1 Востаннє редагувалося V-bistrik (13.02.2013 10:48:05)

Тема: Установка K-Lite Codec Pack Mega 9.60. Налаштування звуку

Тут розглядається:
1. Про начинку K-Lite Codec Pack Mega
2. Вибір компонентів. DirectShow фільтри. Codec Tweak Tool. Win7DSFilterTweaker
3. Кінцева конфігурація. FFDShow. Media Player Classic. Hardware Acceleration
4. Розширені налаштування. VFW and ACM codecs. DV формат. Ligos Indeo Codec.
5. AC3Filter - налаштування багатоканального звуку. Криштально чистий звук у FFDShow. Тестування аудіо.
6. Тестування відео з апаратним прискорення DXVA
7. Чи є сенс в частому оновленні пакету?

Тестові аудіо і відео файли тут  http://www.ex.ua/view/18805199

     Стабільна версія 9.60 K-Lite Codec Pack Mega позиціонується, як повній та достатній пакет з фільтрів DirectShow, VFW (Video For Windows) / ACM (Audio Compression Manager) кодеків та інших інструментів для кодування і декодування всіх аудіо та відео форматів, включаючи найменш поширені, за допомогою програвача Media Player Classic Home Cinema, або іншого призначеного в налаштуваннях.

Сучасні програми для редагування аудіо та відео файлів все ще потребують встановлення даного пакету, та деякі здатні використовувати свої DirectShow фільтри для декодування, але зазвичай, вони як і раніше вимагають VFW і ACM кодеків.
Сторінка офіційного сайту  http://codecguide.com/download_k-lite_c … k_mega.htm

Початком стабільних версий став K-Lite Mega Codec Pack 1.0.1, який розробник KL Software виклав у березні 2004 року. Розмір складав 18 Mb та містив близько 40 всіляких аудіо і відео кодеків. До пакету входили: DivX Pro Decoding, DivX Pro Encoding, MPEG-4 Low and Fast motion, XviD Decoding, XviD Encoding, 3ivX Decoding, 3ivX Encoding, Windows Media7, QuickTime codecs, RealMedia codecs та інші, програвачі: Media Player Classic, BSPlayer, QuickTime та Real Alternative. І в 2004 і зараз - розповсюджуються безкоштовно.

Починаючи з версії K-Lite Mega Codec Pack 7.50 розробники замінюють Splitter Gabest на більш сучасні LAV Splitter, а далі вкручують LAV Audio та LAV Video. В останніх версіях розробники все менше звертають увагу на медіа-декодер ffdshow, що прослідковується в Advanced mode налаштуваннях, де пріоритет на обробку відео дістається компонентам LAV, який використовує  libavformat (бібліотека FFmpeg) для демультиплексування всіх видів медіа-файлів, включаючи FLV і Blu-Ray.
 
Ось думка про ffdshow «фахівців» Вінницького Національного технічного університету (2010 р) - "Це фактична відсутність підтримки багатопоточності, так, як два процесори він задіяти поки що не може. Хоча робота ведеться, але до мультипроцесорного релізу дуже і дуже далеко. Поки ж багатопоточність працює тільки частково - у фільтрі resize, кодерах MPEG4/MPEG2/MPEG1 (через libavcodec), Xvid та x264. І ще один важливий момент, який потрібно враховувати - до складу ffdshow не входять спліттери, які, зокрема, забезпечують розщеплення контейнерів типу MKV, OGM і MP4 на відео, звук і субтитри". До речі, при декодуванні відео AVC/H.264, декодер CoreAVC може виявитися все ж швидше, ніж ffdshow.

Остання модифікація вихідного коду цього декодеру  була зроблена силами Milan Cutka ще в травні 2006 року. Після цього запустили новий проект, названий ffdshow-tryouts. Чергові збірки продовжують  видавати на сайті  http://sourceforge.net/projects/ffdshow-tryout/

Сучасні потуги ffdshow: багатопотокове декодування (апаратне прискорення в K-Lite Codec Pack Mega 9.60 при декодуванні формату H.264), MPEG-1/2, FFV1 і DV відео; підтримка H.264 10-бітного декодування; витонченість всіляких налаштувань для обробки звуку.

