81

Re: Українські ІТ компанії

Розробники Linux та інших OpenSource проектів, хакери працюють з різних континентів і не паряться

я б так не сказав, Торвальдс вже і пащу в розсилках закриває і мати гне, часто читає "чому мій патч не прийняли", а про мати в чаті розробників я взагалі мовчу.

82 Востаннє редагувалося tim (02.11.2016 18:25:15)

Re: Українські ІТ компанії

dou показує медіану $2000 для SE і $3500 для SSE, $3500 TL.
Director of Engineering $5500
Продавати себе дійсно треба вміти. Колега ще 3 роки тому казав, що без вільної англійської в ІТ буде дуже важко після 2018.
Виходьте на глобальний ринок, там платять більше, але й конкуренція вища.

83 Востаннє редагувалося flatliner (02.11.2016 18:58:49)

Re: Українські ІТ компанії

tim написав:

dou показує медіану $2000 для SE і $3500 для SSE, $3500 TL.

Цікаво звідки вони беруть цю інформацію? З опитування самих програмістів? Я теж можу сказати, що отримую $10K...

Але пригадую весну 2015-го, коли я хотів влаштуватися в місцеву контору, просидівши перед цим кілька місяців без роботи і будучи в боргах, як в шовках (насправді, ця річ не мала б впливати на мій рівень зарплати, але вона впливає... коли, вже не знаєш, як далі жити, багато на що готовий, аби взяли на роботу) і я погоджувався на $300 навіть... але коли мені сказали, що більше $200 платить не будуть, а потім ще й обіцяне за випробувальний термін не заплатили вчасно, довелося послати їх на три букви...

А "щастя" своє знайшов на апворці чи на той щас ще на одесці, звісно, я там отримав значно більший рівень, але це далеко не $3-5K і я розумію, що з цього роботавця я вже значно більше й не витяну... можливо, ще трошеки, але точно навіть не $2-3К.

Я там раніше писав, що я динозавр... можливо, в цьому й весь секрет... все життя самоучкою, інгліш в школі вчив, в інституті вчив і після продовжую, але вільного володіння так і не досягнув. І вже вчитися новому стає важче й важче... то може мені ото й справді сидіти тихенько й радіти тому, що є... платять і добре... Якби спробувати десь свої сили там де платять $3-5 і зрозуміти чи я й справді того рівня не тягну, чи просто постійно себе недооцінюю, але не хочеться втратити те, що вже є...

І я знаю, що я такий не один.

84

Re: Українські ІТ компанії

Torbins написав:

Мені також здається, що більшість програмістів здатні знімати собі житло, яке буде знаходитися в нормальному районі не далеко від роботи та інших благ цивілізації.

На стадії, коли він уже має n років досвіду роботи — безумовно. Якщо ж в умові задачі це просто більш-менш прошарений майбутній айтішник із провінції, що приперся до столиці, щоб поникатись по співбесідах, то про які фінансові можливості йдеться взагалі?

85 Востаннє редагувалося tim (03.11.2016 15:02:26)

Re: Українські ІТ компанії

bvn написав:
tim написав:

dou показує медіану $2000 для SE і $3500 для SSE, $3500 TL.

Цікаво звідки вони беруть цю інформацію? З опитування самих програмістів? Я теж можу сказати, що отримую $10K...

З опитувань. Зазвичай 5-7тис. анкет ІТ. це 5-10% ринку, досить репрезентативна вибірка.
Який сенс брехати в анонімному опитуванні?
Звичайно на dou переважно київська тусовка, але з анкет відомо, що тільки 47% ІТ живуть в Києві.
salary may-june 2016

demography

Подякували: ADR1

86

Re: Українські ІТ компанії

tim написав:
bvn написав:
tim написав:

dou показує медіану $2000 для SE і $3500 для SSE, $3500 TL.

Цікаво звідки вони беруть цю інформацію? З опитування самих програмістів? Я теж можу сказати, що отримую $10K...

З опитувань. Зазвичай 5-7тис. анкет ІТ. це 5-10% ринку, досить репрезентативна вибірка.
Який сенс брехати в анонімному опитуванні?
Звичайно на dou переважно київська тусовка, але з анкет відомо, що тільки 47% ІТ живуть в Києві.
salary may-june 2016

demography

Це нерепрезентативна вибірка. От коли хтось серед всіх айтішників вибере випадковим чином з тисячу людей і опитає їх, то ми знатимемо адекватну цифру. Сходу можу сказати зразу дві причини, чому не варто довіряти опитуванням на доу. По-перше, це користувачі, які зациклені на зарплатах набагато сильніше, ніж на будь-якому іншому ресурсі. Програмісти, які в цьому цирку участі не беруть, скоріше всього проходять і мимо зарплатних опитувань, що може спотворювати результати як в одну, так і в іншу сторону. А по-друге, початківці на фоні успішних сироїдів можуть соромитись вказувати свою зарплату навіть в анонімному опитуванні. І не факт, що я не пропустив ще щось, що може якось впливати.

