koala написав:Зараз не знаю, але мій батько розробляв ПЗ для комп'ютерного томографа. В Україні, звісно. Гадаю, й зараз багато хто таким займається.
Десь всередині 1990-их, зараз точно не згадаю рік, мене в Києві запрошували в групу розробки апаратури КТ. Подивився схеми серійного, який пропонувався чи то як «можна було б по ліцензії робити, але воно застаре», чи то просто з обслуговування взяли. Розробив свої блок-схеми з орієнтовним списком ключових компонентів на кожен блок, але воно заглохло.
А зараз…
По Україні якщо у поліклініці стоїть «цифровий» флюорограф то з високою імовірністю це той, де «мої» вся електроніка детектора і прошивки тамтешніх мікроконтролерів і FPGA/CPLD. Якщо не брати ті приватні або «круті», де стоять GE чи там Siemens, то це в більшості наші, трохи менше з Харкова, які спочатку наш детектор ставили потім свій зробили, ще менше росйських.
В Київському метро почали ставити «мої» (схема + прошивка мікроконтролера) пожежні сповіщувачі. Десь навесні 2018 поставили на (М) КПІ, так через тиждень цікавий момент був — на (М) Вокзальна задимілося щось, так тамтешні старі не спрацювали (ну може через погане обслуговування втратили чутливість), а коли дотягло дим до середини перегону, то там вже мої були, протягнуті від КПІ, вони тривогу видали. І не ми одні в Україні пожежну тематику тягли.
Це — внутрішнє, яке в Україні не лише розроблене, а й випускається.
А на «галерах» багато чому софт пишуть, від діагностичних пристроїв (у тому числі я зараз) до інсулінових помп чи V2X (минулий проект, на якому я працював, в більшості ми писали частину, яка працює поруч і проблеми в ній не зачеплять V2X, але і глибше деякі речі робили) .