21

Re: Рівень шуму HDD

Я тут перевірив і виявив що вимкнення HDD, коли він не використовується, штука вкрай корисна.

22

Re: Рівень шуму HDD

в Archlinux можна через hdparm та cron

sudo pacman -S hdparm
crontab -e

добавити у "crontab -e"

*/5 * * * * hdparm -S 12 /dev/sda >/dev/null 2>&1

sda то диск (його назву можна дізнатись через `lsblk`)
12 то 1 хвилина (12*5=60 секунд)

та й в якомусь Gnome чи XFCE4 можна через параметри живлення це налаштувати

23

Re: Рівень шуму HDD

Причому корисна вона навіть у випадку з системником який стоїть біля столу. Шуму стає відчутно менше.

24

Re: Рівень шуму HDD

майже офтоп

Дуже класний спосіб зниження шуму - перехід на (1) SSD і (2) безвентиляторний корпус (пасивне охолодження).

Щоправда ціна "2" кусається, особливо на великі мідні радіатори для cpu, а безвентиляторний блок живлення крім ціни ще взагалі треба знайти в наявності, бо доволі рідко зустрічається.

Колись використовував безвентиляторний блок живлення, це просто казка. Залишилося було тільки докупити мідний радіатор на cpu замість кулера, але материнка вже морально застаріла і я віддав ту збірку старшим родичам. Після їхнього старого птеродактиля було тільки одне запитання - "а що, так тихо взагалі можна було?"

25

Re: Рівень шуму HDD

О, підняли знов цю тему.

Тоді відзвітую.

В результаті купив HDD на 2ТБ, бо вирішив, що обсяги мені актуальніші за швидкість. Вчора встановив, почав скидати медіа-файли з основного диска, поки різниці у швидкості не відчув.

Звук згадав-таки, цей рип не сплутаєш ні з чим. :) Але чути тільки якщо сидіти й прислухатися, рипить доволі тихо і геть нетривко.

Коротше кажучи, для файлопомийниці те, що треба.