87

Re: Українські ІТ компанії

З 3-5 тисяч починає спрацьовувати "закон великих чисел". Хоча ЗВЧ працює з 2 тис. по теорії.
Звичайно опитування спотворене, бо на dou переважно російськомовна аудиторія. Але вибірку більше 5 тис. при сукупності 100 тис. можна вважати майже репрезентативною (статистику вчив 20 років тому), не ображайтесь, якщо щось неправильно написав.

88

Re: Українські ІТ компанії

tim написав:

З 3-5 тисяч починає спрацьовувати "закон великих чисел". Хоча ЗВЧ працює з 2 тис. по теорії.
Звичайно опитування спотворене, бо на dou переважно російськомовна аудиторія. Але вибірку більше 5 тис. при сукупності 100 тис. можна вважати майже репрезентативною (статистику вчив 20 років тому), не ображайтесь, якщо щось неправильно написав.

Поновлюйте знання, багато забули. Якщо в мільйона донеччан запитати, за кого вони голосували в 2005, то вийде, що Янукович мав би отримати 90% вже в першому турі. А якщо запитати всього в двох тисяч, але вибраних рівномірно по всій Україні, то отримаєм реальні ~50%/~50%. Хоч перша вибірка на три порядки більша, але в ній сенсу немає, закони великих чисел не працюють.

Подякували: tim1

89

Re: Українські ІТ компанії

quez все вірно. Але на сайті представлені дані не тільки з одного міста. По всій україні статистика може не відповідати дійсності. А от по містах думаю реальна.

90

Re: Українські ІТ компанії

funivan написав:

quez все вірно. Але на сайті представлені дані не тільки з одного міста. По всій україні статистика може не відповідати дійсності. А от по містах думаю реальна.

Про місто - то була тільки аналогія. Сайт же може викривлювати статистику по інших параметрах. Все, що можна сказати - у деяких 5000 така-то середня зарплата.

91

Re: Українські ІТ компанії

Про місто - то була тільки аналогія. Сайт же може викривлювати статистику по інших параметрах. Все, що можна сказати - у деяких 5000 така-то середня зарплата.

якщо в опитуванні прийняло участь 5000 розробників. З києва для прикладу 1500 людей і вказали свою ЗП. Чому не можна рахувати цю зп середньою по місті києві?

З такою імовірністю можна всі статистичні виборки невілювати. Ви можете опитати 9000 людей  із 10000 і сказати що ці показники не правильні так як інші люди (1000 ) можуть вказати зовсім іншу ЗП і у вас вся картина поміняється. Хоча насправді вона не поміняється ;) Ми ж обчислюємо приблизну середню зп.

Подякували: tim1

92

Re: Українські ІТ компанії

funivan написав:

Про місто - то була тільки аналогія. Сайт же може викривлювати статистику по інших параметрах. Все, що можна сказати - у деяких 5000 така-то середня зарплата.

якщо в опитуванні прийняло участь 5000 розробників. З києва для прикладу 1500 людей і вказали свою ЗП. Чому не можна рахувати цю зп середньою по місті києві?

З такою імовірністю можна всі статистичні виборки невілювати. Ви можете опитати 9000 людей  із 10000 і сказати що ці показники не правильні так як інші люди (1000 ) можуть вказати зовсім іншу ЗП і у вас вся картина поміняється. Хоча насправді вона не поміняється ;) Ми ж обчислюємо приблизну середню зп.

Ще раз. Статистика працює для випадкових вибірок. 5000 людей з доу - не випадкова вибірка. 1000 людей, вибраних випадковим чином серед усіх айтішників, цілком вистачило б. Пам'ятаєте анекдот про опитування в інтернеті "Чи користуєтесь ви інтернетом?"? Тут те ж саме. Сайт про зарплати в айті проводить опитування про зарплати в айті.

Подякували: Torbins, 0x9111A2

93 Востаннє редагувалося ADR (04.11.2016 12:25:46)

Re: Українські ІТ компанії

funivan написав:

Про місто - то була тільки аналогія. Сайт же може викривлювати статистику по інших параметрах. Все, що можна сказати - у деяких 5000 така-то середня зарплата.

якщо в опитуванні прийняло участь 5000 розробників. З києва для прикладу 1500 людей і вказали свою ЗП. Чому не можна рахувати цю зп середньою по місті києві?

З такою імовірністю можна всі статистичні виборки невілювати. Ви можете опитати 9000 людей  із 10000 і сказати що ці показники не правильні так як інші люди (1000 ) можуть вказати зовсім іншу ЗП і у вас вся картина поміняється. Хоча насправді вона не поміняється ;) Ми ж обчислюємо приблизну середню зп.

Тому, що статистика працює тільки для випадкової вибірки з генеральної сукупності.

Це те саме, що зробити опитування в інтернеті "Чи користуєтесь ви інтернетом".

Ці дані - це краще ніж нічого, але буде проблемно порахувати рівень довіри до них (з якою ймовірністю вони правильні)

І вище говорили про медіану, а не про середнє значення. Медіана більш стійка до "вильотів" (некоректних даних).


