По-перше, 3д моделі мало хто відправляє в виробництво у вигляді моделі, (вони потрібні зазвичай конструкторам, інженерам, технологам можливо), а з них потім роблят креслення і всякі программи для обробки генеруют. Так, 3д принтери, що друкують металом існують, але поки що якість після такої обробки залишає бажати кращого і цінник теж. Стосовно виробництва, я був працював конструктором деякий час, то ми робили 3д сбірку обладнання, моделили всякі процеси (конструктивний розрахунок, симуляції різних процесів і т.д.), поліпшували конструкцію а потім робили креслення, і програми для раскройки під здатності конкретного виробництва (потім вже ті розкрої зварювались до купи вручну), фірма не завод, так що там, вважайте, малосерійне виробництво.
Тепер стосовно креслень і одиничного виробництва. Зазвичай людина якій потрібна якась деталь або виріб приходить до чувака в гаражі або майстерні, на кшталт Ігоря Попельнюка, Максима Когута, Дмитра Качковського і їм подібних з ідеєю, і разом з майстром роблят ескіз або прям креслення, уточнюючи всі момент, потім майстер то все виробляє. Можна звичайно і пакет конструкторських креслень принести, якщо є, навіть то ліпше, майстер зразу зрозуміє, чи у нього є технічна можливість таке виготовити.
Також є маленьки конторки, які працюют в субпідряд, т.е. спілкуються з вами, як замовником, а потім відправляют на не своє виробництво, яскравий приклад такої контори, у Дніпрі - https://tincraft.com.ua/ (з ними я працював не одноразово, схема та сама, малюю ескіз від руки, відправляю менеджерці з побажаннями, вона присилає ціну, терміни і реквізити, оплачую, чекаю день-два, їду забираю готові вироби.