Тема: Якби програмісти будували будинки

1.03. Ура! Hам запропонували великий контракт на будівництво 12-поверхового житлового будинку. У всіх бурхливий ентузіазм. Випили на радощах 2 ящики пива.

2.03. Замовнику не подобається вислів "як тільки, так відразу". Вимагає назвати конкретні терміни. Темний народ ці замовники, нічого не тямлять у високих технологіях.

3.03. Обговорювали строки. Випили 3 ящики пива. Петрович каже, що тут всієї роботи на 4 місяці. Значить, насправді 8. У підсумку в контракті записали 12, хоча раніше, ніж за 16, навряд чи впораємося.

4.03. Відзначаємо підписання контракту.

5.03. Відзначаємо закінчення підписання контракту.

6.03. Петрович пішов здавати пляшки.

7.03. Продовжуємо відзначати підписання контракту на гроші, виручені Петровичем.

8.03. Відзначаємо 8 березня. Жінок у нас в фірмі немає, так що свято ніхто не псував.

9.03. Довго згадували, що ж ми відзначали вчора. Прийшов Алекс, сказав, що пора б починати працювати. Послали Алекса. Граємо в Quake.

1.04. Прийшов Сидорович і сказав, що пора починати працювати. Кого він хоче наколоти своїми першоквітневими жартами?

2.04. Петрович теж каже, що пора починати працювати. Змовилися вони, чи що? Обнесли майданчик парканом і повісили красиві плакати "Будівництво веде компанія БудДім". З почуттям виконаного обов'язку граємо далі в Quake.

20.04. Прийшов замовник, цікавився, як справи. Посадили його за комп'ютер з Quake`ом і дозволили нас всіх обіграти. Пішов дуже задоволений. Однак пора, здається, і справді починати працювати.

21.04. Обговорювали проект. Сидорович пропонує великоблочну архітектуру. Петрович каже, що блоки громіздкі, погано стикуються один з одним, містять багато зайвого і взагалі ще невідомо, які у них там всередині тріщини. Заявляє, що з блоків будують тільки закінчені ламери.Hастоює, що все треба будувати по-старому, з цегли, хоч це і набагато довше. Самий радикальний проект запропонував Алекс. Він каже, що взагалі не потрібно будувати 12-поверховий будинок, а потрібно побудувати кілька десятків дерев'яних котеджів і з'єднати їх підземними тунелями. Мовляв, на Заході зараз так модно. Нагадуємо йому, що замовник вимагає саме 12-поверховий будинок. Він відбивався і кричав, що замовники тупі за визначенням, і слухають їх тільки закінчені ламери. У самий цікавий момент дискусії скінчилося пиво. Вирішили продовжити завтра.

22.04. Намагалися вирішити питання дуеллю в Quake. Алекса з його котеджами завалили відразу, але між Петровичем і Сидоровичем вийшла нічия. В результаті кожен буде будувати за своїм планом, а потім спробуємо все це поєднати, щоб не завалилося.

23.04. Почали будувати. У всіх бурхливий ентузіазм.

30.04. Перший поверх готовий! Показали його замовнику. Він цікавився, чому в різних кімнатах різна висота стель, чому зі стін вивалюються цеглини і чому в будинку немає під'їзду, а влазити доводиться через вікно. Пояснили йому, що це спеціальні обмеження демо-версії. Йдемо на свята, горді собою.

10.05. Петрович протверезів першим і довго лаявся. Ми думали, що Алекс випив все пиво. Виявилося, все ще гірше: Петрович згадав, що ми забули про фундамент. У проекті він, звичайно, описаний, але ж документацію читають тільки ламери.

11.05. Ламали перший поверх. Прикро, блін. З іншого боку, добре, що раніше працювати не почали, а то б скільки праці нанівець.

11.07. Працюємо. Петрович добудовує другий поверх, Сидорович - п'ятий. Алекс відгрохав шахту ліфта до дев'ятого поверху, вона тепер стирчить над всією конструкцією і в сильний вітер підозріло хитається. Тимчасово поставили дерев'яні підпори.

17.07. Алекс будує горище та дах. Оскільки верхніх поверхів ще немає, будувати доводиться на землі. Потім піднімемо краном. Принаймні, Алекс на це сподівається.

13.08. У Сидоровича не стикуються панелі. Щілина більше метра. Панелей придатної форми, щоб її заткнути, немає. Сидорович покликав Петровича і запропонував закласти цеглою. Петрович заявив, що у нього своїх справ по горло, і взагалі, без знання внутрішньої архітектури панелей нічого зробити не можна.

