1

Тема: Учіться працювати!

Винахідливий програміст платив китайцям, аби ті виконували його роботу

Версія для друкуКоментарі0

17.01.2013
Фото ВВС
Співробітник однієї з великих американських компаній був звільнений зі своєї посади після того, як в ході перевірки з'ясувалося, що він таємно передавав свою роботу в Китай, витрачаючи на це лише малу частину своєї зарплати.
Програміст фірми з питань інфраструктури систематично перекладав свої обов'язки на одну з китайських компаній, повідомляє Бі-бі-сі.

За деякими даними, хитрий програміст отримував шестизначну зарплату, лише 20% якої йшло на оплату праці його китайських "помічників".

Весь вільний час він розважався торгівлею на інтернет-аукціоні eBay, читанням популярних ресурсів на кшталт колективного блогу Reddit і переглядом відеороликів з котиками на YouTube.

Обман був розкритий завдяки інтернет-провайдеру Verizon, який за наводкою постраждалої компанії провів перевірку діяльності програміста.

Вивчивши логи VPN (віртуально-приватної мережі), співробітники компанії виявили ряд аномалій: зокрема, комп'ютер хитрого програміста був з'єднаний з VPN з офісом в місті Шеньян на північному сході Китаю.

Спочатку в компанії списали все на шпигунський вірус з Китаю, що краде конфіденційну інформацію. Однак після втручання провайдера аферу вдалося розкрити.

"Ключем до розгадки став сам співробітник, котрий використовував дані йому повноваження для встановлення VPN-зв'язку з китайською компанією", - розповів Ендрю Валентайн з Verizon.

В ході повторної перевірки були виявлені сотні файлів в PDF форматі, що підтверджували його контракти про добровільну передачу повноважень китайцям.

Начальство охарактеризувало винного програміста, як "тихого і нешкідливого, але вельми обдарованого" працівника, що чудово освоїв кілька мов програмування.

Також повідомляється, що більше програміст в цій фірмі не працює.

Тим не менш, за словами Валентайна, дана компанія була аж ніяк не єдиною "жертвою" винахідливого працівника.

"За нашими даними, він провернув таку ж схему в цілому ряді схожих організацій, що базуються в цьому районі", - заявив експерт.

2

Re: Учіться працювати!

Лише 20%? Досить таки непогано :)

3

Re: Учіться працювати!

Схоже китайці просто вийшли напряму на фірму) і запропонували меншу ціну)

Подякували: Replace, miroslav.chandler, leofun013

Re: Учіться працювати!

От до чого доводиться лінь.

5

Re: Учіться працювати!

Досить розумний працівник. Не кожен до такого додумається.

Подякували: Torbins1

6

Re: Учіться працювати!

Взагалі не бачу тут причин для звільнення, окрім хіба що порушення комерційної таємниці.

Подякували: leofun011

7

Re: Учіться працювати!

Torbins написав:

Взагалі не бачу тут причин для звільнення, окрім хіба що порушення комерційної таємниці.

Думаю причина, як написав Во Вік - економія. :)