241 Востаннє редагувалося P.Y. (29.10.2021 15:29:57)

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

ще трохи гарних піхов

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/94/Scabbard_with_Dance_of_Death%2C_after_Hans_Holbein_the_Younger.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Arms_and_Armor.jpg/800px-Arms_and_Armor.jpg

Несподівано виявив, що в мене є піхва. Саморобна, з картону, яку я зробив раніше, щоб тримати в ній ножівку. Піхву я прибив до стінної шафи зсередини, і туди складно пролізти з камерою, тому фоток не буде. Можу хіба що показати якусь іншу піхву з якоюсь іншою пилкою.

Прихований текст

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d0/%D0%9D%D0%BE%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0_%D0%B2_%D0%BD%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B0%D1%85.jpg

Р.Ѕ. До речі, дякую, що нагадали. Тоді в мене були плани зробити ще такі ж стаціонарні піхви для зберігання долота й стамески. Займуся цим у вільний від комп'ютера час.

Подякували: ch0r_t, 0xDADA11C7, leofun013

242

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

https://replace.org.ua/uploads/images/10563/9ac503618f8f1b68e240331769c626bd.png

243

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

P.Y. написав:

Несподівано виявив, що в мене є піхва.

Я гадав, що для меча це називається не піхва, а піхви.

244

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

0xDADA11C7 написав:
P.Y. написав:

Несподівано виявив, що в мене є піхва.

Я гадав, що для меча це називається не піхва, а піхви.

це в кого шо на думці, те і кажуть

Подякували: flatliner1

245 Востаннє редагувалося P.Y. (29.10.2021 15:54:58)

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

0xDADA11C7 написав:
P.Y. написав:

Несподівано виявив, що в мене є піхва.

Я гадав, що для меча це називається не піхва, а піхви.

У сучасній мові — так. Хоча ще в часи Лесі Українки цього розрізнення не було — використовувати піхви для зброї виключно у множині почали вже десь у радянські роки, разом з розповсюдженням медичного терміну. У польській, де це ж слово (pochwa) так само початково позначало футляр для зброї і потім було пристосоване для жіночого статевого органу, такого розрізнення за одниною-множиною нема — однина збереглася в усіх значеннях. «Піхва для меча» сказати можна і в українській мові, але це буде архаїзмом.

Подякували: 0xDADA11C71

246

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

FakiNyan написав:
0xDADA11C7 написав:
P.Y. написав:

Несподівано виявив, що в мене є піхва.

Я гадав, що для меча це називається не піхва, а піхви.

це в кого шо на думці, те і кажуть

Гадаю, для чоловіка нормально думати про піхви в обох значеннях.

247

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

P.Y. написав:

«Піхва для меча» сказати можна і в українській мові, але це буде архаїзмом.

Колись по Києву стояла реклама презервативів «Мікадо» — «Тримай свій меч у піхвах»,
сприймалося як поєднання «піхви» та множини від «піхва»

248

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

У вільний від компютера час: я працюю і компютер працює.

офтопчик
FakiNyan написав:

Хто пише ф замість хв - не українець!

KhvakiNyan, як я тебе розумію.

Подякували: bebyk, 0xDADA11C72

249

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

ReAl написав:
P.Y. написав:

«Піхва для меча» сказати можна і в українській мові, але це буде архаїзмом.

Колись по Києву стояла реклама презервативів «Мікадо» — «Тримай свій меч у піхвах»,
сприймалося як поєднання «піхви» та множини від «піхва»

Я б сказав, в українській мові останніх десятиліть «піхва» в жіночо-анатомічному сенсі стала настільки вживаною, що й множина та контекст не дуже рятують від небажаних асоціацій (навіть якби це була не реклама презервативів, а фраза з рольової комп'ютерної гри з мечами та магією — все одно). Якщо, для порівняння, рос. «влагалище» продовжує вживатись лише як медичний евфемізм, то український відповідник поширився і на грубо-непристойний контекст, вторинне значення стало основним і широко вживаним, у т.ч., в розмовній мові. При тому, що назвати піхви холодної зброї якимось іншим словом в українській мові неможливо (вже згадне «влагалище» початково мало це ж значення, але втратило його — проте, в російській ще є «ножны»).

250 Востаннє редагувалося frz (18.06.2023 00:03:25)

Re: Як Ви відпочиваєте у вільний від комп'ютера час?

Пам'ять не може бути READ написав:

Хто, як відпочиває?

Відвіз дітей на озеро, поки вони там хляпали одне на одного, посидів на березі, пофоткав краєвиди. Потім згадав що треба в супермаркет, зібрав всіх, переодягнув в сухе, поїхали шукати супермаркет поблизу. Так склалося, що в тому місці якраз було якесь дитяче свято в центрі з піратами, атракціонами і конкурсами. Взяли участь, на згадку там робили безкоштовні фотки в фотобудці. Опісля пробую ще трохи програмувати, але оскільки був доволі активний день і основна енергія пішла власне на "вільний від комп'ютера час", то думки зібрати вже складно, можливо вже заб'ю на сьогодні.

Upd: маю відчуття провини, що сьогодні не вдалося написати навіть одного шматка коду; хоча здавалося б, це ж суботній вечір, камон.