1

Тема: Не вистачає vclimg120.bpl

під час компілювання програми викидає вікно про помилку, не вистачає vclimg120.bpl, що це таке і де його взяти???

2

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

Може поможе перевстановити Borland C++ Builder, чи в чому ви там пишете (а ще краще поставити замість нього Visual Studio).

Ну, чи спробувати написати іншу програму. :)

3

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

А можете більш детально описати вашу проблему. Яка у вас операційна система, яке середовище програмування, що за програма і т.п.

4

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

ос: xp, середовище Embarcadero RAD Studio 2010. смисл програми: програма повинна виводити системні характеристики.....(можу скинути код)....переписувати програму не бачу смислу....тому і прошу допомогти....

5

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

А інші програми компіляться? Якщо ні, то проблема з RAD Studio, спробуйте переставити або взагалі щось інше спробувати. Якщо так, то проблема з програмою, можливо потрібно пошукати десь в інеті цей файл і закинути path windows.

Подякували: ramzes1

6

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

ramzes Пошукайте цей файл у себе на комп'ютері. Зазвичай він знаходиться і в "C:\Program Files\Embarcadero\RAD Studio\X.0\bin", і в "C:\Windows\System32". Але взагалі достатньо щоб він знаходився у будь-якій папці, яка прописана в змінній оточення операційної системи PATH.
Ще один варіант - компілювати без рантайм пакетів. У цьому випадку увесь необхідний програмі код буде вбудовано в exe файл і ніякі bpl не знадобляться.

Подякували: ramzes1

7 Востаннє редагувалося d4rkc10ud (06.10.2012 14:17:39)

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

@ramzes Я б не рекомендував користуватися борландівським компілером, бо він не відповідає стандартам С++. В вас стандартна проблема всіх початківців - ви не знаєте як прописати підключення статичних бібліотек, але ваша проблема вирішується просто - заходьте до властивостей проекту(або якщо треба для вісіх проектів, то лізьте в налаштування компілятора) і налаштовуйте каталоги.
@Torbins Не мішайте грішне із праведним. Бо статичні бібліотеки зазвичай не шукаються змінною оточення PATH. Вона допомагає обійтися без шляхів до виконуваних файлів. Багацько компілерів використовують свої змінні оточення для пошуку статичних бібліотек LIB, LIBS i т.і.

Подякували: ramzes1

8 Востаннє редагувалося Torbins (07.10.2012 17:53:30)

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

d4rkc10ud написав:

Не мішайте грішне із праведним. Бо статичні бібліотеки...

*.bpl - це якраз динамічні бібліотеки, на які впливають саме змінні оточення ОС. Якщо ви цього не знали, то краще б мовчали і не збивали людей з пантелику.
Що ж стосується стандартів, то свіжі версії компілятора досить непогано підтримують свіжі стандарти С++.

Подякували: Replace, d4rkc10ud2

9

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

@Torbins Може я дійсно помилився, але все ж не можу допетрати...
Статичні бібліотеки це ті, які під час компіляції входять до виконуваного файлу і воно вже "навіки разом". Наприклад, в Visual C++ це стандарт MS COFF, в борландівських це BPL. Церез цю несумісніть багацько програмістів відмовлялося від використання борландівських продуктів.
Динамічні бібліотеки це ті, які до виконуваного файлу не входять, а лежать десь в каталозі проекту або в системному. Вінда має власний формат динамічних бібліотек - DLL. Їх можна коли захочеш завантажувати\вивантажувати в програму. Виробники компіляторів не вигадують різних форматів, а використовують єдиний системний.
RunTimeLibrary (бібліотеки часу виконання) можуть бути як статичними(зазвичай), так і динамічними(VisualBasic 6).

Де я помилився?

10

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

Зовсім не обов'язково динамічній бібліотеці мати розширення .dll.

Виробники компіляторів не вигадують різних форматів, а використовують єдиний системний

Хто це вам сказав? :) Borland використовував .bpl у своїх продуктах.

Подякували: d4rkc10ud1

11

Re: Не вистачає vclimg120.bpl

d4rkc10ud написав:

@Torbins Може я дійсно помилився, але все ж не можу допетрати...
Статичні бібліотеки це ті, які під час компіляції входять до виконуваного файлу і воно вже "навіки разом". Наприклад, в Visual C++ це стандарт MS COFF, в борландівських це BPL...

Іще раз, bpl - це стандарт динамічних бібліотек білдерівського компілятора. По суті це .dll доповнені механізмами для роботи з об'єктами. Яке розширення мають статичні бібліотеки я на-жаль не пам'ятаю. Здається там аналогічно майкрософтовому компілятору, хоча внутрішній формат відрізняється.

Подякували: d4rkc10ud1