2 441 Востаннє редагувалося frz (13.04.2024 21:35:03)

Re: Сьогодні я дізнався

Будинок на мості (The Bridge House, Lake District) було збудовано аби уникнути земельного податку
https://replace.org.ua/uploads/images/9801/4e838fcf34f44f89b21167a033a675f3.jpg
https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Th … istric.jpg

2 442

Re: Сьогодні я дізнався

Barbasco root fishing
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Barbasco

2 443

Re: Сьогодні я дізнався

Нагадуваня

Нагадую, тут форум програмістів, не можна в цей публічний топік зливати абсолютно все що ви "сьогодні дізнались". Поширене вами інфо має бути якось повязане з програмуваням, програмними продуктами або технологіями (хоча би якось).

Стосується всіх, особливо frz.

Подякували: wander1

2 444

Re: Сьогодні я дізнався

frz написав:

Будинок на мості (The Bridge House, Lake District) було збудовано аби уникнути земельного податку
https://replace.org.ua/uploads/images/9801/4e838fcf34f44f89b21167a033a675f3.jpg
https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Th … istric.jpg

Зовсім забув додати, що зважаючи на локацію, ця будівля ідеально підходить під робоче місце для програміста.

чатик написав:

Bridge House в Озерному краї пропонує ідилічне робоче середовище для програмістів, які шукають спокою та натхнення. Безтурботне оточення в поєднанні з комфортними сільськими інтер'єрами забезпечують спокійний робочий простір далеко від міської метушні. Природна краса місцевості стимулює творчість, а потужний Wi-Fi підтримує продуктивність, що робить його ідеальним місцем для зосереджених сесій кодування.

leofun01

повязане з програмуваням, програмними продуктами або технологіями (хоча би якось)

:P

2 445

Re: Сьогодні я дізнався

leofun01 написав:
Нагадуваня

Нагадую, тут форум програмістів, не можна в цей публічний топік зливати абсолютно все що ви "сьогодні дізнались". Поширене вами інфо має бути якось повязане з програмуваням, програмними продуктами або технологіями (хоча би якось).

Стосується всіх, особливо frz.

Прихований текст

Розділ називається «Інше». Очевидно, він задумувався для чогось, що програмуванням не є, а є чимось іншим.

Подякували: flatliner1

2 446 Востаннє редагувалося P.Y. (15.04.2024 11:34:22)

Re: Сьогодні я дізнався

P.Y. написав:

Дізнався про ось таких паразитичних створінь. Найромантичніша історія про гельмінтів, яку мені доводилось читати. У чомусь навіть можна їм позаздрити...

Якщо ви зараз розробляєте дизайн сайту чи додатку для знайомств і шукаєте щось оригінальне (сердечка, обручки чи, там, лебеді вже всім приїлися), то можете використати зображення Diplozoon paradoxum — по-справжньому моногамної тварини, що лише раз у житті обирає собі пару і зберігає вірність до самої смерті, не розлучаючись ні на мить.

P.Y. написав:

Дізнався більше про очі морського гребінця (раніше лише чув, що вони в нього є)

відео (ютюб), англ. мова, очі морських гребінців

Якщо ви не програміст, а розробник заліза й розробляєте пристрій для контролю програмістів на робочому місці, непоганим зразком для наслідування може бути будова тіла морського гребінця, який, на відміну від більшості двостулкових молюсків, має очі — безліч очей, у яких замість лінзи-кришталика використовується криве дзеркало. Розміщена в декоративному корпусі в вигляді мушлі, система мініатюрних дзеркальних камер спостереження може непомітно стежити за командою програмістів і своєчасно доповідати начальству, коли програміст віддаляється від свого робочого місця.

2 447

Re: Сьогодні я дізнався

frz написав:

Barbasco root fishing
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Barbasco

Якщо ви хакер і займаєтесь фішингом, скористайтесь технологією, запозиченою в індіанців, що ловлять рибу, отруюючи її.