Упс.. не оновив сторінку. Вище сказали те саме.

Подякували: quez, Torbins2

94

Re: Українські ІТ компанії

Почитав тему. Багато думок стосовно працевлаштування та взагалі ІТ сфери в Україні. Була думка про те що диплом нафіг не потрібен. Хочу згодитись..тут дивляться лише на ваші знання і це мене дуже радує. Думаю це одна з небагатьох сфер, якщо не єдина де дивляться на знання і оцінюють саме ваші вміння. Ще хотів сказати про замкнене коло..коли для працевлаштування потрібен досвід, а щоб отримати досвід потрібно працевлаштуватись. Нажаль така ситуація на кожному кроці. Нам не вистачає практики. Я згадую свою практику в університеті..питання що я від неї взяв? відповідь - нічого. В західних країнах, якщо це практика - то це дійсно практика. І там обираєш зразу напрямок і йдеш по ньому. У нас вчиш безліч мов програмування, а який сенс в тому, якщо не знаєш технологій розробки, патернів, фреймворків і тд. Дякую! Сказав все що хотів :)

Подякували: flatliner1

95

Re: Українські ІТ компанії

На рахунок фреймворків і технологій не погоджуся. Вони міняються кожні 5 - 10 років, і вчити їх у вузі немає ніякого сенсу. А от такі речі як патерни дійсно можна було б додати до програми.

Подякували: flatliner1

96

Re: Українські ІТ компанії

На рахунок фреймворків і технологій не погоджуся.

хочаб приклад MVC показали б приклад, а так ЛП, студент який питає чого дані виводяться 26 а не 26.5 вважається третім крутим в групі програмістом, я йому про сумніви питав

97 Востаннє редагувалося tim (18.11.2016 16:05:18)

Re: Українські ІТ компанії

quez написав:

Ще раз. Статистика працює для випадкових вибірок. 5000 людей з доу - не випадкова вибірка. 1000 людей, вибраних випадковим чином серед усіх айтішників, цілком вистачило б.

В житті "чистих", науково коректних вибірок часто нема. Якщо Вам потрібні дані, то доводиться працювати з тими джерелами, які доступні. Мене влаштовує джерело, навіть якщо вибірка тенденційна.

тенденційне викладення фактів — вид дезінформування, який полягає в упередженому висвітленні тих чи інших фактів або іншої інформації щодо подій за допомогою спеціально підібраних правдивих даних у певні проміжки часу. Як правило, за допомогою цього методу об'єктові спрямувань доводиться дозовано, до постійно зростаючого напруження, та підтримується в такому стані спеціально сформована інформація. Підтримується такий напружений стан об'єкта шляхом постійного «підкидання» нових порцій суворо обмежених і дозованих даних у середовищі інформаційного дефіциту;

Похибка в кілька сотень доларів є прийнятною.
Якщо мені потрібно знати рівень зарплат глобально, то є Glassdoor. Glassdoor можна довіряти на 80-90%, якщо оцінювати USA, EU. По Україні на Glassdoor не завжди коректна інформація.

98

Re: Українські ІТ компанії

Torbins написав:

На рахунок фреймворків і технологій не погоджуся. Вони міняються кожні 5 - 10 років, і вчити їх у вузі немає ніякого сенсу. А от такі речі як патерни дійсно можна було б додати до програми.

Ну хоч щось із актуальних технологій показати могли б — щоб молодий дипломований турбопаскаль-девелопер не непритомнів від слова «фреймворк», а роботодавці не так крутили носом, коли бачать резюме випускника без комерційного досвіду. Тим більше, змінюються ж не лише мови — змінюються й самі принципи розробки.

Подякували: rainboww19881

99 Востаннє редагувалося Torbins (18.11.2016 17:55:49)

Re: Українські ІТ компанії

P.Y.
Мені здається, набагато доречнішим буде залишити на двох старших курсах половину предметів. І додатково домовитися з ІТ компаніями міста, що усі студенти без виключення влаштовуються туди в якості трейні без зарплати на 20 годинний робочий тиждень. Був би і реальний досвід якийсь, і вузу не треба даремну роботу робити.

reverse2500
MVC - це як раз і є патерн.

Подякували: rainboww19881

100

Re: Українські ІТ компанії

P.Y. написав:
Torbins написав:

На рахунок фреймворків і технологій не погоджуся. Вони міняються кожні 5 - 10 років, і вчити їх у вузі немає ніякого сенсу. А от такі речі як патерни дійсно можна було б додати до програми.

Ну хоч щось із актуальних технологій показати могли б — щоб молодий дипломований турбопаскаль-девелопер не непритомнів від слова «фреймворк», а роботодавці не так крутили носом, коли бачать резюме випускника без комерційного досвіду. Тим більше, змінюються ж не лише мови — змінюються й самі принципи розробки.

Дивлячись де, в айті-пту потрібно, в університеті — ні.