Така потужність ffdshow тримає його на плаву, але для реалізації цих функцій потрібно «ручками і мізками» повозитися в його налаштуваннях. Цікаві налаштування системи Windows  для відтворення медіа читаєм на сторінках: 
http://audiophilesoft.ru/publ/my/video_setup/11-1-0-78

чи навіть тут  http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3498506

   При встановленні пакету, якщо потрібна розширена функціональність для обробки відео, наприклад: постобробка, обрізка, деінтерлейс, множинна корекція, перетворення RGB і т.п. є сенс дозволити декодування відео через FFDShow.

Розробник KL Software рекомендує - для декодування відео використовувати фільтри LAV - вони стабільні, сумісні, продуктивні та інтенсивно вдосконалюються (скоро весь пакет можна буде швидко налаштувати, дозволивши  пріоритет LAV на весь медіа контент, жартую, хіба -  час покаже…).

Переглянути LAV переваги:

• Великий набір відеодекодерів, висока якість.
• Заснований на FFmpeg, як і фільтр FFDShow, але на відміну від FFDShow, у LAV реалізована повна підтримка для багатопотокового декодування.
• Включає власну розробку автора CUDA декодера для відеокарт Nvidia.
• Підтримка екзотичних профілів Hi10P, MPEG 4:2:2 і т.п.
• Підтримка відео бітового потоку. Підтримка TrueHD і DTS-HD.
LAV недоліки:
• Поступається FFDShow відсутністю фільтрів постобробки.
• Не бажано застосовувати на слабких системах.
• для FullHD відео використовуйте DXVA декодери.

В даній статті описується покрокове встановлення на Windows 7 / 32bit пакету  K-Lite Codec Pack Mega 9.60 з максимально – достатнім  вибором компонентів, а також (в дужках, пояснюється  – які компоненти не є вкрай необхідними).


                                                     1.  Вибір компонентів

Перед початком встановлення K-Lite Codec Pack Mega видаліть інші пакети кодеків / декодерів та перезавантажте систему Windows. Закрийте всі мультимедійні додатки (програвачі мультимедіа, відео редактори, браузери, файлообмінники) перед установкою цього пакету.

При встановленні,  K-Lite Codec Pack Mega 9.60 може виявити пошкоджені кодеки і DirectShow фільтри та намагається уникнути проблем між новими і вже встановленими у системі, і через підказки допоможе усунути ці проблеми.

І так, почнемо встановлення пакету на систему Windows 7, вибравши Advanced mode налаштування. Всі кроки легко повторити користуючись нижче наведеними поясненнями, які подаються почергово:

Home Cinema - це сама просунута модифікація Media Player Classic. Він візьме на себе всю роботу по декодуванню відео використовуючи апаратне прискорення відеокарти (DXVA), згідно налаштувань, описаних нижче.

                                1.1  DirectShow фільтри для декодування відео:

Виконуючи обробку медіа файлів, DirectShow фільтри перетворення та візуалізації (rendering)  використовуються в якості рамкових блоків для побудови графа DirectShow. Кожен фільтр в графі виконує певні підзадачі, які впливають на весь процес декодування, наприклад – обробка та направлення даних з потоку до стандартного фізичного пристрою виведення (монітор, звукова карта або файл).

формату H.264 - якщо пакет установки виявить в системі альтернативні декодери, то відобразиться пункт [use system default ].  Рекомендується вибір LAV, навіть якщо інший декодер вже встановлений, оскільки він має повну підтримку відео в форматі H.264, який використовує  Hi10p профіль, а також доступні  кілька видів апаратного прискорення (DXVA2/QuickSync/CUVID). В системі можуть бути встановлені CoreAVC, Microsoft, DivX, DiAVC, і Cyberlink H.264. Перспективний формат H.264 допускають пакування майже всі контейнери мультимедіа.

формату MPEG-4 (parts 2) - містить відеодані, стиснуті кодеками  DivX, Xvid, Nero Digital, 3ivx, Quicktime v6 та ASP специфікацій MPEG-4 Visual. Як правило, ці файли мають розширення _.mp4. Залишаєм вибір LAV.

формату MPEG-2, DVD – файли з розширенням _.mpeg / _.mpg / _.m1v / _.m2v / _.mp2v / _.mpv2 / _.vob / _.evo.  Вибір LAV, навіть, якщо в системі можуть бути встановлені DScaler5, Cyberlink, NVIDIA PureVideo, InterVideo MPEG-2 та від Microsoft.