1. Заздалегідь оберіть собі географічно обмежений район (наприклад, це може бути багатоквартирний будинок).
2. Проведіть масове отруєння потенційних клієнтів.
3. Коли симптоми отруєння стануть помітними, масово розішліть їм листи з пропозицією отримати протиотруту безкоштовно, для чого слід заповнити анкету, яка міститиме конфіденційні дані їхніх облікових записів, банківських карток тощо.
4. Ви отримали те, що вам треба, використавши лише соціальну інженерію та деяку кількість отрути. До речі, надавати протиотруту зовсім необов'язково.

2 448

Re: Сьогодні я дізнався

P.Y. написав:
frz написав:

Barbasco root fishing
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Barbasco

Якщо ви хакер і займаєтесь фішингом, скористайтесь технологією, запозиченою в індіанців, що ловлять рибу, отруюючи її.

1. Заздалегідь оберіть собі географічно обмежений район (наприклад, це може бути багатоквартирний будинок).
2. Проведіть масове отруєння потенційних клієнтів.
3. Коли симптоми отруєння стануть помітними, масово розішліть їм листи з пропозицією отримати протиотруту безкоштовно, для чого слід заповнити анкету, яка міститиме конфіденційні дані їхніх облікових записів, банківських карток тощо.
4. Ви отримали те, що вам треба, використавши лише соціальну інженерію та деяку кількість отрути. До речі, надавати протиотруту зовсім необов'язково.

Цікаво, що на початку своєї "кар'єри" чатик жорстко фільтрував будь-що потенційно шкідливе. Або ж розробники не вважають це "настільки" шкідливим. Навіть є окремий чатик десь в даркнетах що працює без цих обмежень.

А от наприклад Copilot самоцензурує відповіді, що стосуються конкретних кроків апґрейду серверів БД - розуміючи, що хтось буде буквально і бездумно їх виконувати, чим зробить шкоду собі і працедавцю.

2 449

Re: Сьогодні я дізнався

Це не чатик, це я :)
До речі, цим можна скористатися зі злочинною метою: знаючи, що чатик нічого явно шкідливогоне порадить, люди можуть і повестися на поради зловмисника, стилізовані під чатик...

2 450 Востаннє редагувалося frz (15.04.2024 15:39:54)

Re: Сьогодні я дізнався

P.Y. написав:

Це не чатик, це я :)
До речі, цим можна скористатися зі злочинною метою: знаючи, що чатик нічого явно шкідливогоне порадить, люди можуть і повестися на поради зловмисника, стилізовані під чатик...

Новачки звісно так, проте хто стикався хоч трохи більше, знають що в чатика можуть бути "галюцинації", він може просто вигадувати і не зізнатися що не знає вірної відповіді, також поради можуть бути для останньої відомої йому версії фреймворку, а про справжню останню стейбл версію він може просто не знати і не сказати відому йому версію якщо не спитати прямо. Явно фільтрують лише явно шкідливі каки.

2 451

Re: Сьогодні я дізнався

для P.Y.
P.Y. написав:
leofun01 написав:

Нагадую, тут форум програмістів, не можна в цей публічний топік зливати абсолютно все що ви "сьогодні дізнались"...

Розділ називається «Інше». Очевидно, він задумувався для чогось, що програмуванням не є, а є чимось іншим.

Це не так працює.
Уяви, ти розгорнув форум на власному домені і хочеш залучити нових користувачів, які є програмістами або хочуть стати програмістами. Початково (зразу після розгортаня) форум порожний, розділів не є, категорій не є, їх треба зтворити, і в сумі вони мають покрити всі потреби всіх хто програмує або всіх хто вчиться програмувати.
Тож першим ділом ти твориш категорії: "програмування", "мережі", "операційні ситеми", ... (без "інше").
Потім твориш розділи (в категоріях):

  • "C++", "Java", ... все, що дозволяє локально зібрати і виконати програму, йде в категорію "програмування";

  • "HTML+CSS", "JavaScript", ... все, що крутиться в мережі, йде в "мережі";

  • "GNU Linux", "Free BSD", ... все, що є ОС, йде в "операційні ситеми";

  • ...

