21

Re: Вивчення Rust

koala написав:

А цей Zig, я так зрозумів, це просто вичищені сучасні C?

А чому вичищені? По синтаксису виглядає наче якась калька з расту, котліна та якигось js. Загалом жахливо.

koala написав:

там хоча б щось схоже на інтерфейси є?

Схоже, що нема (можу помилятися).

Прихований текст
koala написав:

Вирішив почати перекладати офіційну книжку по Rust. Хтось іще хоче долучитися?

Я, якось хотів щось схоже зробити. Але з перекладом С++ стандарту, проте, схоже, це нікому не потрібно.
Може це за Rust взятися...

22 Востаннє редагувалося ch0r_t (20.12.2020 05:41:45)

Re: Вивчення Rust

Загалом жахливо.

"Тим хто не має зору, - тільки час покаже, що мало сенс."

Редаговано:
*Це я трохи засмучений був такою різкою оцінкою.

23 Востаннє редагувалося ch0r_t (20.01.2021 20:48:50)

Re: Вивчення Rust

Продивився якесь коротеньке відео по "memory management in Rust" виникла зловісна думка чи не можливо щось таке реалізувати в С++?, - не змінюючи мови, - напр. як от документ з правилами (для дотримання) + доповнення до стандартної бібліотеки (якась концепція одного "банку" пам'яті з якого можна позичати об'єкти та реєструватися як власник якоїсь області пам'яті та витирати/запрошувати її (частини пам'яті) тільки через цей так би мовити "банк", щоб це не було.)
    Ні в кого з панів що знають Іржу (власне до порядного вивчення в мене поки що не дійшло) не було думки написати статтю про найбільш смачні і цікаві властивості Rast-у?

24

Re: Вивчення Rust

tchort написав:

чи не можливо щось таке реалізувати в С++?

Лише окремі фічі. В C++ ви за всього бажання не зробите

int *a = &5;

Перевірка позик теж практично неможлива - там же мова не про банк пам'яті часу виконання, а контроль часу компіляції.
Деструктуризація в C++ - теж за межею доступного.
Зрізи? Уявляю собі плюсплюсний синтаксиc з усіма можливими шаблонами.
Rust накладає дуже суворі обмеження, натомість пропонує дуже смачні "цукерки".

Подякували: ch0r_t, leofun012

25 Востаннє редагувалося ch0r_t (26.01.2021 17:45:16)

Re: Вивчення Rust

koala написав:

Лише окремі фічі. В C++ ви за всього бажання не зробите

Прокляття. Воно мені 2-дні спокою не давало.

26

Re: Вивчення Rust

Дозвольте запитати, то ще актуальна версія книги? (Остання модифікація більшості розділів 3 years ago.)

27 Востаннє редагувалося koala (25.03.2021 08:45:36)

Re: Вивчення Rust

Так. Останні суттєві зміни в Rust - це вихід 2018 edition; стабілізація бібліотечних трейтів, вочевидь, не впливає на підручник. Власне, перше ж речення книжки - "This version of the text assumes you’re using Rust 1.48 or later with edition="2018" in Cargo.toml". Версія 1.48 вийшла в кінці 2020 року, і єдина зміна в синтаксис, який вона ввела - це unsafe модулі (доти були лише функції).

Подякували: ch0r_t, leofun012

28 Востаннє редагувалося koala (05.09.2022 07:11:03)

Re: Вивчення Rust

Переклад активізувався. Внаслідок останніх геополітичних подій кілька сотень українських растацеанців відірвалися від
московської цицьки і створили україномовне ком'юніті.
Працюємо на CrowdIn, хоча дехто взявся перекладати, як раніше, в основному репозиторії.

Подякували: Tarpan87, dot, leofun013

29

Re: Вивчення Rust

Поспілкувався трохи зі спільнотою.
Багато хто, як з'ясувалося, все одно потайки - а часто і не дуже потайки - не відірвалися і продовжує засмічувати решті мізки.

30

Re: Вивчення Rust

koala написав:

Поспілкувався трохи зі спільнотою.
Багато хто, як з'ясувалося, все одно потайки - а часто і не дуже потайки - не відірвалися і продовжує засмічувати решті мізки.

Можете пояснити, що це в біса означає?

31

Re: Вивчення Rust

Ну, конкретно зараз виникло питання, чи ставити на сайті української спільноти посилання на московитські ресурси. Багато хто вважає це нормальним, бо "так історично склалося".