формату VC-1 / WMV9 - створеного корпорацією Microsoft на базі відео кодека «Windows Media 9 Series», що являє собою альтернативу H.264/MPEG-4 AVC. Згідно специфікації, VC-1 використовується для стиснення Blu-ray і HD DVD дисків та включає в себе три кодека з такими ідентифікаторами FourCC: WMV3, WMVA і WVC1. Швидкість передачі відео потоку може коливатись від 96 Kbps до 135 Mbps. Вибір LAV.

формату Windows Media Video / ASF - згідно специфікації, DMO-based codec використовують профілі стиснення Windows Media Video з такими ідентифікаторами FourCC: WMV1, MSS1, WMV2, WMV3, MSS2, WMVP, WVP2, WMVA, WVC1. Як правило, ці файли мають розширення _.wmv / _.asf. Розширення _.wtv вказує на те, що це файли записаних телепрограм медіацентру Windows, стиснуті кодеком MPEG-2. При виборі DirectShow фільтру для декодування використаєм вже встановлений в системі за замовчуванням.

формату Flash Video - файли з розширенням _.flv / _.f4v. Файли у форматі FLV: використовуються для передачі відео через Інтернет; можна переглядати в більшості операційних систем завдяки Adobe Flash та плагінів багатьох браузерів; підтримуються багатьма програмами для відтворення відео, що працюють за допомогою DirectShow. Вибір LAV.

файлів стиснутих On2 VP7 – відеокодеком, розробленим On2 Technologies, як розвиток попередніх кодеків VP3, VP5 і TrueMotion VP6. Кодек має підтримку як VFW interface, так і DirectShow. Заявлялося, що він має більш високий ступінь стиснення, ніж конкуруючі MPEG-4 AVC/H.264 і VC-1. VP7 використовується в програвачі Move Media Player (додаток для Firefox і Internet Explorer), де застосовується потокова трансляція.

Other video formats – надаючи перевагу FFDShow, отримаєм додатково підтримку ще 41 формату відео. Дивись тут: K-Lite Codec Pack / Configuration / ffdshow video decoder / Codecs.

Process raw video - це необроблені чи оброблені в мінімальній мірі дані з матриці цифрової кінокамери, реєстратора і т.п. Дані в RAW-файлах можуть бути не стиснені, стиснені без втрат, або з  втратами (тобто таке відео не має чіткої специфікації). Доручимо декодувати Use ffdshow. (В повсякденні RAW video зустрічається дуже рідко, можна залишити – Disabled).

                                1.2  DirectShow фільтри для декодування аудіо:

MLP (алгоритм стиснення без втрат). Використовується в DVD Audio, а також для розширень Dolby TrueHD, який в свою чергу, є одним з основних стандартів для носіїв HDTV-контенту (HD DVD / Blu-ray).

LPCM (лінійна імпульсно-кодова модуляція звукового формату). Ці файли в системі Windows зберігаються з розширенням _.aiff / _.wav / _.au, або в якості даних RAW – аудіо. Формат LPCM використовується також у контейнері Matroska.

AC3, DTS, E-AC3, TrueHD, MLP, LPCM – це різновид багатоканальних доріжок звуку у форматах DD та DTS. Тут ставимо позначку AC3Filter.

AAC – формат  аудіо з підтримкою багатоканального звуку. Може мати розширення: m4a - незахищений файл AAC, який працює з файлами формату Apple iPod; m4b - файл AAC, що підтримує закладки та використовується для аудіокниг; m4p - використається для захисту файлу від копіювання при завантаженні легальної музики в онлайн-магазинах, подібних iTunes Store. Залишим вибір FFDShow. (В цифрових телепередачах AAC звукові потоки можуть містити LATM заголовки, які  підтримує фільтр LAV. Такі потоки рідко зустрінете в звиклих файлах AAC).

Кодек для звуку стандарту MPEG-1 визначає три рівні стиснення: MP1 (MPEG-1 Audio Layer 1); MP2 (MPEG-1 Audio Layer 2); MP3 (MPEG-1 Audio Layer 3). Декодування доручимо FFDShow.

Other audio formats - надаючи перевагу FFDShow, отримаєм додатково підтримку ще 11 форматів аудіо.

