Re: Які мови програмування найкраще вчити у 2021 - 2030
Коли так, може нам всім(з тих кому є діло до systems p.l.) слід повернутися до C, а решту в сторону?
Ви не увійшли. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.
Ласкаво просимо вас на україномовний форум з програмування, веб-дизайну, SEO та всього пов'язаного з інтернетом та комп'ютерами.
Будемо вдячні, якщо ви поділитись посиланням на Replace.org.ua на інших ресурсах.
Для того щоб створювати теми та надсилати повідомлення вам потрібно Зареєструватись.
Український форум програмістів → Інше → Які мови програмування найкраще вчити у 2021 - 2030
Для відправлення відповіді ви повинні увійти або зареєструватися
Коли так, може нам всім(з тих кому є діло до systems p.l.) слід повернутися до C, а решту в сторону?
Звісно, якщо DBA на проекті взагалі нема, тоді на етапі впровадження обійдеться без жодних холіварів, та й взагалі без дискусій.
Ви хочете сказати, що без DBA на проекті завжди ігнориться "використання SQL" чи я невірно зрозумів, Вас? Якщо, Ви дійсно так вважаєте, то цікаво, з чого у Вас такі висновки?
без DBA на проекті завжди ігнориться "використання SQL"
Я не скажу за всю адєсу про "завжди", та принаймні з мого куцого досвіду виходить, що знавці джави та орм вважають присутність окремого дба на проекті зайвою витратою грошей, причому мій рейт тоді становив нещасних 6$/h і я біллив якісь ледве 15h/month на парт-таймі. Власне коли мене покликали на той проект, то довелося розгрібати багато цікавого і протягом всього періоду моєї участі були учасники, котрі виступали "нащо він нам тут, ми самі мудрі", аж поки тімлід не тикнув їх носами в шматки коду з демонстрацією перфомансу до і після.
...що знавці джави та орм вважають присутність окремого дба на проекті зайвою витратою грошей...
Знову ж повторюся, або я Вас невірно зрозумів, або... Явно не джавісти (пхпшники чи ...) визначають доцільність наявності певних персон на проекті, а трішки інші люди. Тому мені якось важко зрозуміти дане висловлювання.
... з досвіду виходить, що знавці джави та орм вважають ...
Це щось схоже з тим, як люди ставлять клеймо на інших людях не знаючи їх особисто. Тобто, якщо єврей, то ..., якщо темношкірий, то ... і тд. Я вже колись, Вам відписував щодо Вашої згадки про "хороших" джавістів. Тобто, якщо людина, скажімо так, знає, що робить, то чи це джавіст, сішник, пхпшник, ... немає ніякого значення. Тому, якщо спеціаліст, який є на проекті дійсно спеціаліст, то він має розуміти плюси та мінуси використання певного фреймворка + розуміти, в якій ситуації, що та як саме, краще використати.
...протягом всього періоду моєї участі були учасники, котрі виступали...
Я теж на проектах і тд. зустрічаю певних людей, які говорять "дивні речі". Але це ж не означає, що всі інші програмісти, які використовують ті самі технології, такої ж думки.
Я не скажу про "завжди"
Ну я такий висновок зробив з Вашого ж попереднього повідомлення:
Це дещо холіварне питання, особливо коли в дискусії бере участь DBA. Звісно, якщо DBA на проекті взагалі нема, тоді на етапі впровадження обійдеться без жодних холіварів, та й взагалі без дискусій.
Я не кажу що DBА буде зайвим (особисто я завжди ЗА, хоч звісно все залежить від проекту), але відсутність DBА, не означає, що всі "автоматично забувають про native SQL"
fed_lviv
Ще раз повторюся, в мене був такий дещо гіркий досвід саме на тому проекті. При цьому технологічно проект - цікава ляля, а от люди з якими довелося стикнутися - не те щоб так дуже. Потім ще був трохи інший, але все ж схожий досвід, після якого я зарікся вирішив не співпрацювати з командами, де є наші люди.
----
Разюча відмінність між нашими і "їхніми" людьми:
- їхні не перетинають межу особистого, можливий лише small-talk на початку зустрічі, але чи розвивати тему чи ні, вирішуєш ти сам
- субординація в їхніх людей все ж суттєво чіткіша.
Коли так, може нам всім(з тих кому є діло до systems p.l.) слід повернутися до C, а решту в сторону?
The computer industry is the only industry that is more fashion-driven than women's fashion.
Коли так, може нам всім(з тих кому є діло до systems p.l.) слід повернутися до C, а решту в сторону?
Ніколи з неї і не злазив, починаючи з до-ANSI C (тобто K&R1, для мене це були 1986 рік і далі).