Подякували: bebyk1

32

Re: Вивчення Rust

koala написав:

Ну, конкретно зараз виникло питання, чи ставити на сайті української спільноти посилання на московитські ресурси. Багато хто вважає це нормальним, бо "так історично склалося".

Зрозуміло, а який практичний сенс ці люди відстоюють? Весь оригінальний контент про програмування англійською ж. Типу щоб українці, які не знають англійської, могли повчитися?

33

Re: Вивчення Rust

bebyk написав:
koala написав:

Ну, конкретно зараз виникло питання, чи ставити на сайті української спільноти посилання на московитські ресурси. Багато хто вважає це нормальним, бо "так історично склалося".

Зрозуміло, а який практичний сенс ці люди відстоюють? Весь оригінальний контент про програмування англійською ж. Типу щоб українці, які не знають англійської, могли повчитися?

Так, але яка різниця? Українці, які не знають англійську, не зобов'язані знати московитську.

Подякували: leofun011

34

Re: Вивчення Rust

koala написав:
bebyk написав:
koala написав:

Ну, конкретно зараз виникло питання, чи ставити на сайті української спільноти посилання на московитські ресурси. Багато хто вважає це нормальним, бо "так історично склалося".

Зрозуміло, а який практичний сенс ці люди відстоюють? Весь оригінальний контент про програмування англійською ж. Типу щоб українці, які не знають англійської, могли повчитися?

Так, але яка різниця? Українці, які не знають англійську, не зобов'язані знати московитську.

Не зобов'язані, але якщо не лукавити, то 99,99999999999999999999999% українців її знають на рівні принаймні читача. «Так історично склалося» — тут не заперечиш. Тобто практичний сенс у цьому вбачаю.

Уникати посилань на російські ресурси допоможе посутньо у двох випадках: не сприяти подальшому зросійщенню, а навпаки спонукати людей вчити англійську + показати, які ви моральні славні українці.

35

Re: Вивчення Rust

bebyk написав:

показати, які ви моральні славні українці.

Мені здається, іронія тут абсолютно недоречна.

36

Re: Вивчення Rust

koala написав:

Мені здається, іронія тут абсолютно недоречна.

Чому ж іронія? Високоморальний образ славного українця дуже помічний, наприклад, у політичній кар'єрі.

Подякували: Tarpan871

37

Re: Вивчення Rust

Я таке зумерочкобісся бачив, що мені аж страшно стало. Одна фуррілюбка, самотня лезбійка зі старшої школи, яка любить корейські дорами та аніме, розповідала всім що українського контенту достатньо на будь-який смак, під українським контентом воно мало на увазі виключно україномовний та розважальний, 80% з якого, українців не стосується взагалі. Я радий і за гарлемських негрів і за таітянських полінезійців і за нас, індусів, що українці цікавляться ними більше, ніж власними умовами життя. Публіка радо те підхопила і стала погоджуватися з нею несамовито. Безперечно, їм зберегти "патріотичну мовну цноту" ггггг куди леше ніж простій людині, яка має цілком практичні завдання. І до речі, яка мені, в біса, різниця, воно кацапським прапорм обмазується чи південнокорейським.

38

Re: Вивчення Rust

Наскільки Rust ефективний щодо машинного навчання і комп'ютерного бачення порівняно з C++?

P.S. Ось таке  Klabnik S. The Rust Programming Language 2ed 2023 є на трекерах, кому цікаво.
Це їхня основна книга, написана розробниками мови.

39

Re: Вивчення Rust

Vitaliy_Danmer написав:

Наскільки Rust ефективний щодо машинного навчання і комп'ютерного бачення порівняно з C++?

Поки що відстає. Ну тобто є загальні переваги Rust, на кшталт зручності роботи з бібліотеками (десь на пару порядків простіше, ніж у C++); але самих бібліотек на цю тему не так щоб дуже густо, тобто є імовірність, що доведеться ставити щось на C++ і викликати функції звідти.
Можете проглянути наявні бібліотеки тут: https://www.arewelearningyet.com/

Подякували: Teg Miles1

40

Re: Вивчення Rust

tchort написав:

Майбутнє за Zig.

3 роки минуло, Rust на 18-й позиції Tiobe і 11-й у PYPL.
Zig - у другій половині сотні.

Принагідно: помітив, що на github дуже швидко Nix зростає, треба буде глянути.