7 981

Re: Тема для розмов.

я посилання пофіксив, мля, я вас прошу, зайдіть ось на цей сервер, в канал #ukrainian, почитайте, що пише селюк, це щось з чимось
можете нічо не писати, просто почитайте то
https://discord.gg/QPbG3sZ

7 982

ReAl написав:

Так про те й мова, що сам термін «Київська Русь» було введено для того, щоб потім можна було протягти ланцюжок до «Московії» як «Русі»

Так звідки наші предки, що жили в Київській Русі (коли ще не було ні Москви ні Новгорода) мали знати, що буде Москва.
Київська Русь не із-за того називалася Київською, щоб потім можна було ще Московщину назвати "Московською Руссю".

7 983

FakiNyan написав:

я посилання пофіксив, мля, я вас прошу, зайдіть ось на цей сервер, в канал #ukrainian, почитайте, що пише селюк, це щось з чимось
можете нічо не писати, просто почитайте то
https://discord.gg/QPbG3sZ

Жаль нема толкового інету, не можу глянути. Кинь якщо можеш скріни в пп.

7 984

та я зара працюю, та й там багато скрінів вийде

7 985

Ну лан тоді не тре

7 986 Востаннє редагувалося ReAl (29.01.2018 11:40:57)

Eff1c написав:
ReAl написав:

Так про те й мова, що сам термін «Київська Русь» було введено для того, щоб потім можна було протягти ланцюжок до «Московії» як «Русі»

Так звідки наші предки, що жили в Київській Русі (коли ще не було ні Москви ні Новгорода) мали знати, що буде Москва.
Київська Русь не із-за того називалася Київською, щоб потім можна було ще Московщину назвати "Московською Руссю".

Предки пішли з Русі. Чи є якісь свідчення, крім книжок 19 сторіччя і радянських кінофільмів, що вони самі себе називали «Київська Русь» (а давні греки самі себе називали «давніми греками» — «я, давній грек Фігій, зафігачив цей глек у 300 році до вашої ери»)?

Подякували: bvn, 221VOLT, leofun013

7 987

ReAl написав:
Eff1c написав:
ReAl написав:

Предки пішли з Русі. Чи є якісь свідчення, крім книжок 19 сторіччя і радянських кінофільмів, що вони самі себе називали «Київська Русь» (а давні греки самі себе називали «давніми греками» — «я, давній грек Фігій, зафігачив цей глек у 300 році до вашої ери»)?

"Повісті минулих літ"

7 988 Востаннє редагувалося ReAl (29.01.2018 11:51:00)

Eff1c написав:

"Повісті минулих літ"

А там точно є слова «Київська»?

Повість врем'яних літ з богом починаєм. Отче благослови. Повість врем'яних літ Нестора, чорноризця Феодосієвого монастиря Печерського, звідси пішла Руська земля, і хто в ній почав спершу княжити, і як Руська земля постала. Тож почнемо повість оцю.

Якби самоназва була «Київська Русь», то це було б на самому початку.

Подякували: leofun011

7 989

Eff1c написав:
0xDADA11C7 написав:

Сама назва Київська Русь тонко натякає що були якісь інші Русі.

Особисто я - не згоден.
Коли в Київській Русі з'явилася Москва і почала розвиватися, частину теперішньої Росії почали називати Московщиною (я припускаю, що для того щоб можна було якось роз'яснити про яку саме частину Русі іде мова), але ніяк не Московською Руссю. Я так розумію, що Московщина була типу як в теперішній Англії Ірландія чи Шотландія.
А щодо того припущення про те що існували якісь інші Русі, бо того що в назві вказується Києвська - наскільки я знаю, то часто в літописах замість Києвської Русі говориться Свята Русь, або й просто Русь і на людей говорили "русичі". Отже, Русь була єдина.
Але не треба забувати, що зараз кожен пише історію по своєму. Як і українці, так і росіяни. Всі брешуть.
Ps. Але росіяни в брехні не перевершені. Дивився недавно новини, так вони взагалі думають, що Київська Русь утворилася з Новгорода :D

Я вже про це говорив.

7 990 Востаннє редагувалося ReAl (29.01.2018 12:43:30)

Eff1c написав:
Eff1c написав:
0xDADA11C7 написав:

Сама назва Київська Русь тонко натякає що були якісь інші Русі.

Особисто я - не згоден.

А щодо того припущення про те що існували якісь інші Русі, бо того що в назві вказується Києвська - наскільки я знаю, то часто в літописах замість Києвської Русі говориться Свята Русь, або й просто Русь і на людей говорили "русичі". Отже, Русь була єдина.
Але не треба забувати, що зараз кожен пише історію по своєму. Як і українці, так і росіяни. Всі брешуть.
Ps. Але росіяни в брехні не перевершені. Дивився недавно новини, так вони взагалі думають, що Київська Русь утворилася з Новгорода :D

Я вже про це говорив.

А Вам кажуть для чого було створено термін, Ви ж чогось кажете «не згоден». Незрозуміло з чим і чому.

І де в літописах є «Київська Русь» (Ви ж кажете «часто в літописах замість Києвської Русі говориться …», отже, по Вашому, говориться і «Київська») то цікаво.
Бо не розумію просто, навіщо «коли ще не було ні Москви …» самоназиватися Київською. От навіщо тим, хто з'явився пізніше, самоназиватися «такою-то Руссю», а до Русі притулити «Київська» — то зрозуміти можна.

Подякували: bvn, leofun012

7 991

Наскільки я розумію, Русь - то назва народу, а держави тоді називали радше по правителях, ніж по столицях.

7 992

Так, я помилявся. Тоді була просто Русь, а не Київська Русь :(
Ви були праві "Київська" - це вже історики добавили.

Подякували: bvn1

7 993

FakiNyan написав:

нарешті канал, котрого ми всі заслуговуємо https://www.youtube.com/channel/UCoU9fo … B-TD0ag6_A

Від кого, а від вас я не чекав, пропагування цих псєвдоукраїнських гіпстерів. вони розмовляють українською бо це модно, стільно, молодьожно, про це свідчать вставки в кінці роліків.

Подякували: /KIT\, sensei2

7 994 Востаннє редагувалося Fox (29.01.2018 15:28:11)

Chemist-i написав:
FakiNyan написав:

нарешті канал, котрого ми всі заслуговуємо https://www.youtube.com/channel/UCoU9fo … B-TD0ag6_A

Від кого, а від вас я не чекав, пропагування цих псєвдоукраїнських гіпстерів. вони розмовляють українською бо це модно, стільно, молодьожно, про це свідчать вставки в кінці роліків.

Та наче нiчого так контент...
От як би бадкомендiан був не росiйський а наш...

7 995

Chemist-i написав:
FakiNyan написав:

ви їм просто заздрите

7 996

Видно бува Московські написи, вживають достатньо московизмів, але на сьогодення і для початку — згодитця.

7 997

dot написав:

Видно бува Московські написи, вживають достатньо московизмів, але на сьогодення і для початку — згодитця.

так Кієв, то ж мати міст Руських, а Русь у нас яка? Правильно, московська!

Подякували: Eff1c1

7 998 Востаннє редагувалося /KIT\ (29.01.2018 17:50:32)

А у моїй школі на уроках історії України на Київську Русь кажуть Русь-Україна. То як правильно? То кожен автор сам собі назву придумує, чи що?

7 999

GET 8000!!!!!!!!!!!!!!

8 000

А у моїй школі на уроках історії України на Київську Русь кажуть Русь-Україна. То як правильно? То кожен автор сам собі назву придумує, чи що?

Бо так писав Грушевський, який хотів показати спадковість.