Єдина мова, яку я знаю (тобто можу підписатися під виконання роботи).
І нікуди вже й не збираюся.
p.s. З появою USB 1.0 пророкували близьку смерть RS232. І от вже мало хто згадає, чим відрізнялися USB 1.0 та 1.1, мало хто знає, що напис USB2.0 на пристрої цілком може означати реальну роботу по USB1.1 і т.д.
А RS232 живе і довго ще житиме. У мене часом по три-чотири конвертори USB-RS232 в компі стирчить одночасно задіяних.
Справжній конкурент сів це Zig. Ось чому можна послуговуватися цією мовою та забути про мову асемблера(окрім зовсім системних функцій - перемикання режимів процесора чи взаємодія з зовнішніми пристроями)
https://ziglang.org/documentation/maste … thOverflow
Тепер вже має бути очевидно що я пророк мав інсайт.
https://replace.org.ua/post/149763/#p149763
https://replace.org.ua/post/149502/#p149502
Ви обережніше з Python і JavaScript. У 2000-ому, здається, теж ніхто не гадав, що Perl, найтрендовіша тоді мова програмування, за кілька років помре.
Perl убила вузька спеціалізація й зависокий поріг входження. Прихід php, набагато простішого на старті, забрав у perl його нішу в веб-бекенді, а ще десь особливої ваги він не мав (shell-скрипти хіба що, які знаходяться в харчовому ланцюжку досить далеко від кінцевого комерційного споживача).
JS навряд чи помре так легко — забагато всього поверх нього набудовано. Так, це теж вузька спеціалізація, але весь веб-фронтенд будується на ньому (тоді як серверні скрипти — річ менш постійна, і там можлива конкуренція) — ЈЅ почувається повним монополістом в одній з найзатребуваніших галузей. Щоб помер ЈЅ, має померти веб (чи, принаймні, дуже змінитись). Так, теоретично, його можна ще поховати під рівнями надбудов, як асемблер, але в асемблера нема такої простоти освоєння, і його закопування було закономірним.
Python — ризик зникнення через втрату єдиної вузької ніші невеликий, але от ніші, де Python не має конкурентів, нема — це мова широкої спеціалізації, як і Java. В одних нішах він провалюється, інші продовжує захоплювати. А низький поріг входження робить його ще й популярною навчальною мовою (а отже, маємо вхосталь програмістів, які можуть на цій мові щось робити без додаткових витрат на перепідготовку). Так, колись він помре, але не схоже, що це буде миттєво. Хіба що розробники самої мови вирішать навіщось її спаскудити.
Справжній конкурент сів це Zig. Ось чому можна послуговуватися цією мовою та забути про мову асемблера(окрім зовсім системних функцій - перемикання режимів процесора чи взаємодія з зовнішніми пристроями)
https://ziglang.org/documentation/maste … thOverflow
Хеловорлд: щоб зробити простий ввід-вивід, треба робити неінтуїтивне ООП-шаманство, складніше і за сішне, і за сіплюсплюсне, і навіть за джавівське. Це фейл. Java піднялася на аплетах, джаваскрипт — на вебі, але щось я не бачу популярної платформи з зіґою в серці, тому таких незручностей їй не пробачать.
Хеловорлд: щоб зробити простий ввід-вивід, треба робити неінтуїтивне ООП-шаманство, складніше і за сішне, і за сіплюсплюсне, і навіть за джавівське. Це фейл.
Це не ви на APL пишете вже не перший рік?...
(Аби отримати щось, треба щось віддати.
"Design tradeoffs — A situation where one attribute of a system or product is made less suitable by giving priority to another feature...
.... tradeoff - a balancing of factors all of which are not attainable at the same time.
....Engineering choices typically involve optimizing certain parameters, often at the expense of others.)
Це не ви на APL пишете вже не перший рік?...
В APL неінтуїтивність позначень компенсується, принаймні, лаконічністю.
⎕←'Hello, world!'
⎕←'What is your name?'
username←⍞
⎕←'Hello,' username
⎕←'Input two numbers (or any number of numbers)'
twonum←⎕
⎕←({⍺,'×',⍵}/twonum) '=' (×/twonum)
Утім, ввід-вивід є для APL другорядною функцією, бо основний спосіб його використання — робота в інтерактивному середовищі як з калькулятором, де навіть квадратик, що символізує консоль, вам непотрібен.
порівняно з минулим роком асемблер піднявся на 10 місце (з 17).
https://www.tiobe.com/tiobe-index/
Для відправлення відповіді ви повинні увійти або зареєструватися