Тема: Вибір міста для навчання, ВНЗ та спеціальності
Добрий вечір. Будь ласка, витратьте трохи свого часу на прочитання цього повідомлення.
Не так давно я закінчив школу і нібито настав довгоочікуваний відпочинок, але зробити вибір ВНЗ і загалом спеціальності виявилося набагато важче. Добре склав ЗНО, тому,мабуть, зможу вступи у найпопулярніші та найпрестижніші університети України(у Львові точно на бюджет), але не хочу вступати на спеціальність просто тому що вона популярна і туди вступають абітурієнти з високими балами ЗНО.
(Трохи про мене) У школі вчився добре, брав участь у різних олімпіадах, а також був членом МАН в секції "ексепериментальна фізика". Найбільші досягнення були в області фізики(перемоги на обласних олімпіадах і всеукраїнських змаганнях МАН), хоча більш за все подобається математика (по-справжньому вчити математику почав наприкінці 10 класу. Під словами "по-справжньому вчити" я маю на увазі розуміти теореми, формули, вміти їх довести). Також брав участь в олімпіаді з Інформаційних технологій(там давали різні завдання по Access, Exel, PowerPoint, Word. Мені не дуже то подобалося, але я вважаю, що вміння користуватися цими програмами буде корисним у майбутньому, і сподіваюся, що хоча б частина знань залишиться у моїй голові). Намагався досягти результів в олімпіаді з Інформатики(тут були різні задачки з програмування. Ви неодноразово допомагали мені з ними). Спочатку шось писав на Pascal, бо його вчили в школі. Потім пробував на С++. Прочитав про if...else, while, for, array і взявся до розв'язання задач. Очевидно: з такими знаннями я міг розв'язати лише найпростіші задачі.
Далі починається 10 клас. Я починаю їздити на курси Samsung IT School. Там ми вчили трохи Java, а далі мали б перейти до Android Studio і розробки власних проектів. Проте приїхати у Львів, посидіти на лекції, приїхати додому займало дуже багато часу. До того ж підготовка до обласних олімпіад, тому десь в лютому я перестав відвідувати заняття. Зате тепер я ознайомився з Java(ця мова прогамування мені сподобалася) і класно було коли в телефоні є твоя маленька програмка, яка змінює текст при натисканні на кнопку і реагує на зміну орієнтації телефону. Це мені дійсно подобалося, я відчуваав себе "творцем".Коли закінчився 10 клас, я знов помаленьку почав вчити Java, але тепер з підручником("Герберт Шилдт Java 8. Полное руководство. 9-е издание (2015)"). Пройшов Частину 1 і початок Частини 2. Аж раптом почався 11 клас перестав займатися програмування всі сили зосередив на підготовці до ЗНО.
Тепер, на мою думку, ви зможете мені допомогти з такими запитання:
1. Чи правда, що влаштуватися на стажуваня чи на посаду Junior Develper в Києві студенту простіше ніж у Львові? Одні кажуть, що в Києві вищий рівень освіти і простіше найти роботу, а інші – що Львів нічим не гірший.
2. Я захотів стати Java Developer або Android Developer. То яку спеціальність краще обрати? "Інженерія програмного забезпеченя" чи "Комп'ютерні науки"?(програми навчаня досить схожі). Якщо я хочу встувати в КПІ, то який інститут/факультет вибрати? Можливо ви порадите інший ВНЗ? Поділіться власним власним досвідом навчання.
3. Я хочу обрати професію, де більше використовується математика. Проте спеціальність "Прикладна математика" має різні освітні програми, як-от:(в КПІ) Наука про дані та математичне моделювання(ФПМ), Математичні методи криптографічного захисту інформації, Математичні методи моделювання, розпізнавання образів та комп'ютерного зору(ФТІ). Чи є попит в Україні на такі професії? Наука про дані та математичне моделювання(ФПМ) обіцяє зробити з вступника Data Scientist. Чи справді для цієї професії потрібно стільки математики і фізики? Чи простіше буде вступити на "Інженерію програмного забезпечення" і довчити потрібні математичні дисципліни?
Щиро дякую за час, згаяний на це повідомлення.