9 341

Re: Тема для розмов

Шутка - вербові гілочки


то що? в англійській мові співзвучними можуть бути іменник і дієслово і мати абсолютно різні не пов'язані значення.

9 342 Востаннє редагувалося Vo_Vik (23.01.2020 16:56:41)

Re: Тема для розмов

Гм, шутка в якості дієслова? А можна приклад?
Типа в цьому роліку один чорний жеребець шуткує брунату кобилку?

Подякували: 0xDADA11C71

9 343

Re: Тема для розмов

Шутка це гілочка верби з квітом.

9 344

Re: Тема для розмов

я в ваші псевдомужицьки еротичні фантазії не хочу потрапляти. будь ласка, позбавте мене цього задоволення... мені або жінку славити або зелібобу обсирати

9 345

Re: Тема для розмов

Хоча Грінченко слова «шутка» не фіксує — ні в ролі жарту (що могло б бути і русизмом), ні в ролі вербової гілочки (що вже явно не з сучасної російської).

9 346

Re: Тема для розмов

як може бути русизмом слово німецького походження?

9 347

Re: Тема для розмов

ur_naz написав:

як може бути русизмом слово німецького походження?

Одне не виключає іншого — якщо потрапило до української через російську, то це русизм німецького походження.

9 348

Re: Тема для розмов

може вже ви не можете уявити українську без російської?

9 349

Re: Тема для розмов

Об'єктивно, українська мова перебувала й досі перебуває в полі впливу російської мови. Те, що звідти до нас потрапляють кальки та запозичення — явище закономірне. Якісь із них ставали й стають частиною літературної норми, якісь відторгаються як ненормативні.
Що ж до першоджерела походження слова, в самій німецькій воно теж могло бути переінакшеним запозиченням ще звідкись, і т.д. — всього ланцюжка запозичень ми можемо й не бачити.

9 350

Re: Тема для розмов

Об'єктивно, українська мова перебувала й досі перебуває в полі впливу російської мови.

Не треба ставити дебільні акценти! Звісно, будь яка мова, співіснуючи з сусідами, підпадає під їх вплив.

Зоряні війни дивилися? от так і слова мігрують до інших країн. І не обов'язково шукати якісь примарні зв'язки, там де їх нема. Ви не лінгвіст і навіть вони вам того стверджувати не будуть.

9 351 Востаннє редагувалося plusxx (23.01.2020 20:53:37)

Re: Тема для розмов

На рахунок слова "город" воно не було запозичино з російської. Городище, Городенка, Городок, Городниця - це географічні назви на території західної України котрим по 500+ років і котрі не були частиною російської імперії, а значить не можуть бути русизмами.

Подякували: 0xDADA11C7, 221VOLT2

9 352

Re: Тема для розмов

город бо знаходили місто, городили паркан навкруги, і жили вмісті

9 353

Re: Тема для розмов

pluszz написав:

На рахунок слова "город" воно не було запозичино з російської. Городище, Городенка, Городок, Городниця - це географічні назви на території західної України котрим по 500+ років і котрі не були частиною російської імперії, а значить не можуть походити русизмами.

Безумовно, як архаїзм-історизм, «го́род» — цілком питоме слово української мови. Але до нашого часу воно здебільшого відтіснилося «містом», і повторне розширення сфери його застосування можливе переважно лише під впливом російської — бо в самій українській мові «го́род» як нейтральний синонім «міста» вже не сприймається.

Подякували: 0xDADA11C7, plusxx2

9 354

Re: Тема для розмов

Був гОрод, а став горОд

9 355

Re: Тема для розмов

ur_naz написав:

Був гОрод, а став горОд

Зв'язок приблизно як між за́мком і замко́м — в обох випадках, простежується зв'язок з замиканням (замкнути двері, замкнутися в кам'яних стінах), але далі шляхи слів розходяться.

9 356

Re: Тема для розмов

P.Y. написав:
pluszz написав:

На рахунок слова "город" воно не було запозичино з російської. Городище, Городенка, Городок, Городниця - це географічні назви на території західної України котрим по 500+ років і котрі не були частиною російської імперії, а значить не можуть походити русизмами.

Безумовно, як архаїзм-історизм, «го́род» — цілком питоме слово української мови. Але до нашого часу воно здебільшого відтіснилося «містом», і повторне розширення сфери його застосування можливе переважно лише під впливом російської — бо в самій українській мові «го́род» як нейтральний синонім «міста» вже не сприймається.

Не можу не погодитись. Але в деяких контекстах можна вважати вживання цього слова прийнятним.
Наприклад:

Прихований текст

Ну тошо пацани рвем в город на тьолочки

"Як в давнім городі, біля старого города і тп"

Подякували: 221VOLT1

9 357

Re: Тема для розмов

FakiNyan написав:

221VOLT чув, шо в вашому районі якась дівка себе порізала і з вікна гепнулась, розповідайте, що то було?
https://zaxid.net/21_richna_divchina_z_ … i_n1495853

з огляду на те, що ви знаєте, де та вулиця,
а я -- ні (як і про ту новину),

то це у вашому районі з вашою дівкою пригода :D
не в моєму, і не з моєю   *DONT_KNOW*

9 358

Re: Тема для розмов

221VOLT написав:
FakiNyan написав:

221VOLT чув, шо в вашому районі якась дівка себе порізала і з вікна гепнулась, розповідайте, що то було?
https://zaxid.net/21_richna_divchina_z_ … i_n1495853

з огляду на те, що ви знаєте, де та вулиця,
а я -- ні (як і про ту новину),

то це у вашому районі з вашою дівкою пригода :D
не в моєму, і не з моєю   *DONT_KNOW*

але ж ви та людина, котра бігає з личаківської на високий замок і назад, очевидно, що ви живете десь на личаківській

9 359

Re: Тема для розмов

Про розділ "вакансії". Річ у тім, що маю інформацію про вакансію python middle. В вимогах розділу побачив, що потрібно вказати розмір команди, вилку зп - цих деталей в мене нема. Отже, там я не можу опублікувати цю інформацію. Однак хто бачить тут і зацікавився, пишіть в приват.

Подякували: 221VOLT1

9 360

Re: Тема для розмов

В розмірі команди напишіть 1-100, в зарплаті 1-1000000