1

Тема: Інтерфейси

Доброго дня. Вже не перший день намагаюсь вирішити це завдання. Пару здогадок було, але досі не маю уявлення як це реалізувати.
Ось завдання:
Створити 2 (два) інтерфейси*:
1.1.1. Інтерфейс автоматичного нумерування об’єктів класу: метод, що повертає номер поточного
об’єкту; метод, що повертає кількість усіх об’єктів.
1.1.2. Інтерфейс конвертації об’єкту у стрічку та навпаки: метод перетворення об’єкту у стрічку;
метод перетворення стрічки у об’єкт.

В створенні інтерфейсу нічого важкого.  Проблема в описі та реалізації методу.
Готового коду мені не портібно.
Можливо є декілька порад, а то поки що я в тупику.
Завчасно дякую.

2

Re: Інтерфейси

ніяких інтерфейсів в ++ немає

3

Re: Інтерфейси

Знаю що interface в С++ не існує. Завдання: самому його створити. В ролі нього зіграє абстрактний класс типу:

class INumbering
{
public:
  int virtual number() = 0;
  int virtual quantity() = 0;
};
class IConverting
{
public:
  void virtual ObjToStr() = 0;
  void virtual StrToObj() = 0;
};

class NumbAndConvert : public INumbering, public IConverting
{
  int k = 0,n = 0;
public:
  int number() override
  {

  }
  int quantity() override
  {
    
  }
  void ObjToStr() override
  {

  }
  void StrToObj() override
  {

  }
};

4

Re: Інтерфейси

Зі стрічкою - це зветься "серіалізація/десеріалізація". Найпростіше: просто записуєте всі елементи свого класу до стрічки; треба лише продумати:
- розділювачі: наприклад, можна розділяти окремі значення символом '\n' (новий рядок), тоді доведеться якось кодувати його в стрічках, наприклад, замінювати на "\\n" (комбінація \ та n). Ну і сам символ \ доведеться записувати як \\ (так само як і у звичайному коді на C). Або просто написати, що новий рядок не кодується і замінювати, якщо зустрінеться, на пробіл.
- як зберігати складні елементи (елементи інших класів) - їх часто краще зберігати не повністю, а посиланням, скажімо, тим самим номером з INumbering. А іноді навпаки. По ситуації.
Читати потім все у тому ж порядку.
Якщо маєте бажання - можете в JSON пхати/читати. Або перед елементом зберігати його довжину.
Метод, що створює об'єкт зі стрічки, швидше за все буде статичним і повертати сам об'єкт (фабрикою). Або взагалі не елементом інтерфейсу (як це, "об'єкт, прочитай себе зі стрічки" - це до кого звертання?)

З нумерацією - вам потрібен спільний контейнер для елементів класу. Наприклад, статичний член класу - вектор. Або словник (map<адреса елемента, номер>), що передається в конструктор параметром. Або геш-таблиця (unordered_map), збережена в сінглетоні. Коротше, обмежень немає, головне, щоб воно було спільне для всіх елементів класу. Найпростіше прямо в конструкторі брати номер, а в деструкторі звільняти.
Якщо нумерація не має зберігатися в серіалізованому вигляді і не мають бути якось впорядковані (я не бачу в завданні нічого про персистентність), то найпростіше використовувати як номери адреси об'єктів, тоді лише кількість треба зберігати десь.

До речі, а в завданні точно треба створювати об'єкт від цих інтерфейсів? Тобто це, звісно, чудова ідея - перевірити, чи воно працює, але ви не написали, що так треба зробити.

Іще пара зауважень до стилю.
1. Дотримуйтеся єдиного стилю найменувань. Загальна порада - типи UpperCamelCase, змінні та функції snake_case, елементи класів snake_case_underscore_. Але, звісно, можна функції lowerCamelCase, а елементи класів m_snake_case чи m_lowerCamelCase, головне - щоб стиль був єдиний.  Тобто number() і StrToObj() не мають бути одночасно методами класу, це плутає в першу чергу вас.
2. Називайте ідентифікатори повністю, не лінуйтеся. Ви витратите значно більше часу на зневадженні коду, в якому переплутали n та k, ніж на вигадування і набирання слів object_number_ та total_objects_ (звісно, можете викинути object, щоб було щось на кшталт m_number та m_total).
2. Функції та методи краще називати з дієсловом, або хоча б так, щоб було добре зрозуміло, що це якась дія. get_number, get_quality, to_string, from_string. Якщо дія складніша за просте повернення поля - використовуйте не get, а find, calculate і т.д. І немає сенсу згадувати об'єкт - якщо це метод, то він застосовується з іменем об'єкту (порівняйте MyCar.ObjToStr() та MyCar.ToString()).
3. Приватні члени класу, хоча й можуть проголошуватися без ключового слова, краще переносити в кінець коду класу. Тих, хто читатиме код, цікавитимуть у першу чергу публічні методи.

І наступного разу, будь ласка, не викладайте код одразу (якщо він є). Це нам дуже допомагає відповідати.

Подякували: leofun01, Limon2

5

Re: Інтерфейси

Дякую, пане koala, я це обов'язково перечитаю.
Ось, ще частина 2 завдань, якщо вам це дасть більшу картину того, що конкретно потрібно.

2.1. Використовуючи множинне наслідування, вивести
новий клас**.
2.2. Описати поліморфні функції, що приймають своїми параметрами вказівники на інтерфейси з
частини 1:
2.2.1. функцію сортування масиву об’єктів за їх номерами (використати інтерфейс із п. 1.1.1.);
2.2.2. функції-операції зсуву для потокового вводу/виводу, що використовує інтерфейс із
перетворенням об’єкту у стрічку та навпаки (використати інтерфейс із п. 1.1.2.)