Багато розділів зтворив, всі категорії мають як мінімум 1 розділ.
І в якийсь момент виникає потреба додати розділ, який нема куди покласти, через не відповідність до кожної з існуючих категорій, попри те що зтворити такий розділ для програмістів має сенс. Значить треба додати нову категорію, але як її назвати - не ясно, тому додаєш категорію "Інше" з очікуваням, що така назва повністю закриє потребу творити категорії в майбутньому.
Всі розділи зтворив, по категоріях порозпихав. Шо далі ..
Далі треба зтворити топіки (теми), і тут ситуація така ж як була з розділами, в якийсь момент появиться топік, для якого не знайшлося відповідного розділу. Так появиться розділ "інше" в категорії "інше".

Назва розділу "інше" не значить що власник форуму хотів аби користувачі там смітили. Тут (на цьому форумі) все має бути про програмування. Винятками [в якомусь сенсі] стали кілька топіків, які через не відповідність форуму і через шкідливість публічності топіка (для шукальних систем) довелось перенести в приховані розділи.

За останні 2 дні зайвий раз переконався на скільки важливою є математика (знання) для програміста.

2 452 Востаннє редагувалося frz (18.04.2024 17:18:33)

Re: Сьогодні я дізнався

leofun01 написав:
для P.Y.
P.Y. написав:
leofun01 написав:

Нагадую, тут форум програмістів, не можна в цей публічний топік зливати абсолютно все що ви "сьогодні дізнались"...

Розділ називається «Інше». Очевидно, він задумувався для чогось, що програмуванням не є, а є чимось іншим.

Це не так працює.
Уяви, ти розгорнув форум на власному домені і хочеш залучити нових користувачів, які є програмістами або хочуть стати програмістами. Початково (зразу після розгортаня) форум порожний, розділів не є, категорій не є, їх треба зтворити, і в сумі вони мають покрити всі потреби всіх хто програмує або всіх хто вчиться програмувати.
Тож першим ділом ти твориш категорії: "програмування", "мережі", "операційні ситеми", ... (без "інше").
Потім твориш розділи (в категоріях):

  • "C++", "Java", ... все, що дозволяє локально зібрати і виконати програму, йде в категорію "програмування";

  • "HTML+CSS", "JavaScript", ... все, що крутиться в мережі, йде в "мережі";

  • "GNU Linux", "Free BSD", ... все, що є ОС, йде в "операційні ситеми";

  • ...

Багато розділів зтворив, всі категорії мають як мінімум 1 розділ.
І в якийсь момент виникає потреба додати розділ, який нема куди покласти, через не відповідність до кожної з існуючих категорій, попри те що зтворити такий розділ для програмістів має сенс. Значить треба додати нову категорію, але як її назвати - не ясно, тому додаєш категорію "Інше" з очікуваням, що така назва повністю закриє потребу творити категорії в майбутньому.
Всі розділи зтворив, по категоріях порозпихав. Шо далі ..
Далі треба зтворити топіки (теми), і тут ситуація така ж як була з розділами, в якийсь момент появиться топік, для якого не знайшлося відповідного розділу. Так появиться розділ "інше" в категорії "інше".

Назва розділу "інше" не значить що власник форуму хотів аби користувачі там смітили. Тут (на цьому форумі) все має бути про програмування. Винятками [в якомусь сенсі] стали кілька топіків, які через не відповідність форуму і через шкідливість публічності топіка (для шукальних систем) довелось перенести в приховані розділи.

За останні 2 дні зайвий раз переконався на скільки важливою є математика (знання) для програміста.

Великий розділ "інше" вказує на відсутність навичок управлінського обліку. Пізніше розширю.

Upd: В банківському управлінському обліку "правильно" буде аби такого розділу взагалі не існувало, натомість створювати спеціалізовану категорію під кожну потребу тут же, коли така виникає.

2 453

Re: Сьогодні я дізнався

Ані ґпт, ані copilot не знають достатньо добре про snowpark, та й про сторед процедури в самому Snowflake теж. Більш-менш серед фіч Snowflake орієнтуються в його core функціоналі SQL, який в принципі переважно ANSI-сумісний.

Ну бо це комерційне сховище, для простих смертних недоступне, відповідно комітять в репозиторії переважно непублічні, воно не має на чому вчитися.

