41

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

HetmanNet написав:

частота (саме так зменшують споживання енергії)

До речі читав десь, що дешеві ноути при скручуванні підсвідки починають помітно мигати.

42 Востаннє редагувалося HetmanNet (18.04.2016 10:02:01)

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

ADR написав:
HetmanNet написав:

частота (саме так зменшують споживання енергії)

До речі читав десь, що дешеві ноути при скручуванні підсвідки починають помітно мигати.

Скоріше всього не блимати, а швидше плавати.. бо підсвітка складається з сегментів, кожний з яких висить на своїй фазі, при регулюванні яскравості змінюється скважність на кожній з фаз..  якщо низька частота то з'являється ефект швидких хвиль.. які побачити на око навряд вийде і мало яка камера зможе то зняти (щоб побачити цей ефект треба знімати десь 200 кадрів на секунду).. в нормальних моніторах ця частота плавання від 400 Гц (і тому ніяк не відчувається), а в дешевих буває вдвічі нижча (хто знає може і більше ніж вдвічі теж буває).. 

Є ще ефект від частоти оновлення матриці, але там все від технології виготовлення залежить, для однієї 120 Гц то достатньо, а для іншої мало.. але ця не та частота яку бачите в налаштуваннях і на коробках, бо то частота кадрів, а це частота оновлення стану матриці.. наприклад є старий чудовий рідкокристалічний монітор, працює на частоті 60 кадрів, але частота оновлення 120 кадрів на секунду, тобто він виводить один кадр двічі на матрицю.. це зроблено через те що кристали свій стан не здатні тримати так довго, його треба оновлювати інакше зображення зникає.. тобто якщо не оновлювати матрицю між кадрами то будуть чорні (чи спотворенні кадри) проміжки (з 120 "кадрів" 60 будуть чорні), саме таке блимання досить сильно впливає на очі і також на втому та головні болі.. це як на спалах годинами дивитися.. в той самий час бачив монітори того самого покоління де 120 Гц оновлення матриці недостатньо.. тобто на відміну від підсвідки де для всіх типів матриць показник є абсолютним, тут він є відносним і для матриці одного виробника достатньо даного значення, а для іншого ні..

Подякували: Torbins, ADR, 221VOLT, leofun014

43

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

але ця не та частота яку бачите в налаштуваннях і на коробках

Власне це я й намагався довести)

Може ще таке знаєте: як саме формується, скажемо, сірий колір? Скважністю (PWM) чи аналогово?

44 Востаннє редагувалося HetmanNet (18.04.2016 16:09:04)

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

ADR написав:

але ця не та частота яку бачите в налаштуваннях і на коробках

Власне це я й намагався довести)

Може ще таке знаєте: як саме формується, скажемо, сірий колір? Скважністю (PWM) чи аналогово?

Взагалі все дуже хитро.. самими кристалами керують аналоговим чином.. а ось конденсаторами через які здійснюється керування кристалами то неважко здогадатися як..
http://elsin.cz/images/lcd_princip1.jpg
Ну а сірий формується так само як білий, просто пропорційно меншим потенціалом.. наприклад наш кристал повертається повністю при 100 мВ, а ми хочемо сірий то просто формуємо потенціал в 25 мВ на всі три субпікселі чи навпаки 75 мВ, все залежить від матриці.. на старих 0 мВ то білий, на нових 0 мВ то чорний,  і навпаки.. саме так нові матриці мають "насичений" чорний колір.. все просто.. також зміною різниці кута поляризації кристалів у спокої і при дії потенціалу можна збільшувати насиченість кольорів правда з деяким спотворенням білого і близьких кольорів до нього..

Подякували: ADR, leofun012

45

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

ADR написав:

"Закриємо тему, але я все знаю, а ви дурак"?

І все таки, який у вас монітор?

саме так))
ви про монітори говорите приблизно так же, як лікар про мої очі:
"ви без окулярів ходити ніколи не зможете, зір ви ніяк не повернете...бла-бла-бла... і взагалі можете тренуватися всліпу по квартирі ходити, вам тільки окуляри і на операцію"

добре що хоть трохи свою голову маю, а то справді міг би зараз всліпу по квартирі ходити :)


І все таки, HP LA1951g

46

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

221VOLT написав:
ADR написав:

"Закриємо тему, але я все знаю, а ви дурак"?

