Re: Як стати ментором?
На цьому форумі неодноразово з'являлись повідомлення тих, хто хоче ввійти в ІТ і шукає для цього ментора. Не можу сказати, що я справді ввійшов у цю спільноту (скоріш, обертаюсь на її околицях), але дещо я таки знаю, і міг би поділитися своїми знаннями з тими, хто не має й цього. Однак, свій попередній досвід менторства я оцінюю як переважно негативний (реального результату я практично не побачив, тому, якщо з часом мій екс-студент чогось досягне в цьому напрямку, це точно не моя заслуга). Все складно: організувати навчання так, щоб зробити достатньо інтенсивним та ефективним (але при цьому не демотивувати студента надто складними задачами), пояснити базові концепції так, щоб вони відклались у пам'яті, та й просто передати знання з одної голови в іншу...
Отже, що насправді потрібно повноцінному ментору, щоб від його менторства справді була якась користь?
Взагалі, що повинен робити ментор (а чого не повинен)?
У мене був пару місяців тому досвід менторства - взяли девелопера в команду.
За результатом досвіду можу висловити такі висновки:
1. Ментор - людина, яка допомагає влитися у проект/задачу.
2. Ментор має задати вірний шлях у напрямах занурення у проект, оскільки він цей проект знає достатньо і може організувати степ-бай-степ ознайомлення новачка з усім, не кидаючи одразу купу інфи, яка змішається.
3. Ментор знає деталі й тонкощі проекту, тож має підказувати очевидні граблі та типові помилки in advance та у рантаймі.
4. Ментор - людина, до якої новачок може завше звернутися за порадою, бо, як правило, менторів ставлять до джунів.
5. Ментор не має тиснути на новачка. Його задача - підтримка, а все інше новак робитиме сам. Ментор - не вчитель, а порадник.
Так от.