Дискусія з Олегом Фаренюком вконтакті (веде блог http://indrekis2.blogspot.com/):
Petro Dadaistenko
дякую, я планую криптографію на брейнхваці написати для криптора/протектора, щоби антивірусники сказилися.
17 бер в 0:25
Олег Фаренюк
Petro, Ви з Infected Voice не стикалися? :=) Згадалося, як Light General Forth-о подібну мову для того юзав.
А щодо сказилися... Я тут викладаю С++ — так половина популярних антивірусів банальний "Hello world" оголошують вірусом і грохають, різко ускладнюючи життя зовсім початківцям.
17 бер в 0:33 Petro
Petro Dadaistenko
Олег, стикався і навіть балакав з LovinGod`ом 5 год тому. Стекова машина не питання — я сам маю такий реліз (http://replace.org.ua/topic/4076/ криптор, окрема стекова машина http://replace.org.ua/topic/3262/ з прикладом генерації послідовності Фобоначчі, написаний стороннім кодером) і авери майже сказилися — детектили мене по коду передачі параметрів у стекову ВМ.
17 бер в 0:41 Олеговi
Олег Фаренюк
Petro, о, і що Маестро хорошого каже? :=)
Згадуючи Light General, про нього нічого не чули? Із всієї тієї компашки мені його труди якось все найближчими були :=)
Щодо криптора і відповідної віртуальної машини — шикарно! І взагалі цікаво, а українською просто б не очікував чогось такого побачити :=) На жаль, вникати поки не маю ресурсів, але отримав масу задоволення, проглядаючи!
До речі, згадавши дивака, який на Ардуїно ЛІнукс запустив (емулятор АРМ зробивши і підключивши RAM від 286-го), отак сходу, а якщо написати для віртуальної машини емулятор іншої, і вже для неї код буде щось цікаве робити, можна припустити, що б АВ-и подумади?
П.С. "Все цікаве має сенс" — ППКС! Задовбався повторювати, не вірять. :=)
17 бер о 10:09 Petro|Відповісти
Олег Фаренюк
Petro, до речі, Brainfuck згадуючи і пару моїх (сподіваюся — поки) не завершених наукових досліджень, із Befungi Ви стикалися? :=)
17 бер о 10:10 Petro
Petro Dadaistenko
Олег, я посварив LG з його другом через FASM. Я не дуже заглиблювався у IV, мені там ближчі віршики, а ВМ уживаються у комерційних протекторах - теміді, наприклад.
> а якщо написати для віртуальної машини емулятор іншої, і вже для неї код буде щось цікаве робити, можна припустити, що б АВ-и подумади?
Питання стоїть в тому, щоби широко варіювати архітектуру ВМ та її реалізацію. Мені вдалося ціною неймовірних зусиль всунути в 715 байт ВМ, якби те саме переписати високорівневою мовою чи додати серйозний морхвинг, то не менш ніж на 3 кілобайти потягне, а це - найпростіша RISC-ова ВМ. А оскільки машинний код ВМ генерується рандомним кодом, то 715 байт перетворюється на 3 кілобайти, а 3 кілобайтна ВМ перетвориться на 15 кілобайтний код, яку вже за довжиною процедури генерації нескладно задетектити статично. А от якби створити меншу ВМ, яку б можна було морхвити в широкому діапазоні, то авери сказились би. А ще я міркую над багатошаровою криптографією, тоді б можна було додати і подвійну віртуалізацію.
17 бер о 13:30 Олеговi
Олег Фаренюк
Petro, Навіть не знаю, що сказати :=)))) А щодо IV — для мене тоді це було одне із дуже небагатьох джерел інформації про "низький рівень", другим був Пітер Абель, третім - пісдлухані розмови. :=) От, про Forth взнав, наприклад, обробку переривань, завантаження MZ-EXE, і т.д.. (Мова про 1995-1999 роки, див. http://indrekis2.blogspot.com/2013/02/dos-fcb.html )
Для чого використовується така технологія, звичайно, знаю :=) У мене, крім природного в 16 років, інтересу до вірусів, цілком практична зацікавленість в поліморфних техніках — ряд незавершених наукових досліджень такого плану: https://en.wikipedia.org/wiki/Tierra_(computer_simula.. . Якщо зовсім коротко, такий підхід, при всій фантастичності перших результатів і відомої (з інших робіт) можливості самозародження "організмів"-реплікаторів, так виглядає, все ж обмежений — вище певного рівня складність віртуальних організмів не росте. Маю ряд варіантів спробувати подолати ці обмеження. 1. Багатомірність (тому й befungi згадався), 2. локальність — робити, щоб доступ до сусідніх адрес ВМ був простішим, ніж до далеких, 3. робити самі ВМ реплікаторами — не знаємо поки, котрі із них важливіші, і всі можна обгрунтувати.
Так-так, питання із розміром я зразу виключив із поля уваги — зрозуміло, що при віртуалці у віртуалці він різко (чи не експоненційно?) росте. Стало цікаво, може у Вас сходу є якісь міркування щодо реакції евристики та емуляторів АВ на таку рекурсивність — чисто в межах "художественного трепа". :=)
Щодо постановки задачі, так, дійшло :=)
17 бер о 14:37 Petro
Олег Фаренюк
Petro, до речі, FASM, Light General-а та віруси згадуючи: https://сайт-злодій/note8447776_9143326 :=)
17 бер о 14:49 Petro
Petro Dadaistenko
Олег,
>Стало цікаво, може у Вас сходу є якісь міркування щодо реакції евристики та емуляторів АВ на таку рекурсивність — чисто в межах "художественного трепа". :=)
Емулятори мають глибину емуляції, на моїй стековій машині воно видихалося, щоправда великі файли довго розпаковувалися навіть на справжній машині.
> вище певного рівня складність віртуальних організмів не росте.
гадаю це через однорідність середовища. Тому що б не робилося - виросте "Янукович" - примітивне та ехвективне Я думаю написати криптора і спробувати застосувати на ньому машиннне навчання, але це дуже далекі плани.
вчора о 1:38 Олеговi
Олег Фаренюк
Petro, та я теж на нелокальність грішу — сенсу розвиватися, як до кожного байту в одномірному "бульйоні" дотягнутися можна :=)
Машинне навчання - штука специфічна, неоднозначна... Хоча, буває, цікаво виходить. В рамках братової дисертації запускали нейромережі на мікроконтролерах, правда, швидше як Technology demo, але поки буде захист, сподіваюся, і більш практичне доросте. :=)
вчора о 20:23 Petro