Process uncompressed audio PCM -  не стиснені аналогові дані звуку в імпульсно-кодовій модуляції, зустрічаються у WAV файлі-контейнері багатоканальної звукової доріжки. Доручимо AC3Filter.

                                1.3  DirectShow ключові фільтри:

Source filter (ключовий фільтр, або розгалужувач) зчитує файл і направляє  дані на один або декілька потоків, наприклад, один потік аудіо і один відео. Кожен потік перенаправляється на інший фільтр в графі, як правило, на аудіо та відео декодери.

Файли в контейнері AVI (_.avi / _.divx / _.amv), можуть містити різні види компресованих даних, наприклад, DivX + WMA або Indeo + PCM, в залежності від того, який кодек був використаний. Для AVI є можливість вибору таких розгалужувачів:

     *Microsoft  (use the system default) – рекомендований вибір в зв'язку з кращою сумісністю при відкритті аудіо і відео форматів особливо у додатках, що «заточені» під розгалужувач Microsoft.  Але ця рекомендація не стосується Windows Media Player, адже при читанні форматів у контейнері AVI з декількома звуковими потоками, необхідно використовувати LAV або Haali розгалужувач, бо вони, на відміну від Microsoft, містять внутрішній Stream Switcher (перемикач звукових потоків). У MPC - Home Cinema з цим проблем нема, бо містить свій перемикач звукових потоків, який знаходиться на вкладці «Навігація».

     *Gabest – має кращу підтримку для неповних і частково завантажених файлів, та перед їх відтворенням в MPC - Home Cinema затрачається час на буферізацію, і він може бути тривалим - в залежності від розміру такого відео файлу. Хороший вибір.

     *LAV – виявлено глюк при відкритті відео файлу, де звуковий потік стиснутий у 5.1 РСМ форматі, а точніше нерівномірна передача рівнів звукового потоку при повній відсутності низькочастотного каналу LFE;

     *Haali - працює з контейнерами Matroska, MP4, AVI, OGG / OGM, MPEG TS. Розробник розмістив його на останньому місті недарма – виявлено глюк при читанні формату DivX 5 в контейнері AVI, а саме «штопор» відео при перемотці у MPC - Home Cinema. Слід зауважити, що VirtualDubMOD потребує для роботи Haali розгалужувач.

Файли в контейнері Matroska з розширенням _.mkv / _.webm / _.mka. Тут залишаєм розгалужувач Haali. Haali Renderer використовує для масштабування картинки двопрохідний бікубічний та інтерполяційний метод з використанням піксельних шейдеров 2.0, підтримка відеокартою яких, є обов'язковою умовою використання цього візуалізатора.

Файли в контейнері MP4 з розширенням _.mov (для Apple QuickTime відео) / _.mp4 / _.m4v / _.mp4v / _.mpv4. Формат контейнеру MP4 є стандартизованою частиною MPEG-4 з підтримкою субтитрів, 2D і 3D графіки та багатоканального аудіо. Широке застосування отримала зв'язка з H.264/MPEG-4 і ААС/ MPEG-4 так, як більшість програвачів допускає апаратне декодування цих потоків. Залишаєм вибір LAV.

Файли в контейнері MPEG-TS мають розширення _.ts / _.m2ts / _.mts / _.m2t / _.tp. Вони являють собою транспортний потік MPEG для передачі або зберігання аудіо, відео та PSIP даних. Залишимо вибір LAV.

Файли формату FLAC – розроблені спеціально для аудіо та вирізняються швидким декодуванням в порівнянні з іншими аудіо кодеками без втрат. FLAC підтримує теги, обкладинки та швидкий пошук. З цим форматом справиться розгалужувач LAV.

Файли формату Monkey's Audio - повністю зберігає якість звуку, для стискання використовує власний алгоритм, який відтворюється багатьма програвачами, має розширення  _.ape / _ .apl. Залишимо вибір DCoder.

Other file formats [LAV Splitter] – для інших форматів назначений розгалужувач LAV: Blu-ray, FLV, MOV, 3GP, Ogg Vorbis, WebM, RealMedia, Musepack, WavPack, AAC, M4A, ALAC, АСЗ, DTS.

