41 Востаннє редагувалося Jarko (13.11.2021 09:22:39)

Re: Бібліотека книжок доби розстріляного відродження

Dadaist, Чи розглядали ви можливість справжнього опублікування оцифрованих книг?
Маю на увазі на
- https://www.gutenberg.org/policy/collec … pment.html ,
- Amazon,
- Google Books та
- chtyvo.org.ua (вже мають багато подібних книг, в т.ч виданих на еміграції).
Амазон та Гугл будуть рекомендувати ці книги - вони заохочують різноманітність.
Думаю також що Бібіотека Конгресу, Smithsonian Library (мають укр відділи) та ін. радо приймуть їх на зберігання у фонди, а може якщо домовитися, то й оцифрують.

42

Re: Бібліотека книжок доби розстріляного відродження

Цікаве питання. Я планую створити власну електронну бібліотеку, ті, бібліотеки що є - працюють неефективно та й взагалі цим напрямком не цікавляться (інженерія).
Маю на увазі на
- Ґутенберґ - так, туди варто залити книжки.
- Amazon - продавати не планую, тому не зрозуміло як Амазон має допомогти.
- Google Books - має багато обмежень, самі знаєте,
- chtyvo.org.ua (вже мають багато подібних книг, в т.ч виданих на еміграції). - Мабуть, ми з вами в різних всесвітах живемо, бо 1) інженерією вони не дуже цікавляться (мають право, нічого проти цього я не маю, вже їхня ініціатива зі збереження пізньорадянського художнього спадку заслуговує на повагу) 2) емігрантських книг там мало, адмін не в змозі залити навіть впорядковану бібліотеку діяспоріянських книг - https://diasporiana.org.ua/

Думаю також що Бібіотека Конгресу, Smithsonian Library (мають укр відділи) та ін. радо приймуть їх на зберігання у фонди, а може якщо домовитися, то й оцифрують.

Ні, продавати чи передавати книги я нікуди не планую.

Подякували: bebyk, leofun012

43

Re: Бібліотека книжок доби розстріляного відродження

На Amazon є безкоштовні книжки. Його перевага у величезній авдиторії, безкоштовному розміщенні та просуванні.
Водночас якщо робити під це сайт, то потім треба його підтримувати (це гроші, час.., якщо не на Блогері звісно).
На початку може здатися дрібниця, а через 5-10 років вже не зовсім. Свого часу мав сайт історичної тематики і зрештою закрив його через це, а оцифровані джерела захостив деінде.
Так, я сплутав chtyvo та diasporiana, на останній бачив подібну тематику.

44

Re: Бібліотека книжок доби розстріляного відродження

Водночас якщо робити під це сайт, то потім треба його підтримувати (це гроші, час.., якщо не на Блогері звісно).

Поки найбільш часу уходить на оцифрування книжок.
Взагалі, мені здається, що ми тут взагалі не про те балакаємо.
По-перше ініціатив з оцифрування українських книжок можна перерахувати на одній руці: Гуртом (для них це взагалі побічний продукт, вони зосереджені на авдиводоріжках до кіна), Діяспоріяна, Бібліотека українського мистецтва, chytanka і ... все. Бібліотеки щось колись оцифровують, але планомірної роботи від них нема. А оскільки кількість оцифрувальників мізерна, то і продукт вони видають неякісний - максимум в djvu перегнати можуть, а от наново зверстати книжку в тому ж LaTex, не кажучи вже про векторизацію малюнків(звісно, там де це умісно) - про таке і мріяти не можна. Ще гірші справи з читачами - їх одиниці, здатних читати книжки, а тим більше споживати технічну літературу.

Подякували: bebyk1

45

Re: Бібліотека книжок доби розстріляного відродження

0xDADA11C7 написав:

Водночас якщо робити під це сайт, то потім треба його підтримувати (це гроші, час.., якщо не на Блогері звісно).

Поки найбільш часу уходить на оцифрування книжок.
Взагалі, мені здається, що ми тут взагалі не про те балакаємо.
По-перше ініціатив з оцифрування українських книжок можна перерахувати на одній руці: Гуртом (для них це взагалі побічний продукт, вони зосереджені на авдиводоріжках до кіна), Діяспоріяна, Бібліотека українського мистецтва, chytanka і ... все. Бібліотеки щось колись оцифровують, але планомірної роботи від них нема. А оскільки кількість оцифрувальників мізерна, то і продукт вони видають неякісний - максимум в djvu перегнати можуть, а от наново зверстати книжку в тому ж LaTex, не кажучи вже про векторизацію малюнків(звісно, там де це умісно) - про таке і мріяти не можна. Ще гірші справи з читачами - їх одиниці, здатних читати книжки, а тим більше споживати технічну літературу.

Мушу зауважити, що оцифровувати неймовірно нудно. Напевно треба мати особливий тип особистості, аби любити це збочення.

Суджу зі свого досвіду -- переводжу Поетику Арістотеля з ПДФ-ки у формат HTML, з якого буде просто скомпілювати txt абощо. Планую закінчити цю справу і пішло воно.

П.С.

У цій відповіді наявний приклад вислідного посилання на мій сайт.

Подякували: 0xDADA11C7, ReAl2

46

Re: Бібліотека книжок доби розстріляного відродження

bebyk
Я вам вдячний за науку, дописи в цій спільноті, літературну творчість (історія про привида-напівхвойду мені сподобалася) та взагалі розвиток україномовного інтернету. Але мені ваша політика щодо вашого особистого сайту не подобається. Звісно, це ваше право, бо сайт ваш, вирішувати що видаляти, а що редагувати чи залишати. Але до деяких ваших статей(підкреслю, наявних на сайті, а не видалених) не веде жодна навігація, лише через ваше пряме посилання можна їх прочитати(або я не розібрався з навігацією, пробачте).