koala написав:P.Y. написав:а вони справді зрозуміліші за фортранівські для пересічного студента, який з матрицями в математиці зустрічається інколи пізніше, ніж з масивами в сішному коді?
Це просто додавання зайвої сутності.
Тут питання, які з цих сутностей у загальній сукупності не є зайвими. З одного боку, будь-яка нотація, крім сішної, при описі алгоритму викликатиме в сішника-монолінгва труднощі (тож і фортран, і математична нотація йдуть лісом). З другого, деякі достатньо базові речі проблематично коротко записати в сішній нотації (бо вимагають алгоритмічної реалізації), як і коротко записати словами — якщо для цього в якійсь іншій мові існує достатньо просте позначення, то воно цілком може виринути і в нестрогій мові блок-схем — з тієї ж причини, з якої ми пишемо «2+2», а не «візьми два яблука, а потім ще два». Так, виходить лютий сі-фортрано-алголо-матано-суржик — ну а чого ви хотіли, коли строга мова в цій ролі вас не влаштовує? Ну, так, можна обмежитись сішною нотацією та математичною — але для цього треба спершу вивчити математичну в застосуванні до алгоритмів, і все одно це нагадуватиме спробу їсти борщ виделкою (бо це ще одна строга мова, ще більш відірвана від процесу написання коду, ніж ненависні блок-схеми самі по собі).
З третього, а чи слід оберігати студента-програміста від зайвих сутностей? Вивчиться він, піде на роботу — і що він робитиме з завданнями від замовника, написаними так, що тільки замовник їх і розуміє? Нехай звикає до розмаїття форм запису та засилля зайвих сутностей у людських неформальних описах алгоритмів.