Дивно що ви, P.Y., оминаєте увагою одну з головних ідей, закладених при побудові hub.org.ua - "використання своїх публікацій як портфоліо"...
Добре, у вас є гіпотеза про технологічність, давайте на прикладах перевіримо її.
Кажете: "Головне контент, технологічність - справа десята?". Ок, візьмемо найближчий по задумці до hub.org.ua, усім нам відомий, https://codeguida.com - там є такі базові речі як:
- реєстрація через соцмережі (ну і без соцмереж)
- можливість писати статті, які можна лайкати
- є ліниве завантаження списку публікацій
- є підтримка Markdown-синтаксиса
- можливість залишати коментарі під статтями, які можна плюсувати чи мінусувати
- можливість шукати по міткам
- є свій чат у гіттері
- є трансляція публікацій у соцмережі (з майже 7 тис. підписниками)
Мінімальна технологічна база є, чи не так? Але де відповідна активність хоча б 0.5% (350 чол.) із підписників? Невже усі вони боти, чи якась "аморфна біомаса"? - Ні, не думаю що це так!
На мою думку, причини їхньої непопулярності наступні:
1. Їм вже 3 роки, а вони до цих пір не мають своєї концепції розвитку (окрім як публікуватись на ІТ-шні теми українською мовою). До цих пір немає навіть правил використання сайтом та сторінки з інформацією про сайт (видає 404 помилку). Як можна розвиватись, коли немає плану розвитку?
2. Абсолютно усі люди, які погано сприймають конструктивну критику - погано вчаться, і не можуть успішно розвивати свої починання. Це якраз стосується адміна codeguida, який неадекватно реагує на нормальну критику.
3. Сумніваюсь що адмінам codeguida не вистачило хисту щоб налаштувати на своєму ресурсі пошту, думаю такий стан справ через нерозуміння важливості такого зворотнього зв'яку, як сповіщення про нові коментарі і т.д.
...
Мотивація повинна бути у людей, мотивація. На hub.org.ua я намагаюсь реалізувати таку мотивацію, впевнений що вона працюватиме.
Справи на hub.org.ua йдуть повільно через:
1. "Смерть" KohanaFramework, на якому було написано hub.org.ua. Я змушений був шукати новий бекенд фреймворк і перевчатись на нього.
2. Досить неочікувана затяжна пауза (більше року) релізу Angular 2, на який я розраховував, і через що багато коду не хотів писати на Angular 1.
3. Вимушений перехід на віртуальний сервак і, як наслідок, вимушене навчання працювати з Лінуксом через термінал, на що також потрібно немало часу, і що також припало на цей же період часу, коли я запланував дописати до нормального стану hub.org.ua.
4. Психологічна проблема з "відкладанням на потім", бо на мене обрушилась потреба вивчати цілий ряд нових непростих технологій, зокрема Linux, Node.js, Angular 2 (до недавніх пір - ще й з поганою документацією і частими breakchanges), Webpack, TypeScript, Material Design ... а якщо згадати про моє поганеньке знання англійської мови, то це ще більше ускладнює навчання...
Але то все лише сповільнює прогрес написання hub.org.ua, здається на даний момент усе стабільно-добре у навчанні й у вирішенні "відкладання на потім", перервати дописати цей проект може хіба що форс-мажор, але точно не відсутність бажання продовжувати.