1

Тема: Намагаюся оживити приймач Нейва-304

Живлю від павербанка через спеціально придбаний для цього DC-перетворювач, налаштований на 9В.

Приймач дідівський у невідомому стані, валяється в мене років 12 уже. Для живлення уже явно кимось нерідні дроти припаяні, батарейного відсіку нема, від гнізда для навушників і слідів нема.

Принципова схема з просторів інтернетрів

http://replace.org.ua/extensions/om_images/img/63bde71e77dae/o7mF.png

Доріжки

http://replace.org.ua/extensions/om_images/img/63bde71e77dae/o7Qz.jpg

Деталі

http://replace.org.ua/extensions/om_images/img/63bde71e77dae/o7Qi.jpg

Тицяю мультиметром — ознак життя в цілому не подає, але подекуди схема частково працездатна.

1) Один із дротів до динаміка відірваний, куди його слід припаяти? Трансформатор має кілька виходів, незрозуміло, в якому вони порядку. Сюди, певне?
http://replace.org.ua/extensions/om_images/img/63bde71e77dae/o7SU.jpg
В будь-якому випадку, напруги між цим контактом і іншим не видно (але може бракувати точности мультиметра, якщо там справді максимум 0,2В). Дротом торкаюся --- теж глухо в динаміку.

2) Інколи DC-перетворювач починає тріщати і напруга трошки просідає — це що, ознака КЗ на платі? Чи просто сили струму не вистачає? Ще коли змінний резистор в середньому положенні — на павербанку гасне підсвітка.

До речі, інколи аналогічне відбувається з цим же павербанком від чепурного китайського кабеля 4-в-1, через який я нокії заряджаю: від поруху кабеля раптово в павербанці починається тріск і мерехтіння індикатора, лікується перепідключенням.

3) Я нубик, які місця передусім слід перевірити, аби не продзвонювати ретельно всю плату? От приміром, між плюсом живлення і точкою між R25 і VT10 різниця потенціалів десь 4,4 В, а між ним же і точкою між R25 і T1 вже ледь 0,02 В. Значить, принаймні туди струм проходить.

Є взагалі шанс, що такі старі електролітичні конденсатори досі живі, чи без їх заміни подальша некромантія не має сенсу навіть?

2 Востаннє редагувалося Droid 77 (12.01.2023 00:14:55)

Re: Намагаюся оживити приймач Нейва-304

По перше замініть оті всі алюмінієві діжечки на нові китайські відповідних номіналів. Це я про конденсатори електролітичні. Перед випаюванням запам'ятовуйте де плюс і де мінус діжечки. На китайських пишуть з боку одного з виводів мінус. На радянських з боку або знизу плюс.
Контакт динамічної головки дивіться по схемі, вона у Вас є.