21

Re: Ноут для крутого програміста

FakiNyan написав:

Я дивлюсь спершу на ті, де є Display Port.

У ноутів з професійною графікою вони є. То характерна річ для всієї професійної графіки: наприклад у quadro десктопної переважно DP то єдині порти що є. Ситуація на ноутах з професійною графікою схожа: часто DP є, а HDMI не факт.

22

Re: Ноут для крутого програміста

ті професійні ще дорожчі  *WALL*

23

Re: Ноут для крутого програміста

FakiNyan написав:

ті професійні ще дорожчі  *WALL*

є таке, але зазвичай вони якісніші в усьому від наповнення до корпусу, ну бо бізнесу треба прогнозованість і так як то не власність людей які ними користуються то вони не особливо за ним глядять, тож зазвичай вони надійніші.

Подякували: FakiNyan1

24

Re: Ноут для крутого програміста

HetmanNet написав:
FakiNyan написав:

ті професійні ще дорожчі  *WALL*

є таке, але зазвичай вони якісніші в усьому від наповнення до корпусу, ну бо бізнесу треба прогнозованість і так як то не власність людей які ними користуються то вони не особливо за ним глядять, тож зазвичай вони надійніші.

нууу, я не бізнес, хоч і ФОП  :D
Мабуть, все ж таки візьму дешевшого непрофесійного. *SORRY*

25

Re: Ноут для крутого програміста

FakiNyan написав:

ті професійні ще дорожчі  *WALL*

Дивіться. Якщо у вас немає вимог до продуктивності графіки, то наприклад у тієї nvidia окрім звичайних quadro є здається nvs лінійки, які були створенні для випадків коли треба офігенна висока роздільна здатність (наприклад, актуально для фінансових трейдерів яким треба до біса моніторів при типовій частоті оновлення) але при цьому невисока продуктивність графіки (в іграх не особливо краще інтегрованої від intel). Зустрічав ноути з подібною картою, правда доволі старою, то виглядало дивно, бо не могла навіть minecraft нормально потягнути, а пару додаткових fullhd моніків без проблем тягнула (там в браузері посидіти, відео подивитися).

Подякували: FakiNyan1

26

Re: Ноут для крутого програміста

Не знаходжу щось таких ноутів, а ті, шо надибав - старі, і мають слабенькі проци. Мені ж треба все норм, окрім картки, котра повинно просто тягнути того моніка.

27 Востаннє редагувалося FakiNyan (26.12.2021 14:23:12)

Re: Ноут для крутого програміста

Шо думаєте про цей https://hotline.ua/computer-noutbuki-ne … ?tab=about
Проц, бачу, файний, картка не супер крута, але для моніка вистачить.  Матриця якась WVA. Це ніби як TN, але з кращими кутами огляду.
Матриця мені не дуже цей во, якщо що. Бо я от зараз взагалі ноута закрив, адже монітора вистачає, а так я дисплей монітора хіма що для слаку юзаю.

28

Re: Ноут для крутого програміста

прикол цих ноутів ще в тому, що на оф. сайті можна обрати собі компоненти натиснувши на "Конфігуратор"
https://dreammachines.com.ua/ua/laptops

29 Востаннє редагувалося HetmanNet (26.12.2021 18:47:27)

Re: Ноут для крутого програміста

FakiNyan написав:

Шо думаєте про цей https://hotline.ua/computer-noutbuki-ne … ?tab=about

Гадки не маю, бо щось виробник мені не знайомий.

Щодо карти, то перевір який у неї max digital resolution.

Наприклад, якщо вона 7680 x 4320 @60 Hz то це означає, що при 60Hz оновлення екранів сумарна роздільна здатність всіх екранів є 7680 x 4320, тобто може вивести зображення на чотири екрани розташовані 2х2 з роздільною здатністю 3840 x 2160 без додаткових ефектів (наприклад вирівнювання щільності т.д.), наприклад на один свій екран 4к і ще три 4k підключений по DP.

Якщо герцовка вища то максимальна роздільність падає. При цьому слід враховувати що мінімальною герцовкою може часом вважатиметься герцовка власного екрану, тож якщо свій рідний 144Гц то навіть якщо перемкнете його в 60Гц всеодно максималка може відповідати як при 144Гц, бо так реалізував виробник ноута.

Максимальна роздільна може падати одразу в 2 чи 3 рази по кожній зі сторін, що буває дає дивні ситуації коли не можеш підключити зовнішній монітор з високою герцовкою бо рідний 4к. Хоча з виходом 30хх стало менше клопоту, бо там здається max digital resolution зазначають при 120Гц.

Враховуйте, що використання HDMI теж впливає на максимальну роздільну здатність, що буває неочікувано: ноут з двома DP крім свого 4к екрану тягне 2 моніка fullhd, а щойно підключиш через дешевий перехідник максимум один працює (бо ввімкнувся режим сумісності з hdmi), аналогічно з hdmi портами що є на ноуті безпопередньо, а буває ніяк не впливає, бо виробник схитрував і насправді hdmi вивів не з відеочіпа а через активний конвертер dp-hdmi, що характерно для бізнес лінійок.

Подякували: FakiNyan1

30 Востаннє редагувалося Arete (28.12.2021 09:49:30)

Re: Ноут для крутого програміста

Якщо хочете картинку 4k з 60Hz чи більше то вам потрібен ноутбук що має порт hdmi версії не нижче 2.0:
Refresh frequency limits for standard video

Якщо ж хочете таку ж картинку та ще й з HDR то hdmi порт має бути версії тільки 2.1:
Refresh frequency limits for HDR10 video

Звісно, кабель hdmi і приймаюча сторона (монітор) повинні підтримувати відповідну версію.
Судячи по специфікації монітор HP X34 має hdmi2.0, тому 4k@60Hz HDR через hdmi це нажаль не про нього, незалежно від відеокарти.

