існує англомовна версія). Власне я і використовую таку комбінацію. Мінус - не існує версії під Linux, але там і AVRdude доступний, можна якось викрутитись.

Подякували: Chemist-i1

43

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Дякую за надану інформацію. Але чи є все-таки в нас в Україні фірми, що надають послуги прошивки флеш мікроконтролерів?

44

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Компаній по розробці електронної техніки одиниці, та і навряд вони стануть гаяти свій час на таке.
А от авторизовані сервісні центри по ремонту побутової електроніки є майже в кожному місті. Звісно писати код не стануть, а от банарник заллють за певну платню.
Можна відкрити керівництво по експлуатації, наприклад на свій телевізор. Глянути там адреси сервісних центрів. Подзвонити в найближчій та спитати чи є в них універсальний программатор, та чи зможуть записати прошивку в певний чіп.

45

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Скажіть, навіщо в 2021 році триматися за архітектуру 8051 кінця 70-х років? Обмеження RAM в 256 байтів (це при тому, що не всі комірки пам'яті доступні, бо частину займають регістри та інша заререзервована всячина) це епік.

46 Востаннє редагувалося Droid 77 (04.09.2021 05:33:18)

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Це не епік.
Так намагаються в вишах навчити міркувати як 8051.
Це така тактика, хто не зрозумів отримав автоматом трояк, пішов дали, пішов повз популярного Avtomotion.
Мабуть такий на зараз життєвий кастинг.

47 Востаннє редагувалося ReAl (04.09.2021 11:57:26)

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Droid 77 написав:

Це не епік.
Так намагаються в вишах навчити міркувати як 8051.
Це така тактика, хто не зрозумів отримав автоматом трояк, пішов дали, пішов повз популярного Avtomotion.
Мабуть такий на зараз життєвий кастинг.

Якщо малося на увазі automotion, то там я зустрічаю зараз грубо Cortex-M3/M4/M33, Cortex-R5/R7, різні ARC, Cortex-A* (від A7 до 4-8-ядерних A5x/A7x).
MCS51 може десь внизу, нижче AUTOSAR в дрібних модулях, та й то там зараз CM3 в нових розробках, про які я знаю.

p,s, «вийду на пенсію»™ — знайду архів iDCX51 (preemptive RTOS з підтримкою BITBUS через яку вміє RPC), візьму пару AT80S51 і пограююся в ретрокомп'ютинг. Бо на той час, коли Intel цю iDCX51 відпустила, у мене вже інші задачі були.
А так щодо MCS51 лише теплі спогади, дискетка з ліцензійним AVOCET-C51 1995 року, декілька проектів, і ніякого бажання повертатися до них у реальній роботі.

48

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Ось ще трохи мого епіку. Ліби під КР580ВВ79 та КР580ВВ55. Як то кажуть - Just for lulz. https://github.com/AssmoFun/8051_projec … /8051_Libs

Подякували: 0xDADA11C7, Chemist-i2

49

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Що має знати і вміти програміст-початківець мікроконтролерів?

50

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

htoznasho написав:

Що має знати і вміти програміст-початківець мікроконтролерів?

https://hi-news.pp.ua/kompyuteri/5250-avr-programuvannya-programuvannya-mkrokontrolerv-avr-dlya-pochatkvcv.html

51

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Може когось зацікавить універсальна матрична клавіатура(повний текст драйвера додається) для 8051 з програмним кодом в зовнішній ROM.
https://www.youtube.com/watch?v=sqkaGXqZSBg

Подякували: 0xDADA11C71

52

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Як правило, критики 8051-х вказують на малу швидкість.
Але є наприклад AT89LP51\52 з 20 MIPs. Крім того, є можливість доступу до зовнішнього програмного коду. А здатність конфігурувати кембріджську архітектуру в нейманівську(як в Z80) робить можливим створення не окремих пристроїв вузького призначення, а повноцінного комп'ютера.
      Проблема в тому, що на українському ринку мало пропозицій як чіпів 8051, так і програматорів(які до того ж продаються, ніби неліцензійні, без носіїв з софтом). Змушений спочатку конструювати програматор(скачування з вірусами або некомплектне). А також власні драйвери і бібліотеки.
     Я тут набрів на словацький журнал з мікроконтролерів. А в нас одні видання при вишах, і часто без конкретики, а блочно-структурна філософія.

53

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Доброго дня і ночі всім!
Я вже тривалий час не можу зустріти в продажу програматор серії AT89(AT89S51\52) та паралельних EEPROM(як варіант з зовнішнім програмним кодом), який би гарантовано був призначений саме для чіпів такого типу, а не PIC та AVR.  А кількатисячні  типу Xeltek SuperPro 610P чи  TL866II Plus і навіть дорожчі не по кишені.
Чи хтось може запрограмувати мені чіп, коли перешлю його та файл його прошивки?.. І чи має хтось досвід користування програматором USB SP200SE - бо, наприклад, на сайті http://megalvov.blogspot.com/2015/01/usb-sp200se.html не вся заявлена інформація насправді відкривається. Пошуки з купою сумнівів і ризиком тратити марно час...
Буду вдячний за підтримку.

54 Востаннє редагувалося MCS-51 (10.08.2022 03:02:48)

Re: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)

Anatoliy 3D написав:

...Пошуки з купою сумнівів і ризиком тратити марно час...
Буду вдячний за підтримку.

https://rarecomponents.com/store/1555
Перше ж посилання у Гуглі. Він звичайно зараз адаптивний, і у Вас данне посилання може бути і на 2-3 сторінці. Але ж інфи по цьому девайсу у Інеті повно. Та й не обов'язково там купу усього читати. Качаєте будь-де (у розумних межах звичайно) драйвера до usb-uart ch340, і прогу Willar. Все, далі по ходу розберетесь, навіть без программатора (там у програмі є демо-режим).

Зараз глянув на Prom, купа позицій. Найдешевші у межах 400 грн. Дещо дорожче, ніж до початку повномасштабної війни, але не у декілька разів. Якщо Вам дійно цікаво програмувати саме ці контроллери, вкладіться уже в інструмент і займайтесь у своє задоволення. Життя занадто коротке, щоб ще думати над виготовленням знарядь праці. Бо Ви так ще 3 роки шукатимете, чим і у кого запрограмувати цих динозаврів. І з часом знаходити таких людей буде усе важче. Навіть якби у мене був онлі Linux без Wine, я б уже знайшов десь комп із Windows, поставив туди цю прогу, сніфер типу ComPortToolkit, глянув прокол обміну при прошивці конкретно моєї моделі МК, і накатав би за пару годин свою прогу у якомусь Lazarus на Паскалі, і радів життю далі.