Тема: Мої враження від iPhone
Кілька тижнів назад я купив собі iPhone 12 Mini. Це був вимушений крок, бо мій Sharp Aquos R2 Compact потонув у морі, і несподівано виявилося, що ніхто крім Епла більше не робить по справжньому компактних смартфончиків. Хочу тут описати свої враження, проблеми з якими я зіткнувся, та як деякі з них вирішував. Можливо цей пост стане попередженням для когось, або допоможе вирішити свою проблему.
Залізо
Залізо вище усіляких похвал.
Корпус виглядає міцним та надійним, а також має захист від води. Цей захист для мене особливо важливий, враховуючи як пішов з життя мій попередній смарт. Керамічний пластик на задній стінці звичайно може потріскатися, але набагато швидше потріскається дисплей, тому стандартний комплект протиударного захисту є необхідним.
Камери хороші, одразу відчувається великий крок уперед порівняно з моїми попередніми смартами, але до керування камерою доведеться звикати.
Процесор один з найпотужніших на ринку, усе просто літає. А от оперативки могли б і додати, навіть для iOS 4Гб на довго не вистачить.
Батарея маленька, як і у всіх компактів. До цього я уже давно звик, і коли сиджу біля компа вдома чи на роботі, завжди кладу смарт не куди-небудь, а на безпровідну зарядку. Мені не треба про це весь час собі нагадувати, бо це уже рефлекс з часів Galaxy S4 Active. Завдяки такому підходу я ніколи не задумуюсь про заряд акумулятора. Єдина проблема була пов'язана з тим, що безпровідна зарядна станція сильно нагрівається під час роботи, і підсмажує чутливу до перегріву батарею. Тому безпровідну станцію краще підключати до слабенької одноамперної зарядки. Усе одно телефон лежить на станції по пів дня і всю ніч, тому встигне зарядитися.
В умовах карантину доводиться часто носити маску, і розпізнавання обличчя не спрацьовує. А сканер відбитків пальця Епл як раз прибрав в цьому поколінні. З цим вони звичайно сіли в калюжу. В наступному поколінні їм треба, кров з носу, зробити підекранний сканер.
Порт є лише один, і це звичайно лайтнінг. Тому увесь комплект шнурків доведеться оновлювати. Окрім того у мене є потреба користуватись провідними навушниками. Для них довелося купувати спеціальний перехідник, який по суті є зовнішньою звуковою картою. Звук з такого перехідника трішки гірший, ніж на попередніх андроїдах з окремим портом.
Місця під SD-карту немає. Треба або зразу брати смарт з потрібною кількістю внутрішньої пам'яті, або зберігати файли в хмарі. В iCloud Apple безкоштовно дає аж цілих 5Гб. За 50Гб доведеться платити 1$ в місяць, а за 200Гб - аж цілих 3$. Мені не хотілося платити Еплу зайві гроші, та ділитися з ним своїми фотками й документами. Тому я дістав з полиці свою Raspberry PI 3, і насетапив там NextCloud, але повністю злізти з Еплової голки усе одно не зміг. Про це у розділі софту.
Софт
В плані софту у мене таке враження, що мене пересадили на трьох колісний велосипед. Бо, бачите, з двохколісного можна впасти, а це бо-бо і ай-яй-яй
І тут справа навіть не у тому, що уся взаємодія з операційкою виконується зовсім інакше. До цього я був готовий. Справа в усіляких дрібницях.
В усьому стандартному софті смарту є підтримка Української мови. Не вміє нею розмовляти лише голосовий асистент Сірі. А от зі стороннім софтом біда. Навіть Facebook не підтримує Українську, хоча на Андроїді вона в Фейсбуку є уже сто років, а обидві аплікації - близнюки браття. Схоже, що для багатьох компаній, iOS є другосортною платформою, порівняно з Андроїдом.
В налаштуваннях смарта можна збільшити шрифти та елементи керування, але наприклад Youtube реагує на них некоректно. В деякі кнопки стає дуже важко попасти.
Налаштування усього вбудованого і великої кількості стороннього софту чудово бекапляться у iCloud. Але лише туди, і нікуди більше. В сторонні сховища можна налаштувати збереження лише фоточок та особистих документів. При цьому, бекапи автоматично не видаляються, і за два тижні повністю забили усі 5Гб. Їх звичайно можна видалити, але це ж у мене смарт іще фактично порожній. Через пів року кожні два дня доведеться чистити ці нещасні 5Гб. Довелося погодитись платити Еплу данину 1$ в місяць.
Стандартна клавіатура не підтримує свайп в Українській розкладці. Я поставив Gboard, але при кожній спробі ввести десь пароль, клава перемикалась на стандартну. Довелося в її налаштуваннях видалити усі розкладки окрім Gboard та Смайлів.
До речі, в стандартній клаві немає кнопки для знаків пунктуації на основній розкладці. Треба натискати шифт. Також пунктуація мала би розставлятись автоматично, але у мене ця фіча не працювала. Або я якось неправильно пишу, або в Українській мові воно не працює. У будь-якому випадку Gboard і це пофіксив.
Під клавою купа порожнього місця, але кнопки "Сховати клаву" ніде немає. Через це інколи неможливо дотягнутися до деяких елементів керування в програмах. Куди дивились Еплівські UI дизайнери для мене загадка.
Коли підключаєш смарт до компа по USB, то у файловому менеджері видно лише фотки. При цьому у файловому менеджері на самому смарті видно усе окрім фоток, а самі фотки в окремій прозі. Мабуть розробники мали на увазі, що обмін файлами буде відбуватися через технологію AirDrop. Але ця пропрієтарщина є лише на девайсах Епла.
Яким би обмеженим не був стандартний файловий менеджер, усі сторонні ще гірші.
Віджети. Вони як би є, але навіть в Андроїд 2.1 вони були крутіше реалізовані. Віджети не можна розміщувати де треба, а лише у заданому Еплом порядку починаючи від верхнього лівого краю екрану. Також вони не вміють робити прозорий фон. Віджет з банальним цифровим годинником довелося довго шукати в маркеті. Усі не надто жахливі годинники хочуть грошей, тому довелося зупинитися на стандартному шрифті з білим фоном. Слава Богу хоч за заокруглені кути грошей не попросили. До речі, день тижня чомусь написаний російською
На смарті стояв клієнт Apple TV, але там немає контенту Українською, тому я його видалив, та поставив Netflix. Тут також контенту не багато, але вони хоч стараються.
З інструментів дослідження мережі є лише Fing, але він не може показувати MAC-и через нові обмеження операційки.
Я перерив увесь маркет, але не знайшов софту, який міг би показати температуру батареї. Схоже колись така фіча була, але її також вирізали.
Блокувальник реклами працює лише зі стандартним браузером. Через обмеження операційки, на Firefox плагіни ставити не можна.
Думаю, що цей список ставатиме довшим, в міру того як я користуватимусь своїм айфоном. Але й список воркераундів та костилів також буде збільшуватись.
Поки що можу сказати, що iPhone не підходить програмісту з хакерськими схильностями. Знав би про усі ці косяки, мабуть узяв би собі Galaxy S10e.