2 454

Re: Сьогодні я дізнався

frz написав:
leofun01 написав:
для P.Y.
P.Y. написав:

Розділ називається «Інше». Очевидно, він задумувався для чогось, що програмуванням не є, а є чимось іншим.

Це не так працює.
Уяви, ти розгорнув форум на власному домені і хочеш залучити нових користувачів, які є програмістами або хочуть стати програмістами. Початково (зразу після розгортаня) форум порожний, розділів не є, категорій не є, їх треба зтворити, і в сумі вони мають покрити всі потреби всіх хто програмує або всіх хто вчиться програмувати.
Тож першим ділом ти твориш категорії: "програмування", "мережі", "операційні ситеми", ... (без "інше").
Потім твориш розділи (в категоріях):

  • "C++", "Java", ... все, що дозволяє локально зібрати і виконати програму, йде в категорію "програмування";

  • "HTML+CSS", "JavaScript", ... все, що крутиться в мережі, йде в "мережі";

  • "GNU Linux", "Free BSD", ... все, що є ОС, йде в "операційні ситеми";

  • ...

Багато розділів зтворив, всі категорії мають як мінімум 1 розділ.
І в якийсь момент виникає потреба додати розділ, який нема куди покласти, через не відповідність до кожної з існуючих категорій, попри те що зтворити такий розділ для програмістів має сенс. Значить треба додати нову категорію, але як її назвати - не ясно, тому додаєш категорію "Інше" з очікуваням, що така назва повністю закриє потребу творити категорії в майбутньому.
Всі розділи зтворив, по категоріях порозпихав. Шо далі ..
Далі треба зтворити топіки (теми), і тут ситуація така ж як була з розділами, в якийсь момент появиться топік, для якого не знайшлося відповідного розділу. Так появиться розділ "інше" в категорії "інше".

Назва розділу "інше" не значить що власник форуму хотів аби користувачі там смітили. Тут (на цьому форумі) все має бути про програмування. Винятками [в якомусь сенсі] стали кілька топіків, які через не відповідність форуму і через шкідливість публічності топіка (для шукальних систем) довелось перенести в приховані розділи.

За останні 2 дні зайвий раз переконався на скільки важливою є математика (знання) для програміста.

Великий розділ "інше" вказує на відсутність навичок управлінського обліку. Пізніше розширю.

Upd: В банківському управлінському обліку "правильно" буде аби такого розділу взагалі не існувало, натомість створювати спеціалізовану категорію під кожну потребу тут же, коли така виникає.

Розділ "Інше" вказує на те, що вже наявних розділів може бути недостатньо, а створення нових на кожен пук -- не є доцільним. Тут можна знову вдатись в обговорення недоліків системи розділів, але у цьому не дуже багато сенсу.

Правильно було б видаляти та банити за такого роду оффтоп, адже як вже вірно підмітили, це форум програмістів та про програмування. До банків чи управлінського обліку -- це немає відношення.

Подякували: leofun011

2 455

Re: Сьогодні я дізнався

Мені все ж хотілось би, щоб бани за непрограмістський офтоп роздавав професійний програміст, який на роботі займається тільки програмуванням, не відволікаючись на нефахові балачки з колегами, жування смаколиків та походи в туалет.

Подякували: flatliner, leofun012

2 456

Re: Сьогодні я дізнався

leofun01 написав:

Назва розділу "інше" не значить що власник форуму хотів аби користувачі там смітили. Тут (на цьому форумі) все має бути про програмування.

Це відрізняється від того, що було тут початково з часів заснування форуму. Багато з «офтопних» тем було створено засновником форуму, і ні про які закриті розділи тодді не йшлося. Роль же «про програмування, але інше» виконував розділ «Алгоритми та структури даних, технології».

Продовжуючи аналогію, ось у нас є типова контора для програмістів, куди їх заманюють комфортними умовами — водичка з кулера, смаколики, туалет з курилкою, час від часу корпоративи і т.д. Потім начальство міняється, нове начальство вирішує, що в програмерській конторі люди не мають права займатись нічим, крім програмування — відповідно, смаколики з водою йдуть геть, двері в курилку заварити, в туалет — тільки за перепусткою, за самі розмови про корпоратив — штраф, і ще скрізь оті круті камери в формі мушель, щоб програмісти не відходили від своїх коп'ютерів взагалі. Чи довго протримається така компанія? Як мінімум, їй доведеться активно шукати нових людей, бо стара команда на таке не підписувалась і незабаром піде геть.