І все таки, який у вас монітор?

саме так))
ви про монітори говорите приблизно так же, як лікар про мої очі:
"ви без окулярів ходити ніколи не зможете, зір ви ніяк не повернете...бла-бла-бла... і взагалі можете тренуватися всліпу по квартирі ходити, вам тільки окуляри і на операцію"

добре що хоть трохи свою голову маю, а то справді міг би зараз всліпу по квартирі ходити :)


І все таки, HP LA1951g

так це ж tn, одже фігня найдешевша

47

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

FakiNyan написав:

так це ж tn, одже фігня найдешевша

взагалі-то, фігня від якої очі швидко болять - ips,
за tn - очі стомлюються набагато пізніше imho

48

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

221VOLT написав:
ADR написав:

"Закриємо тему, але я все знаю, а ви дурак"?

І все таки, який у вас монітор?

саме так))
ви про монітори говорите приблизно так же, як лікар про мої очі:
"ви без окулярів ходити ніколи не зможете, зір ви ніяк не повернете...бла-бла-бла... і взагалі можете тренуватися всліпу по квартирі ходити, вам тільки окуляри і на операцію"

добре що хоть трохи свою голову маю, а то справді міг би зараз всліпу по квартирі ходити :)


І все таки, HP LA1951g

Я та HetmanNet не одноразово доказували вам, що помиляєтесь таки ви. (Ви плутаєте дві різні величини і доказуєте, що ви праві, так як на 1% старих моніторів ці величини й справді корелюють)

221VOLT написав:
ADR написав:

"Закриємо тему, але я все знаю, а ви дурак"?

саме так))

Не буду опускатись до вашого рівня. Всього найкращого.

49

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

Прихований текст

яка напруга!

50 Востаннє редагувалося HetmanNet (18.04.2016 21:53:32)

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

221VOLT написав:
FakiNyan написав:

так це ж tn, одже фігня найдешевша

взагалі-то, фігня від якої очі швидко болять - ips,
за tn - очі стомлюються набагато пізніше imho

Бо IPS (також те стосується S-IPS та DD-ISP) вимагає сильнішої підсвідки аніж TN+film для створення візуального відчуття тієї самої яскравості через те що має розміщення електродів з однієї сторони матриці на відміну від TN+film, також через таку будову вона більше споживає енергії, повільніша реакція кристалів, за те маєте за це дійсно чорний колір і більший кут огляду який в 95% випадків нах** вам треба :) Тож б'є по очах.. тож частота оновлення кадрів навряд тут винна..

Подякували: Torbins, leofun012

51

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

HetmanNet написав:
221VOLT написав:
FakiNyan написав:

так це ж tn, одже фігня найдешевша

взагалі-то, фігня від якої очі швидко болять - ips,
за tn - очі стомлюються набагато пізніше imho

Бо IPS (також те стосується S-IPS та DD-ISP) вимагає сильнішої підсвідки аніж TN+film для створення візуального відчуття тієї самої яскравості через те що має розміщення електродів з однієї сторони матриці на відміну від TN+film, також через таку будову вона більше споживає енергії, повільніша реакція кристалів, за те маєте за це дійсно чорний колір і більший кут огляду який в 95% випадків нах** вам треба :) Тож б'є по очах.. тож частота оновлення кадрів навряд тут винна..

тобто потрібно зменшувати яскравість підсвітки?

52 Востаннє редагувалося HetmanNet (19.04.2016 08:30:10)

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

FakiNyan написав:
HetmanNet написав:
221VOLT написав:

взагалі-то, фігня від якої очі швидко болять - ips,
за tn - очі стомлюються набагато пізніше imho

Бо IPS (також те стосується S-IPS та DD-ISP) вимагає сильнішої підсвідки аніж TN+film для створення візуального відчуття тієї самої яскравості через те що має розміщення електродів з однієї сторони матриці на відміну від TN+film, також через таку будову вона більше споживає енергії, повільніша реакція кристалів, за те маєте за це дійсно чорний колір і більший кут огляду який в 95% випадків нах** вам треба :) Тож б'є по очах.. тож частота оновлення кадрів навряд тут винна..

тобто потрібно зменшувати яскравість підсвітки?

