21

Re: Вивід вікіпедії в топ Google

Про обов'язки можна говорити тоді, коли існує механізм примусу до виконання цих обов'язків. Напр., сантехнік зобов'язаний лагодити сантехніку, інакше його звільнять з роботи й сидітиме голодний. Або солдат зобов'язаний воювати за свою країну, інакше його віддадуть під трибунал (і, можливо, розстріляють). Або підприємець зобов'язаний платити зарплату своїм працівникам, інакше в нього виникнуть проблеми з працівниками й законом. На форумі механізм примусу обмежується баном та реакцією інших користувачів на твої слова — цього надто мало, щоб примусити когось до старанного дотримання своїх обов'язків (зрештою, значно нижчий рівень відповідальності за сказане порівняно зі спілкуванням в реалі якраз і робить форуми популярними).

22

Re: Вивід вікіпедії в топ Google

P.Y. написав:

Про обов'язки можна говорити тоді, коли існує механізм примусу до виконання цих обов'язків. Напр., сантехнік зобов'язаний лагодити сантехніку, інакше його звільнять з роботи й сидітиме голодний. Або солдат зобов'язаний воювати за свою країну, інакше його віддадуть під трибунал (і, можливо, розстріляють). Або підприємець зобов'язаний платити зарплату своїм працівникам, інакше в нього виникнуть проблеми з працівниками й законом. На форумі механізм примусу обмежується баном та реакцією інших користувачів на твої слова — цього надто мало, щоб примусити когось до старанного дотримання своїх обов'язків (зрештою, значно нижчий рівень відповідальності за сказане порівняно зі спілкуванням в реалі якраз і робить форуми популярними).

а якщо дивитися з точки зору совісті, а не з точки зору законів?
існує ж вислів, і небезпідставний - "закони не потрібні там, де править совість"


от наприклад візьмемо не надто далеку історію ---
у холодну війну якийсь воєнний під час глюку техніки яка показала початок ядерної війни - на свій страх і ризик наказав не запускати відразу у відповідь ядерні ракети, а почекати

особисто я зараз не можу провести власне розслідування - чи випадковість це була, чи диверсія, чи взагалі такого насправді не було, чи було декілька таких випадків (я так думаю що декілька різних), коли була загроза початку 3ї світово- ядерної - війни (здається цей дамоклів меч і зараз висить - от наприклад Путін після "віджатія" Крима зняв фільм "возращенія Крима на Родину" - і там заявив - і що військові таки були у Криму, хоч перед цим більше року говорив що ніяких військових нема і небуло, і про готовність запустити ракети з ядерною начинкою...)

так от до чого я веду -- процитую кусочок з попереднього свого повідомлення у цій темі

зобовязані як мінімум відносно минулого - тобто вдячні

от тому чуваку який тоді виявився останнім запобіжником перед ядерню війною -- я усвідомлюю що я йому повинен бути вдячним :)
і якщо подумати, подумати чесно, відкинувши - фальшиву гордість, переоцінку власних сил, жадність і інші "нетверезості" інтелекту, напевно кожен дійде до думки що він просто повинен подякувати, зобовязаний бути вдячним певній кількості людей -- за все те хороше що у нього є, і за те все погане, чого у нього немає


давайте будемо чесні самі з собою - людина яка заявляє що "вона добилася всього сама і тільки сама, і вона нікому нічого не винна, лише всі винні їй", полюбляє брехати направо і наліво (навіть просто так, не для матеріальних вигод)  -- просто лицемірна морда, яка уже має проблеми з інтелектом\психікою і далі буде тільки гірше під старість (я добре знаю про що говорю - все життя поряд з таким родичом... то є страшно,а місцями і сміх і гріх)

Подякували: leofun011

23

Re: Вивід вікіпедії в топ Google

Чувак з ядерними ракетами ризикував, у разі своєї помилки, опинитися в світі, зруйнованому ядерною війною, де його самого чи його родини, можливо, вже б не було серед живих. Це достатньо серйозний важіль відповідальності, як вважаєте?

24

Re: Вивід вікіпедії в топ Google

P.Y. написав:

Чувак з ядерними ракетами ризикував, у разі своєї помилки, опинитися в світі, зруйнованому ядерною війною, де його самого чи його родини, можливо, вже б не було серед живих. Це достатньо серйозний важіль відповідальності, як вважаєте?

Чувак з ядерними ракетами не ризикував нічим. Тут одне з двох: або ракети вже запущені і на його рішення не запускати всім буде начхати, або ракети не запущені і він не починає війну.