   *Файли формату Blu-ray - мають розширення _.m2ts /_.mts. Розширення _.mts вказує на те, що файл був створений видеокодеком AVCHD. Перед записом на Blu-ray Disc (BDAV) дані стискаються кодеками H.264/MPEG-4 AVC, SMPTE VC-1 або MPEG-2 з індексом HD. Для аудіо використовуються: Linear PCM, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS HD. Максимальний відео бітрейт сягає 40Mbps.

   *Файли в контейнері MOV - мають розширення _.mov / _.hdmov / _.gt. Оскільки «група MPEG4» вибрала QuickTime в якості рекомендованого формату для MPEG4, то їх MOV файли йдуть з розширенням _.mpg / _.mp4. Платформа для роботи з мультимедіа QuickTime, для збереження аудіо, відео, ефектів, або тексту (наприклад, субтитрів) може використовує власний алгоритм стиснення, розроблений Apple Computer. Деякі програми для редагування медіа контенту можуть запросити встановлення Apple QuickTime. Завдяки МРС-Home Cinema, файли формату MOV відтворюються без встановлення програвача Apple QuickTime.

   *Файли в контейнері 3GP - мають розширення _.3g2 / _.3gp / _.3gp2 / _.3gpp. Ролики в форматі 3GP мають малий розмір у порівнянні з іншими форматами відео, але це відбивається на якості. 3GP використовується в мережах 3G мультимедіа мобільних телефонів третього покоління завдяки спрощеній версії відомого формату MPEG-4 ISO 14496-1.

   *Файли в контейнері RealMedia - мають розширення _.rm / _.ra / _.ram / _.rmvb. Завдяки МРС-Home Cinema вони відтворюються без встановлення Real Player. У RealMedia контейнері дані стискаються у форматах RV10, RV13, RV20, RV30, RV40, ААС, RealAudio та мають: прийнятні якість зображення і розбірливість мови при наднизьких бітрейтах відео потоку (та все ж поступаються DivX), малий розмір вихідного файлу, можливість включення в потік - слайд-шоу, текстової інформації та інтерактивних елементів.

Other file formats [DC-Bass Source] – ключовий фільтр (бібліотека аудіо BASS) з вбудованим декодером для наступних типів аудіо файлів: OptimFROG _.ofr / _.ofs і TAK з розширенням _.tak. DC-Bass Source підтримує SHOUTcast потоки в MP3/Vorbis/AAC форматах. (Додатково можна задіяти декодування  форматів Tracker _.it / _.mo3 / _.mtm / _.s3m / _.umx / _.xm).

                                1.4  DirectShow subtitle filter:

DirectVobSub [колишній VSFilter version 3.0.0.211] - це фільтр для відображення субтитрів (SSA / ASS, SRT і VobSub), при умові, що файли субтитрів повинні мати те ж ім'я, як і  ім'я відео файлів (наприклад: MovieName.avi + + MovieName.idx MovieName.sub) і повинні бути в тій же папці, що і сам відео файл. За допомогою DirectVobSub можна удосконалювати іноземну мову, накладаючи субтитри з зовнішніх файлів на відтворюване відео та відображати в VirtualDub, AviSynth чи інших програвачах, встановлених у Windows (значок керування DirectVobSub з'являється на панелі задач). (В Media Player Classic HomeCinema додаток для обробки субтитрів вже інтегрований, тому в його установці сенсу немає).

                                1.5   Other filters:

madVR - відмінне відео візуалізації, яке може бути використано в якості альтернативи для відео-візуалізації Windows. Використовують з сучасними графічними картами. Задіяно.

Haali Video Renderer - добре відео візуалізації, яке може бути використано в якості альтернативи для відео-візуалізації Windows. Haali Video Renderer позиціонується як альтернатива VMR9 (стандартний візуалізатор Windows, є частиною DirectX). Основна відмінність Haali Video Renderer від VMR9 - більш швидка робота, яка досягається за рахунок застосування іншого способу масштабування картинки. Зараз VMR9 використовується для Windows XP. Задіяно.

                                1.6  VFW and ACM codecs:

Компоненти VFW / ACM кодеків, як правило, можуть кодувати і декодувати медіа файли, використовуючи інтерфейс VfW, який використовувався для роботи з AVI-файлами у програмах Virtualdub та Avisynth. Оскільки інтерфейс VfW є сильно застарілим та не гнучким, сучасні програми використовують DirectShow фільтри. Якщо при відкритті медіа файлів DirectShow фільтр не справився, то використовуються VFW / ACM кодеки через спеціальний фільтр - обгортку. (Знімаємо всі позначки, якщо кодування чи редагування через Virtualdub / Avisynth / та інші програми, які використовують VFW / ACM кодеки Вас не цікавить).

