allspice написав:HetmanNet написав:Не 5В а 12В, бо там +5В і -5В. Щодо 30В, то там скоріше всього на 36В обмотка, бо мінус втрати і т.д. буде трохи більше 30В. Тобто треба трансформатор з однією вториною обмоткою на 36В і однією вторинною обмоткою на 12В яка має середню точку. Це схоже на трансформатор із старих теликів і радіопримачів, здається останні моделі лампових. Ну одним пошукай на радіоринку совкову техніку чи десь у селах.
При потребі це може бути два різних трансформатора. Щодо вторички на 12В із середньою точкою то доведеться пошукати. Може бути написано +6В і -6В, або два виводи по 6В, а при прозвонці показує що це дві послідовних обмотки на 6В. Ну одним словом цей трансформатор знайти важче, але легше ніж коли один з двома вторинними обмотками.
Із вторичкою на 36В дуже широко використовують зараз у промисловій автоматиці, тож шукати можна у електротехнічних крамницях, а не лише у радіомагазинах, а той що на 12В із середньою точкою доведеться шукати лиш у радіокрамницях, іноді бачив такі у старих блоках живлення до комп'ютерів, бо там є +5В і -5В які подають на материнку, також є +12 і -12В, тож не переплутай трансформатори.
То ви цю схему не пробували самі?
Мені треба щось провірене, навіть не з такими параметрами які я написав.
А яким блоком живлення користуєтеся ви?
Я пробував подібну схему, і теж з цього журналу чи подібного. Ну з цього журналу теж брав схеми, але не пам'ятаю чи для блока живлення була саме з нього. у моєму випадку я ще трохи допрацьовував, бо мав два канали по 30В, для кожного з них свій трансформатор з вторичкою на 36В (в більшості схем лабораторних блоків живлення беруть трансформатор з вторичкою на 36В, ну звісно якщо він до 30В), також один трансформатор з блока живлення старого компа, аби отримати +12 і -12 та +5 і -5. Допрацювання були, бо за основу брав схему на один канал, тож фактично половину схеми повторив, тобто +5 і -5 та +12 і -12 бралися на обидві схеми зі спільної частини, а ланцюги на 30В були продубльовані зі своїми трансформаторами. У схемі мав аналогові вольтметр і амперметр, який замінив на цифрові на основі мікроконтролерів AVR, схему їхню взяв з журналів Радіоматор і Радіо, там були схеми мілівольтметра, які вдосконалив і отримав вольтметр до 40В, аналогічно зі схемами амперметра. Додав запобіжники у ланцюги де були загрози високих струмів у аварійних випадках (про ці ланцюги прочитав у описі принципу роботи). Додав вимикачі перед первинною обмоткою трансформаторів 220/36. В програму амперметра вніс апгрейд, додавши перевірку на максимальний струм який можна було встановити, а на виходи блока додав реле, тобто якщо струм ставав більше встановленого то вимикалося реле на виході і тим самим відключалося навантаження. Також цим реле можна було керувати за допомогою кнопок , тобто вмикати і вимикати, тобто виставив напругу і натиснув кнопку щоб подати напругу на навантаження. Ще один апгрейд схеми було заміна одного змінного резистора на кілька, тобто одним виставляв грубо, а іншим більш точно підлаштовував. Таким чином стало легше виставляти напругу з точністю до 0.1 В. Тож якщо маєш терпіння книги з електротехніки і журнали для радіоматорів у зуби, паяльник у руки та вперед пробувати та експериментувати. Не все було зроблено з першого разу, починав зі схеми із журналу і поступово вдосконалював її:
Заміна резисторів на кілька, додав вимикачі, заміна вольтметрів на цифрові аналоги, додав реле на виході зі схемою керування на тригерах і логіці, потім додав амперметр вже з виходом для підключення до схеми керування реле що на виході та додатковими кнопками, потім апгрейдив прошивку амперметра, щоб була можливість виставляти максимальний струм обмеження і т.д. В результаті мав лабораторний блок живлення який у той час ще хрін знайдеш у продажі. Блок живлення лишився у гуртку, їм довго ще користувалися після мого уходу. Потім невідомо де подівся, одні кажуть він згорів і його викинули, інші що хтось його поцупив.
Тож не шукай перевірених схем, а просто вивчи електротехніку і сам оціни працездатність однієї схеми із журналу.