З іншого боку, справді, небажано, щоб програмісти тільки жерли смаколики й тарабоніли про життя, замість того, щоб працювати. У нормальній компанії це вирішується не повною забороною всього, а адекватною винагородою за зроблену корисну роботу. Але це форум, де взагалі про зарплату для користувачів-програмістів не йдеться, тому винагородою може бути лише репутація. Наприклад, можна вести облік, скільки повідомлень користувач залишив у тематичних розділах, а скільки в офтопних — наскільки користувач є кодером чи флудером. Або можна внести зміни в систему подяк і зробити їх недоступними в офтопних розділах. Або те ж саме з лічильником повідомлень — рахувати лише ті, що в програмерських розділах.

Подякували: flatliner, leofun012

2 457

Re: Сьогодні я дізнався

Я говорив про правильно-правильно й не мав на увазі одразу видаляти та банити всіх і вся. Йшлося про дотримання якогось балансу, ну й у деяких випадках так, видаляти та блокувати (на якийсь час), таким чином давши зрозуміти користувачу, що виключно офтоп не є бажаним на форумі. І то, знову ж таки, це, швидше, у якомусь "ідеальному правильно-правильному" баченні форуму програмістів. В реальності, завжди будуть якісь такі розділи, тобто якщо вам вже так не терпиться, то гаразд, є кілька тем, де можна пофлудити та по-офтопити. Це ок. Але я все ще не бачу сенсу створювати розділи під кожну окрему "тематику", як це пропонував пан frz.

P.Y. написав:

Наприклад, можна вести облік, скільки повідомлень користувач залишив у тематичних розділах, а скільки в офтопних — наскільки користувач є кодером чи флудером. Або можна внести зміни в систему подяк і зробити їх недоступними в офтопних розділах. Або те ж саме з лічильником повідомлень — рахувати лише ті, що в програмерських розділах.

Можна, але на цьому форумі таке вже не зробити.

P.Y. написав:

наскільки користувач є кодером чи флудером

Швидше наскільки користувач є корисним чи некорисним для форуму :)
Користувач може й не бути кодером, але все ще генерувати корисний "контент".

Подякували: leofun011

2 458

Re: Сьогодні я дізнався

P.Y. написав:

Мені все ж хотілось би, щоб бани за непрограмістський офтоп роздавав професійний програміст, який на роботі займається тільки програмуванням, не відволікаючись на нефахові балачки з колегами, жування смаколиків та походи в туалет.

Ну, в багатьох конторах це десь так й працює. Мабуть варто пояснити: Коли я йду жерти або в туалет і це зайняло пів години в робочий день, то мій кінець робочого дня зміщений в майбутнє на ту ж пів години відносно запланованого; Коли колеги на роботі починають розмову не про проджект і я є учасником такої розмови, то теж компенсую роботою в кінці дня; Якщо я захотів почитати форуми { поки компілер будує бінарник або поки ганяємо авто.тести }, те саме. А в деяких конторах навіть надають системи з вже поставленими програмами, щоб працівник натиском комбінації клавіш сам міг керувати коли і скільки він працює.

2 459

Re: Сьогодні я дізнався

leofun01 а коли я лягаю спати і в мене є проблема яку я не можу розв'язати, а встаю і маю готове рішення, яке за 5 хвилин закоджую, то мені скільки годин букати на нього?

Подякували: leofun011

2 460

Re: Сьогодні я дізнався

Vo_Vik написав:

а коли я лягаю спати і в мене є проблема яку я не можу розв'язати, а встаю і маю готове рішення, яке за 5 хвилин закоджую, то мені скільки годин букати на нього?

Гарне питаня. В мене воно теж часто виникає, і я до тепер не знайшов збалансованого рішеня. Для себе я вирішив, що простіше залишити це приємним бонусом для контори, ніж зазвітувати щось зверху і потім комусь щось доводити.