    *VFW video codecs*
ffdshow VFW interface – інтерфейс VfW дає можливість FFDShow декодувати безліч медіа форматів та кодувати відео у форматах: FFV1, HuffYUV, DV, і MJPEG. Задіяно.

Xvid - для кодування відео в Xvid MPEG-4 форматі.

x264VFW - розробник не рекомендує використовувувати інтерфейс VfW для кодування відео у контейнер AVI. Формат H.264 краще запакувати у контейнери MP4 або Matroska.

Lagarith - для кодування і декодування відео Lagarith - формат стиснення без втрати якості.

Huffyuv - для кодування і декодування відео Huffyuv - формат стиснення без втрати якості.

    *ACM audio codecs*
MP3 (LAME) - для кодування аудіо в MP3 форматі. (Якщо MP3-кодер вже присутній у Вашій системі, то дублювати не потрібно).

AC3ACM - для кодування і декодування аудіо в AC3 форматі. Більшість програм ще його потребують. Задіяно.

                                  1.7  Tоols:

Codec Tweak Tool - сканує реєстр Windows, та шукає пошкоджені посилання на кодеки і DirectShow фільтри.
http://i.piccy.info/i7/05253cc1f4308b58a5301d9884bd63a1/4-55-1301/14174880/sshot_17_500.jpghttp://i.piccy.info/a3/2013-01-30-14-51/i7-4057942/500x286-r/i.gif

Тут присутні інструменти для: скидання параметрів до рекомендованих за замовчуванням; перереєстрації бази DirectShow фільтрів та відновленню необхідних ключів реєстру; вибору розгалужувачів для вказаних у списку розширень форматів; налаштування конфігурації VFW та ACM кодеків. Задіяно.

Win7DSFilterTweaker – цей інструмент особливо корисний для Windows Media Player і Media Center, коли потрібно вирішити проблеми з субтитрами, AVI файлами, відображенням та заїканням картинки, а також з звуком. Для цього потрібно пройти по шляху: Win7DSFilterTweaker / Media Foundation та проставити позначки для вибраних розширень файлів.
http://i.piccy.info/i7/36843985c4f41f868890542a5e1eb2b6/4-55-1301/14552940/sshot_18_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2013-01-30-14-51/i7-4057944/183x240-r/i.gif

   Windows 7 використовує власні декодери, які поки що не є досконалі, з нової структури «Media Foundation», що прийшла на заміну DirectShow.
Показано використання декодерів з «Media Foundation» при відкритті файлу MP4 у GraphStudioNext:
http://i.piccy.info/i7/6594aee0d04661e331725e35378776e1/4-55-660/40521737/sshot_3_800.jpghttp://i.piccy.info/a3/2013-01-13-13-13/i7-3975675/800x207-r/i.gif
Win7DSFilterTweaker надає можливість відключити декодери DMO з мультимедійного фреймворку «Media Foundation»:
http://i.piccy.info/i7/50fc484bf64f4bc93fd1e07187fba2e6/4-55-660/46198544/sshot_1.pnghttp://i.piccy.info/a3/2013-01-13-13-15/i7-3975684/312x191-r/i.gif
та призначити DirectShow фільтри для декодування наступних форматів: H.264;  MPEG-4 (Xvid/DivX/MP4V);  MPEG-1/2;  VC-1 і WMVA;  WMV1/2/3;  DV;  MJPEG;  AAC;  MP3;  MP2;  MP1.
Побічні ефекти цих налаштувань: ескізи не будуть генеруватися в Windows Explorer; може перестати працювати: відтворення DVD і телепередач в Media Center; оцінка продуктивності Windows. Деякі програми, що використовують «Media Foundation» втратять частину своїх функцій. Але, будь-які зміни, зроблені за допомогою Win7DSFilterTweaker можуть бути легко скасовані для відновлення системи в первинний стан. Задіяно. (Цей інструмент для тих, хто знає точно, для чого йому це потрібно).