Варіант Б: DisplayPort
DisplayPort версіЇ 1.4 підпримує 4k@60Hz HDR.
Ніколи не бачив ноутбуки з портами DisplayPort чи mini-DisplayPort, але ноутбуки з портами usb-c з підтримкою DisplayPort (DisplayPort over USB-C) розповсюджені. Такі usb-c порти мають маркування з літерою D:
http://replace.org.ua/extensions/om_images/img/61cabad9746d3/what-does-the-d-shaped-icon-next-to-a-usb-c-port-mean-01.png.

То вам потрібен ноутбук з підтримкою DisplayPort over USB-C і кабель usb-c to DisplayPort.

usb-c to DisplayPort

http://replace.org.ua/extensions/om_images/img/61cabad9746d3/222363667.jpg

Подякували: FakiNyan, Torbins, leofun013

31 Востаннє редагувалося HetmanNet (28.12.2021 11:02:02)

Re: Ноут для крутого програміста

Arete написав:

Ніколи не бачив ноутбуки з портами DisplayPort чи mini-DisplayPort,

До біса вже бачив, мацав, використовував.

Arete написав:

але ноутбуки з портами usb-c з підтримкою DisplayPort (DisplayPort over USB-C) розповсюджені.

Здається ні разу не бачив щоб хтось користувався, якщо не рахувати Mac і то через адаптер.

32

Re: Ноут для крутого програміста

HetmanNet написав:

До біса вже бачив, мацав, використовував.

Чудово, це розширює варіанти вибору.

HetmanNet написав:

Здається ні разу не бачив щоб хтось користувався, якщо не рахувати Mac і то через адаптер.

Я користуюсь, ноутбук Asus --- кабель usb-c to DisplayPort --- монітор Dell.

33

Re: Ноут для крутого програміста

DisplayPort через Thunderbolt - це також хороший варіант, тому можете шукати ноут з цим портом.
А от брати відяху nVidia для лінукса не раджу. Відкриті дрова для GeForce дуже поганої якості, бо Енвідія не ділиться критично важливою документацією на свої відяхи. З іншого боку закритий драйвер має прив'язку до версії ядра. Тому його не можна використовувати у дистрибутивах, які намагаються завжди оновлювати ядро до останньої доступної версії.
До речі, для ваших потреб чудово підійде ноут з процесором останніх двох поколінь і без дискретної графіки. Наприклад у мене зараз є отакий: https://rozetka.com.ua/ua/hp_1l6d1ea/p2 … teristics/ Він легко тягне 4K60Hz на моєму телевізорі через перехідник на HDMI. Правда перехідник з правильною версією HDMI рік назад було доволі важко знайти.

Подякували: FakiNyan, mamkin haker, leofun013

34

Re: Ноут для крутого програміста

знаю про фак Лінуса нВідії, дякуючи пану Торбінсу в останній момент замінив замовлений Legion з 3050 Ti на Asus без дискретки.
Не знаю, шо то за ноут, але тепер мені доведеться з ним жити.

35

Re: Ноут для крутого програміста

Перевірив, ніби норм ноут. ASUS ZenBook 14 з Ryzen 5700U.

Подякували: Arete1

36 Востаннє редагувалося HetmanNet (28.12.2021 15:32:50)

Re: Ноут для крутого програміста

Torbins написав:

А от брати відяху nVidia для лінукса не раджу. Відкриті дрова для GeForce дуже поганої якості,

А що заважає пропрієтарні ставити? nVidia випускає їх під linux. При тому, якщо випустила то в зазначений період підтримки не пригадую, щоб не міг оновити Fedora бо немає робочої версії під нове ядро, а з AMD мав такий клопіт свого часу.

37

Re: Ноут для крутого програміста

HetmanNet
Навіщо підтримувати пропрієтарщину, якщо є класні відкриті дрова під Інтел та АМД, а від відяхи треба лише 4К60Гц?

38

Re: Ноут для крутого програміста

Torbins написав:

HetmanNet
Навіщо підтримувати пропрієтарщину, якщо є класні відкриті дрова під Інтел та АМД, а від відяхи треба лише 4К60Гц?

Ще скажи, що не працюєш на контору яка породжує пропрієтарщину  :D

Подякували: leofun011

39

Re: Ноут для крутого програміста

головне щоб матриця не випалювала зір, та можна було докинути RAM

40 Востаннє редагувалося ch0r_t (30.12.2021 10:35:56)

Re: Ноут для крутого програміста

cheappi386 написав:

головне щоб матриця не випалювала зір, та можна було докинути RAM

А якщо на борту й так, з факторії, вже 32 ГБ? От в мене на лептопі оди слот вільний, каже системна утиліта, але на зворотньому боці навіть гвинтів не видно, не знаю як його розкручувати якщо захочу додати...

*Ні, щойно подивився чотири гвинти (3 невеликі, один більший) там є, але там один суцільний пластик-пластина, вочевидь всю нижню частину корпусу тримає. Не хотілось би зі своїми кривими кінцівками намагатися там щось ламати, в моделях що мав раніше були окремі пластини що прикривали відсіки для HDD & RAM, батареї, а тут навіть для батареї немає - дно одна цільна поверхня...