21

Re: Чи можливо видалити або відключити віндовс?

frz написав:

Якщо ж говорити про найбільш популярні, то тут думки вже розподіляються в залежності від того як саме виміряти популярність. Тут в одному блозі вважають що це Debian. Хоча "ближче до народу" багато хто вважає Ubuntu, котра теж на основі Debian.

будучи палким прихильником Debian (в ньому нема стільки сміття та реклами як в Ubuntu) все таки змушений перейти на Убунту 18.04
причина - корпоративні вимоги.
а вони в свою чергу продиктовані тим, що під убунту свіжі версії бібліотек та фреймворків та всякі апдейти будуть швидше і краще документовані.

Подякували: FakiNyan1

22 Востаннє редагувалося frz (03.03.2021 20:31:20)

Re: Чи можливо видалити або відключити віндовс?

під убунту свіжі версії бібліотек та фреймворків та всякі апдейти будуть швидше і краще документовані

Користуюся убунтою як основною операційкою вже мабуть років 6 і в принципі всім задоволений.

Прихований текст

Запускати вінду під віртуалкою довелося, коли на роботі з'ясувалося що певний пропрієтарний захищений десктоп-клієнт котрий придбала компанія-роботодавець, існує лише під вінду і мак, а під емулятором wine не працює - на щастя, цей короткотерміновий проект вже позаду.

Велика популярність дистрибутиву означає, що при виникненні практично будь-якого запитання, воно легко ґуґлиться на різноманітних форумах, бо тими граблями дотепер вже пройшло багато людей. Також набір аплікух в "маркеті" тут вражаючий.

З іншого боку, ходять розмови про те, що оскільки убунта практично досягла рівня домогосподарок, то невдовзі під цей та інші найпопулярніші дистрибутиви просто зобов'язані з'явитися віруси, котрі щонайменше будуть чинити щось лихе з "хом'яком" (тобто домашньою директорією), бо до решти просто не матимуть доступу якщо користувач наївно не дозволить цього сам (але треба постаратися).

Тож користувачу потрібно самостійно визначатися чим користуватися і з цим жити, принаймні певний час аби переконатися у вірності вибору.

23

Re: Чи можливо видалити або відключити віндовс?

там на сайті ос колібрі вказано, що вона написана мовою асемблера. Але при завантажені не вказується для яких процесорів. Як це розуміти: існує якась універсальна мова асемблера чи якось інакше?

24

Re: Чи можливо видалити або відключити віндовс?

31414 написав:

не вказується для яких процесорів

Intel's original Pentium (P5 microarchitecture) or compatible processor is sufficient

http://wiki.kolibrios.org/wiki/Hardware_Support

25

Re: Чи можливо видалити або відключити віндовс?

frz написав:

31414

лінукси є різні. який з них справжній

Цікаве запитання насправді. Воно, звісно, одразу ж вказує на ваш нульовий рівень підготовки, однак питання все одно цікаве.
...
Навіть з мотором важко порівняти. Бо мотор практично в кожної марки автомобіля інший. А тут - єдине ядро для всіх лінуксів, хоча звісно в процесі вдосконалення з'являється ядро версії скажімо v1.1, v1.2 і т.д.; а також можна скомпілювати з одного вихідного коду ядро під різні платформи, наприклад arm.

Нема єдиного ядра для всіх лінуксів. Всіх ядер багато, серед відомих ядро Android і MacOS з окремими версіями колись давно про це читав із статей що таке лінукс (коли ще тільки починав).
Взагалі, лінукс - це сімейство unix-подібних операційних систем і це 2 різних сімейства, як люди і мавпи. Люди (лінукс) одні, а мавп різних видів (юнікс) - море

Прихований текст
Grecis написав:

дос у значенні "ядро віндоус нт" стоїть на кожній віндоус

я дізнався що ядро віндоус 95 і нижче використовувало дос як свою частину. а віндоус нт - ні

26

Re: Чи можливо видалити або відключити віндовс?

Англійською про ядро лінукса. З цього розумію, що текст складових ядра єдиний, питання в тому які частини коду використовуються (компілюються?) певною архітектурою. Не буду давати зуб що достеменно це зрозумів і річ не у володінні англійською, тут треба глибше шарити в самому предметі аби робити достовірні висновки.

While the Linux kernel contains code for all the different chip architectures and hardware drivers it supports, an individual system runs only a fraction of the codebase. An average laptop uses around 2 million lines of kernel code from 5 thousand files to function properly, while the Pixel phone uses 3.2 million lines of kernel code from 6 thousand files (due to the increased complexity of an SoC).

https://source.android.com/devices/architecture/kernel

Подякували: Grecis1

27

Re: Чи можливо видалити або відключити віндовс?

1) Тут поверхнево вказано скільки стрічок було запозичено
2) А чого тоді код андроїд закритий?

28

Re: Чи можливо видалити або відключити віндовс?

Use the open source Android operating system to power your device.
https://source.android.com/

Подякували: koala, leofun012