MediaInfo Lite - надає докладну інформацію про аудіо та відео файли (вбудовується в контекстне меню). Програма показує, яким кодеком стиснуто відео, з яким бітрейтом, яке в ньому співвідношення сторін і кількість кадрів в секунду. Для аудіо файлу MediaInfo показує використовуваний кодек, бітрейт, мову, кількість каналів, частоту вибірки і т.д. Задіяно. (Не є обов'язковим).

GraphStudioNext - є інструментом для аналізу роботи і тестування DirectShow фільтрів за допомогою  рамкових блоків, щоб побачити, як вони функціонують при обробці медіа.
Показано використання декодерів з «Media Foundation» при відкритті файлу «win7_scenic-demoshort_raw.wtv»:
http://i.piccy.info/i7/1a1beb79ca95e6dec1444b9144a21279/4-55-730/64170714/sshot_5_800.jpghttp://i.piccy.info/a3/2013-01-15-09-03/i7-3984316/800x198-r/i.gif

Показано відкриття файлу «win7_scenic-demoshort_raw.wtv» без використання декодерів і фільтрів з «Media Foundation» та вибрано LAV Splitter (заміну робити тут K-Lite Codec Pack / Codec Tweak Tool / Preferred splitters) для формату WTV:
http://i.piccy.info/i7/69f5c875de832899d60f8227eb4ebdd1/4-55-730/64726077/sshot_6_800.jpghttp://i.piccy.info/a3/2013-01-15-09-03/i7-3984318/800x192-r/i.gif
В обох випадках якість зображення при відтворенні через MPC- Home Cinema була однакова.
   При тестуванні є можливість додати чи видалити різні типи фільтрів вручну, а також налаштувати властивості задіяного декодеру клацнувши правою кнопкою миші на блоку. (Цей інструмент не є обов'язковим).
 
VobSubStrip – інструмент для зміни мови файла субтитрів .idx and .sub files - опис DirectVobSub, дивись вище по тексту. Задіяно. (Не є обов'язковим. Щоб показати субтитри, потрібно зайти в меню програвача Media Player Classic Home Cinema та в закладці навігація ввімкнути мову субтитрів).

Haali Muxer - інструмент для (пере-) мультиплексування аудіо і відео в контейнері Matroska (_.mkv). (Для тих, хто знає точно, для чого йому це потрібно).

FourCC Changer - це інструмент для зміни ідентифікатора коду FourCC відео файлу без перекодування. Зміна ідентифікатора на DX50, XVID, MP4V, FMP4 в контейнері AVI, дозволить використати інший декодер при відтворенні відео файлу. (Для тих, хто знає точно, для чого йому це потрібно).

                                  1.8  Explorer shell extensions:

Icaros ThumbnailProvider - розширення оболонки, яке використовується для створення відео-мініатюр з відео файлу у вікні перегляду Windows Explorer. Розширення підтримує всі розповсюджені відео формати. Задіяно. (Відноситься до прикрас Windows).

Icaros PropertyHandler - розширення оболонки дозволяє відображати властивості файлу, такі як тривалість, ширину, висоту і частоту кадрів в провіднику. Підтримуються файли з розширенням _.mkv / _.ogm / _.flv / _.flac / _.mpc / _.ape. Для його роботи потрібно мати встановлений Microsoft. NET Framework 4 Client Profile  для систем Vista, і Windows 7 (у Windows 8 встановлено за замовчуванням). Задіяно.

                                  1.9  Miscellaneous:

Detect broken codecs - виявлення пошкоджених кодеків. Задіяно.

Detect broken DirectShow filters - виявлення пошкоджених DirectShow filters. Задіяно.

Переглянути всі налаштування

http://i.piccy.info/i7/e6c254af607f62f0f20f5fdbf417e35f/4-55-1323/26510060/sshot_19_800.jpghttp://i.piccy.info/a3/2013-01-31-09-01/i7-4061051/86x800-r/i.gif

Про формати мультимедіа  http://support.microsoft.com/kb/316992/ru

Що таке DirectShow  http://ru.wikipedia.org/wiki/DirectShow

Про формати, які підтримуються Media Foundation  http://msdn.microsoft.com/ru-ru/library … 85%29.aspx

Продовження (RGB32. Hardware Acceleration. Codec Tweak Tool. Tweaks) тут:  http://replace.org.ua/topic/695/

Подякували: leofun01, /KIT\, 0xDADA11C74