21 Востаннє редагувалося Cyan (14.01.2016 22:01:45)

Re: Трішки фізики

Nick9956 написав:
quez написав:

Силу зазвичай представляють у вигляді вектора. Два вектори завжди можна додати і отримати їх суму, або у випадку сил, їх результуючу. Додаються вектори елементарно. Розберіться з ними і питання «синус чи косинус» перестануть вас турбувати.

боже, що ви пишете
Це фізика !!! Як додати, якщо сил можуть бути 15,і вони можуть бути прикладе до різних тіл, це взагалі безглуздо

фізика й математика тісно пов'язані. ви можете знати матиматику, не знаючи фізику, але знати фізику не знаючи математики - імпосібл
величини у фізиці є скалярними (тобто, просто число, напр, маса), а є векторні, знак яких залежить від напрямку (напр., прискорення). таким чином, векторні величини можна маніпулювати як вектори у математиці (а ви думали гратися з додаванням-відміманням векторів вам дають просто так?)
щодо задачі, то вам вже сказали: намалюйте координатну площину, позначте як у вас буде йти вісь Х і перпендикулярно позначте вісь У. припустимо, у вас вісь У іде по вектору mg (це по малюнку, який ви скинули), тільки направлена вгору. проектуєте на вісь той вектор сили, який іде під кутом. таким чином у виходить прямокутний трикутник, катет відомий (mg) і відомий кут - знаходите гіпотенузу. і виходить mgcos(). mgsin() знайти аналогічно. додаєте зі знаками відносно напрямку осі У
профіт
ідіть вчити геометрію

з.і. поки писала простиню, Q-bart написав коротше та ще й з малюнком :(

Подякували: Djalin1

22

Re: Трішки фізики

koala написав:

І взагалі, до чого тут C/C++?

*матюкається, що тс майже рік зареєстрований, а все-одно доводиться за ним перероблювати*

23

Re: Трішки фізики

Q-bart написав:

Мене вчили так:
Для того щоб додати сили, небхідно провести систему кординат: Сили додаються по x і по y. Далі необхідно провести проекцію векторів сил на осі. Для вектора mg треба провести проекцію і на x і на y (чому - я так і не дізнався :) ) А далі за тим, що це прямокутний трикутник - властивості синуса і косинуса

Приблизно на зображенні показав

я це знав і хотів вам сказати
Коли проектуємо силу тяжіння на вісь ОУ потрібно множити на косинус Альфа, але ЧОМУ !!! ???

24 Востаннє редагувалося Vo_Vik (14.01.2016 22:18:37)

Re: Трішки фізики

Залежно як ви ту ОУ провели, якщо вертикально як на уроках математики, то силу тяжіння на -1 треба множити.

А взагалі прочитайте визначення косинуса і синуса.

25

Re: Трішки фізики

Nick9956 написав:

Коли проектуємо силу тяжіння на вісь ОУ потрібно множити на косинус Альфа, але ЧОМУ !!! ???

вчіть геометрію, я вам кажу
і тригонометрію заразом

ось чому

http://images.myshared.ru/815426/slide_16.jpg

Подякували: Q-bart1

26 Востаннє редагувалося Q-bart (15.01.2016 05:58:40)

Re: Трішки фізики

Nick9956 написав:
Q-bart написав:

Мене вчили так:
Для того щоб додати сили, небхідно провести систему кординат: Сили додаються по x і по y. Далі необхідно провести проекцію векторів сил на осі. Для вектора mg треба провести проекцію і на x і на y (чому - я так і не дізнався :) ) А далі за тим, що це прямокутний трикутник - властивості синуса і косинуса

Приблизно на зображенні показав

я це знав і хотів вам сказати
Коли проектуємо силу тяжіння на вісь ОУ потрібно множити на косинус Альфа, але ЧОМУ !!! ???

Тому що

це прямокутний трикутник - властивості синуса і косинуса

Cyan на картинці чудово показала

27

Re: Трішки фізики

я там вище не так написала
шукаємо, не гіпотенузу, а катет: ми збираємо проекції всіх діючих сил на вісь, тому сили паралельні осі так і остаються, перпендикулярні дорівнюють нулю, а від сил, які діють під кутом до осі, проекція буде з сінусом чи косинусом, бо вона впливає в тому напрямі (в напрямі осі) в меншій мірі, ніж якби була паралельною осі, і оцей сінус-косинус визначає наскільки

28

Re: Трішки фізики

Nick9956
Приєднуюся до Cyan, розберіться з прямокутним трикутником та способами знаходження його катетів, коли відома довжина гіпотенузи та один з кутів. Підручник з шкільної геометрії тут ніхто цитувати не буде. Максимум посиланням у вас кинуть: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1 … 0%B8%D0%BA

29 Востаннє редагувалося Віталійй (10.05.2016 21:16:43)

Re: Трішки фізики

Допоможіть розв'язати задачі:
1.Тіло, рухаючись рівноприскорено зі стану спокою, за 4 с подолало 48м. Який шлях воно пройшло за четверту секунду?


2.Тіло кинули з висоти 200м з початковою швидкістю 2 м/с. Протягом якого часу падало це тіло?


3. М'яч кинули під кутом 60 градусів до горизонту з початковою швидкістю 20м/с. На відстані 15м від точки кидання м'яч пружно вдарився об стіну. На якій відстані від стіни м'яч упаде на поверхню землі?

30

Re: Трішки фізики

Ви навіть правила не прочитали, але хочете, щоб хтось вам допоміг...

31

Re: Трішки фізики

По-перше, вам потрібно знати хоча б визначення синуса, косинуса, тангенса й котангенса.

По-друге, якщо розглядати похилу площину, вантаж з відомою масою на ній, кут між віссю Х та похилою площиною, при умові, що треба знайти силу, з якою необхідно утримувати вантаж (нехтуючи тертям), то виходить що у вас:
1. вага тіла розподіляється між складовими спрямованими вздовж вісей Х та Y;
2. відомий кут між похилою площиною та віссю Х;
3. необхідно знайти складову силу, спрямовану вздовж вісі Y, тобто відняти від ваги тіла складову спрямовану вздовж вісі Х;

Виходячи із цих даних, ви можете намалювати прямокутний трикутник, в якого між гіпотенузою і катетом позначити відомий кут, а на протилежному катеті - відому вагу тіла. Тут я виділив жирним слова "відомий кут" а також "протилежному катеті", бо вони є ключовим моментом у розумінні "на що множити".

Навіть якщо ви сьогодні перший раз прочитали визначення синуса, косинуса, тангенса й котангенса, то зважаючи на те, який кут відомий, а також на якому катеті ви малюєте відому силу, ви вже можете інтуїтивно догадуватись що вам треба робити далі.

Якщо справді хочете розуміти ці правила, то спробуйте далі в цій темі описати як ви плануєте далі розв’язати цю задачу.