Так, і досить сильно.. але то не вирішить проблеми повністю, бо візуально починає здаватися зображення дуже темним, що знову шкодить очам.. тобто треба фактично вгадати значення рівня підсвітки при якому її потужність є незначною і в той самий час не замалою щоб очі не почали адаптацію до темного, бо це теж шкодить.. що не завжди виходить, бо знову сприйняття очима яскравості не є лінійним для даних матриць, тобто зменшення на 25% не сприймається як зменшення яскравості на 25% (якщо шкалу рівня яскравості в налаштуваннях матриці не відкалібрувати лінійно до візуального сприйняття).. на якість IPS впливає дуже технологічний рівень виробника, тому виправданим є купівля лише дорогих представників зі свого типу матриць.. саме тут від якості матриці залежить дуже багато.. якщо в продукту з TN+film часто всі проблеми залежить від керування матрицею та підсвіткою, то продукту з IPS частіше проблеми через якість матриці..

Подякували: Torbins1

53

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

HetmanNet написав:
FakiNyan написав:

тобто потрібно зменшувати яскравість підсвітки?

Так, і досить сильно.. але то не вирішить проблеми повністю

На скільки я вас зрозумів, то IPS матриці просто мають меншу прозорість. Тоді у чому проблема? Сіре є сірим. Чи випромінення йдуть не тільки у світловому діапазоні?

54 Востаннє редагувалося HetmanNet (19.04.2016 09:28:39)

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

ADR написав:
HetmanNet написав:
FakiNyan написав:

тобто потрібно зменшувати яскравість підсвітки?

Так, і досить сильно.. але то не вирішить проблеми повністю

На скільки я вас зрозумів, то IPS матриці просто мають меншу прозорість. Тоді у чому проблема? Сіре є сірим. Чи випромінення йдуть не тільки у світловому діапазоні?

Так, меншу прозорість має.. Але питання підсвітки то пов'язане з особливістю сприйняття мозку.. матриця це фактично набір дрібних ділянок світлого і темного, які візуально зливаються в єдине.. так ось прикол мозку в тому, якщо джерело світла покрити непрозорою плівкою наприклад у вигляді шахової доски (біле отвори) і тим самим закрию 50%.. то мозку здаватиметься що джерело світла зменшило свою яскравість більше ніж на 50% і в залежності від розміру прозорих і не прозорих ділянок це різниця може здаватися дуже великою.. тому треба збільшити потужність джерела світла щоб компенсувати цю візуальну оману..  тобто залежність між сприйняттям і реальністю є не лінійним.. якщо не компенсувати різницю то зображення здаватиметься дуже темним.. ніби підсвідку на мінімум викрутив..

Подякували: ADR, Torbins2

55 Востаннє редагувалося Torbins (19.04.2016 12:52:54)

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

З приводу яскравості я б іще додав, що усе що ви бачите (навіть боковим зором) повинно мати приблизно однакову яскравість. Інакше очам буде дуже важко пристосуватися до такого освітлення і вони швидко стомлюватимуться. Через це не можна працювати в темноті.

Подякували: FakiNyan, HetmanNet, ADR, 221VOLT4

56

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

Torbins написав:

З приводу яскравості я б іще додав, що усе що ви бачите (навіть боковим зором) повинно мати приблизно однакову яскравість. Інакше очам буде дуже важко пристосуватися до такого освітлення і вони швидко стомлюватимуться. Через це не можна працювати в темноті.

навіть в аніме про це кажуть - дивіться аніме з гарно освітленій кімнаті!

57

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

Я користувалась ТТ спочатку. купляла першу техніку, але  не сподобалося, бо не поклали одну деталь та вимушена була її докуповувати в магазині, вийшло ще дорожче. ніж у магазині.  Вже давно таке не купую в магазинах-можу тільки прийти "пощупати", бо там дорожче та продавці такі "доставали".

Подякували: FakiNyan1

58

Re: Якими онлайн гамазинами ви користуєтесь?

Лоліта написав:

Я користувалась ТТ спочатку. купляла першу техніку, але  не сподобалося, бо не поклали одну деталь та вимушена була її докуповувати в магазині, вийшло ще дорожче. ніж у магазині.  Вже давно таке не купую в магазинах-можу тільки прийти "пощупати", бо там дорожче та продавці такі "доставали".

Чому не повернули по гарантії?