P.Y. написав:leofun01 написав:А компілювати програми ви теж в зошиті будете ?
Чому ні?
Бо зошит не видає виконувані файли і сам не запускає програми. А про дебаг я просто промовчу.
P.Y. написав:Програміст повинен думати як компілятор, а не просто запустив в IDE ...
Якщо малося на увазі "програміст повинен вміти інтерпретувати код", то я згідгий, але запуск програми є необхідністю (особливо для новачків), це те для чого ми пишемо код. Інакше все це немає сенсу.
P.Y. написав:... — компілятор видав помилку — створює тему на реплейсі, чого нічого не запускається.
Вот якраз IDE (сучасний) пише, що йому не подобається, а зошит не пише. Той, хто вивчає мову, запише в зошиті код з помилкою і буде думати що то є правильно. Потім сяде за комп і навіть не знатиме яку кнопку тиснути, і буде 10 хвилин висіти над клавіатурою в пошуках клавіш, якими треба набрати "return true;".
А той, хто писав в IDE, набере ту стрічку за 2 секунди.
Того, хто ідеально інтерпретує код з листочка, роботодавець може і прийме на роботу за результатами співбесіди, але якщо він (той) почне зависати на клавіатурі, то працюватиме він не довго.
▼Історія з мого студентського життя
Весь перший семестр бакалаврату я не мав можливості компілювати код (вдома), який ми (студенти) переписували з дошки ("з ДОШКИ", з тої, по якій крейдою пишуть, - це ж просто пи***ць). Компютер (стаціонарний) в мене був, але завантажити IDE було нереально (інтернет був просто гівно, привіт київстару з далекого 2009-го), інтернет в лабораторії був не сильно швидший (завантажити інсталятор за 1,5 години в тій лабораторії неможливо і по сьогодні, привіт полінету), а як компілювати код без IDE я не знав, в ті часи я і подумати не міг, що таке можливо.
Лабораторних занять було явно не достатньо, щоб вивчити програмування, а залишитися в лабораторії після уроків теж не можна було (то пари в інших студентів; то виганяли; то закрито).
Короче, вкінці семестру я завалив екзамен з програмування. І воно не дивно, я ж був як недорозвинений порівняно з одногрупниками, які мали все необхідне.
Почався рік 2010-ий.
Я купив собі модем (той що укртелеком тоді продавав під розписку, там ціла історія ...), першим ділом завантажив все необхідне для навчання. Попробував вводити код з зошитів і побачив що воно не працює. З тих пір я мав чим підтератися в універі. Та й вдома теж.
Не ми такі, життя таке ...
Я почав з нуля розбиратися як воно все має бути, програмував (насправді гівнокодив, але в ті часи мені здавалося наче я йо**ний геній). Кожен день (іноді і ніч) я пожерав нову інфо. З тих пір по програмуванню я мав тільки відмінно. Вдалося обігнати більшість своїх одногрупників (але є кілька людей які по сьогоднішній день залишаються для мене сферичними програмістами у вакуумі).
До чого це я ...
Без інструментів майстром не станеш.
Для програмування потрібно мати IDE.
А зошит не викидайте, носіть з собою, на всякий випадок.
0x9111A написав:А чому саме С++? Чому не пайтон наприклад?
Ну почне він вивчати Python, тоді його хтось інший спитає "А чому саме Python? Чому не C++ наприклад?". І що далі ?
Chemist-i написав:Приєднуюсь до питання, чому б не почати з предметної області? ТС, для чого Вам програмування, які цілі перед собов ставите?
Більшість людей вивчають програмування не тому, що в них є конкретна ціль. Хтось думає, що йому будуть "багато" платити лише за те, що він називає себе "сеньйор погроміст девелопер". Хтось отримує задоволення від того, що має можливість керувати своїм залізом.
Поки людина не знає програмування, вона навіть не знає чого можна хотіти в житті.