Добре, що робить порожній scanf, чи getch? Без гугління )
Гадаю, очікує, що користувач натисне enter (чи якусь іншу клавішу). Що є таким же протезом, як і виклик віндової паузи — хіба що пауза платформозалежна, але й проблема швидкого закриття консольного віконця теж специфічна для віндоус. Вам хочеться запустити свою програму безпосередньо з середовища розробки і прочитати, що там вона вивела, а не побачити, як блимнуло консольне віконце. Якщо у 2тисячі20му році щось змінилось у цьому плані, то 1) я дуже здивуюсь, 2) так що там змінилось?
кби ви вміли користуватися середовищем, то знали б, як можна в середовищі "на вінді" зробити так, щоб ваша бідна консольна програма не закривалася, але так це ж треба навчитися працювати з IDE.
Тоді разом з нубським хеловорлдом доведеться тягати інструкцію для користувача, як налаштувати IDE. І все одно знайдеться середовище, де ця інструкція виявиться непридатною (наприклад, інша версія чи взагалі інше IDE, де потрібну опцію зарили десь в іншому місці, або й зовсім не включили). Паузу ж, у разі чого, можна закоментувати, якщо вона стає непотрібною — це простіше, ніж розбиратися зі специфікою конкретного середовища.
Оскільки я не справжній програміст, то пишу свої програмки в текстовому редакторі (не IDE), запуск і компіляція яких, залежно від мови програмування та конкретної задачі, роблю або руками в консолі, або використовую плагін для запуску з редактора — в другому випадку, проблема «віконце блимнуло» лишається актуальною, тому доводиться використовувати подібні протези. Копатися в громіздкому IDE, більшість функціоналу якого мені непотрібна — сенс? Про те, що сішні програми я здебільшого оформлюю як батники, що компілюють себе в gcc, я краще не розповідатиму — це просто специфіка мого любительського налагодженого робочого процесу, що дозволяє виконувати прості задачі мінімумом дій. Погодьтесь, було б дивно вимагати, щоб усі дотримувались саме мого способу запуску програм, а не якогось іншого — проте, це ж стосується й IDE, що є так само необов'язковим доповненням поверх володіння мовою програмування (яку, власне, студенти і вивчають).