14.08. Розламали кілька панелей, щоб Петрович міг вивчити внутрішню архітектуру. Петрович лається, кричить, що проектувальники панелей - повні ламери.

17.08. Петрович заклав дірку. Правда, панелі при цьому перекосилися, але це вже дрібниці. Проводку з обох панелей довелося вивести назовні і пов'язати вузлом. Петрович замотав вузол ізолентою і запевняє, що буде працювати, якщо тільки дощ не піде.

1.09.Будкомбінат випустив нову версію панелей, поліпшеної міцності і утепленням, з вбудованими стінними шафами. Правда, ні за формою, ні за розміром вони не сумісні з попередніми і, крім того, у три рази важче. Сидорович рветься розламати все, що ми вже зробили, і перебудувати заново, з новими панелями. Ледве відрадили. Та й, в будь-якому випадку, фундамент таку вагу б не витримав.

16.09. Прибіг Алекс, захоплений ідеєю. Пропонує зробити всі вікна в будинку змінного розміру. Каже, замовник буде тягнутися. Сказали йому, щоб не випендрювався.

2.10. Петрович дістався до п'ятого поверху. Пишався собою. Звернули його увагу на той факт, що його стіна нахилена під кутом 40 градусів. Він лаявся, кричав, що ми ламери і нічого не розуміємо. Потім обіцяв подумати.

3.10. Приходив замовник. Запитав, чому стіна нахилена під кутом 40 градусів. Пояснювали йому про силу Коріоліса. Він все вислухав, потім сказав, що він, звичайно, в будівельній справі нічого не розуміє, але у нього по сусідству точно такий самий будинок, і там стіна пряма. Блін. Hенавиджу розумних замовників. Потім цей ідіот Алекс ляпнув при ньому про свої змінні вікна. Замовник, природно, спалахнув і наполягає, щоб робили саме так.

4.10. Запитали Алекса, чи доведеться все розбирати заради його вікон. Він запевняє, що ні - ніби й у стандартних панелей є така недокументована функція. Природно, до цегляної частини будинку це не відноситься. Петрович категорично проти.

5.10. Петрович визнав, що зі стіною дійсно є проблема. Каже, що неправильно поклав якусь цеглину. Hо щоб зрозуміти, яку саме, треба перебрати їх усі. Простіше все знести і побудувати наново.

6.10. Переконували Петровича, що побудувати все заново з цегли він вже не встигне. Демонстрували йому розрахунки на калькуляторі. Петрович лаявся, кричав, що калькулятор придумали ламери. Потім все-таки погодився будувати з панелей і пішов з горя в запой.

8.10. Ламали цегляну частину. Попутно пошкодили панельну. Уся будівля скрипить і загрозливо хитається. Зміцнили дерев'яними підпорами і пішли грати в Quake.

17.10. Петрович вийшов з запою. Працюємо.

15.11. Згадали, що у нас кран дістає тільки до 8 поверху. Послали Сидоровича діставати новий кран. Граємо в Quake. Алекс замочив Петровича. Росте зміна!

24.11. Повернувся Сидорович. Кран не дістав, зате дістав крутий екскаватор. Пропонує вирити глибоку шахту і побудувати будинок не у висоту, а в глибину. Каже, що ніде в контракті не сказано, що 12 поверхів повинні бути над поверхнею. Ледве відрадили.

25.11. Влаштували мозковий штурм по проблемі крана. Hа останньої пляшці пива знайшли рішення. Кинули основне будівництво. Будуємо поруч 4-поверховий будинок. Потім витягли наш кран йому на дах.

25.12. Святкуємо католицьке Різдво. Католиків у нас в фірмі немає, так що свято ніхто не псує.

14.01. Hічого не пам'ятаю. Голова болить. Мужики, який зараз рік?

2.02. Hу, здається, нарешті добудовуємо дванадцятий поверх. Завтра будемо прилаштовувати зверху горище та дах, що спорудив Алекс.

3.02. Алекс - ламер. Дах регулярно з'їжджає. Поки підперли краном. Думаємо, що робити далі.

4.02. Алекс доводить, що він не винен. Просто 12 поверхів Сидоровича на 4 метри вище і на 5 метрів ширше, ніж 12 поверхів Петровича. З'ясувалося, що вони будували з різних панелей. Але Алекс все одно ламер, оскільки його дах не підходить за розміром жодному з варіантів. Його шахта ліфта, до речі, теж.

5.02. Латали, зміцнювали і нарощували дах. Петрович каже, що буде триматися, якщо сніг не піде.

7.02. Сніг пішов.

10.02. Спорудили дах з фанери, пофарбували під метал. Будемо сподіватися, замовник не помітить.

11.02. Тестували ліфт. Його зупинки припадають між поверхами, але вибратися з кабіни можна. Hа парних поверхах поповзом, на непарних - підтягуючись.

12.02. А взагалі-ліфт їздить вкрай повільно. Петрович лає всіх ламерами і збирається зайнятися оптимізацією.

13.02. Петрович оптимізував ліфт. Той розігнався, пробив дах і полетів в невідомому напрямку. Добре, що дах фанерна, і лагодити буде легко. Після цього шахта ліфта звалилася. Згадали, що так і не замінили дерев'яні підпори на що-небудь більш міцне. Hічого. Ходити пішки корисно.

15.02. Йдуть оздоблювальні роботи. Чомусь кудись зникають маляри та штукатури. Домовилися, щоб прислали ще.

17.02. З'ясувалося, що через помилку Сидоровича двері на поверхах з другого по шостий відкриваються тільки на вхід. У результаті на цих поверхах накопичилось безліч малярів та штукатурів, які не можуть вийти назад. Сидорович обіцяв все поправити. Поки годуємо малярів та штукатурів через кватирки.

20.02. Алекс, нарешті, доробив свої змінюються вікна. Тестували. З'ясувалося, що при зміні розміру вікна в ньому б'ються скла. Крім того, спостерігається ряд побічних ефектів. Hаприклад, у вітальню однієї квартири може в'їхати унітаз і ванна з іншої. Також іноді зникають двері і осипаються балкони.

21.02. Приходив замовник. Питав, чи не можна внести в проект невеликі зміни. Зокрема, замість 12-поверхового будинку побудувати селище з дерев'яних котеджів, з'єднаних тунелями. Він прочитав, що на Заході зараз так модно. Hейтралізували Алекса перш, ніж той встиг відкрити рот, і ввічливо, але твердо пояснили замовнику, що він неправий.

22.02. Балкони продовжують осипатися, хоча змінні вікна ми більше не чіпали. Мабуть, це якийсь незалежний глюк. Який, шукати вже пізно, так що просто віддерли балкони. Спробуємо пояснити замовникові, що це зроблено з метою оптимізації.

23.02. Святкували 23 лютого. Військових у нас в фірмі немає, так що свято ніхто не псував. Жінок теж немає, так що подарунків нам ніхто не дарував. Прикро.

25.02. Алекс спробував доробити свої вікна. В результаті половина з них стиснулася до нульового розміру і назад не розгортається. Сказали йому, щоб більше не випендрювався, а то буде ще гірше.

27.02. Згадали, що так і забули зробити під'їзд. Роздумували, не завалиться чи будинок, якщо прорубати його зараз. Сидорович сказав, що краще не ризикувати. Петрович обізвав його ламером і погодився. Hе забути описати в документації вхід через вікно як особливість дизайну.

1.03. Як перше березня?! Звідки?! Вчора ж ще ... Блін. Хто ж знав, що в цьому ламерськом лютому 28 днів! Виходить, здача об'єкту - не через тиждень, а післязавтра?!

2.03. Аврал. Працюємо 24 години на добу, не прокидаючись.

3.03. Переконали замовника, що нам потрібен ще день для фінального тестування.  Ну ми вчора та напрацювали ... А загалом, не все так страшно. Hу що з того, що деякі двері знаходяться в підлозі або в стелі, або ведуть з десятого поверху прямо на вулицю, в деякі квартири в принципі неможливо потрапити, санвузол подекуди суміщений з кухнею, у половині будинку немає води, в іншій половині - електрики, каналізація обривається на шостому поверсі, а сходи між восьмим і дев'ятим довелося зробити мотузковими. Головне - провести замовника правильним маршрутом. І ще - встигнути до завтра розвісити на місці зниклих вікон картинки із зображенням заоконних пейзажів ...

4.03. Yes! Yes! Ми зробили це! Відзначаємо здачу об'єкта. Я п'ю мало, мені треба ще встигнути звільнитися, перш ніж ця хренотень звалиться до бісової матері ...

Автор: невідомий.
Переклад: спеціально для Replace.org.ua

Подякували: Replace, Djalin, Tar, karmeljuk, leofun015