13 761

Re: Тема для розмов

Всі носяться з тими дітьми депутатів, немов... новонароджена буржуазія полювала на дочок збіднілиих дворянських родів. Оскільки українська буржуазія євроінтегрується ударними темпами або настільки пов'язана в урядом, що її не відрізниш від комуністів, депутатські діти її мало цікавлять. Це відкриває шлях до відродження наших козацьких звичаїв - викрадення панської дочки простим спритним селянином, як це описано в Боплана.

Як селянин може одружитись з панночкою

У селах цього краю існує звичай, що по неділях та на свята селяни з жінками та дітьми збираються після обіду разом у певному місці, а саме у корчмі, де вони проводять решту дня, частуючи один одного. За цим заняттям проводять час тільки чоловіки та жінки, котрі п'ють, доки молодь розважається, танцюючи з дівчатами під звуки дудки [douda] (тобто волинки). Сюди звичайно приходить і місцевий пан з сім'єю, щоб подивитися на танцюючих. Іноді пан запрошує їх потанцювати перед своїм замком, що є [для цих забав] звичним місцем. Там він і сам танцює з дружиною й дітьми, і наступає [ніби] \77\ змішання панів з простолюдом. А слід зауважити, що всі села на Поділлі і на Україні здебільшого оточені лісами, де є схованки, у яких влітку селяни ховаються, коли надходить звістка про наближення татар. Ці ліси можуть тягнутися до півльє в ширину. І хоча селяни є підданими майже [на зразок] рабів, вони, однак, здавна мають право і привілей викрадати, якщо це їм вдасться /64/ під час загального танцю панночку 299, навіть коли вона донька їхнього пана. Треба лише, аби він [селянин] зробив це так кмітливо й спритно, щоб йому вдалося (бо інакше він загине) втекти звідтіля до сусіднього лісу. Якщо він зможе перебути там 24 години у схованці і його не знайдуть, йому прощається вчинене викрадення. Коли викрадена дівчина схотіла б вийти за нього заміж, він уже не може відмовитися від неї, не втративши голови; якщо ж [дівчина цього] не бажає, його звільняють від звинувачення у злочині, і ніхто жодним способом не повинен його за це карати. Та коли трапиться, що його спіймають раніше, ніж за 24 години, йому стинають голову відразу і без будь-якого суду. Щодо мене, то за 17 років мого перебування в цьому краї мені ніколи не траплялося чути, щоб сталося щось подібне. Зате я [сам] бачив, як дівчата сваталися до хлопців і це їм не раз удавалося, про що я написав вище. Бо у тому звичаї, про який ідеться, надто багато ризику. Силоміць викрасти дівчину, потім утекти з нею на очах усіх присутніх і не бути схопленим — а для цього треба мати добрі ноги — було б дуже складно без згоди і домовленості з дівчиною. До того ж селяни тепер більш пригнічені, ніж колись, а шляхта також стала чванькуватішою і гордовитішою. Очевидно, такий привілей був наданий селянам ще в ті часи, коли поляки, обираючи короля, вибирали того, хто наипрудкіше бігав босоніж 300, як наисміливішого і наиспритнішого, начебто сміливість і кмітливість розуму залежить від ніг і спритності тіла. Звідси, на мою думку, бере початок і те, що вельможі зобов'язують короля давати на наступний день після його обрання присягу перед вівтарем не ув'язнювати жодного шляхтича за будь-який злочин, за винятком /65/ злочину проти держави та особи [пануючого], якщо мине 24 години [після \78\ його скоєння] 301. З цього видно, наскільки вони поважали тих, хто мав дар спритно бігати і швидко ходити. Це помітно ще й по тій надзвичайній оцінці, яку вони дають прудконогим коням. Власне, вони звертають увагу лише на це і платять за коня, що прудко бігає, будь-яку ціну, яку лишень правлять. Гадаю, усе це для того, щоб спритніше наздоганяти ворога, коли той утікає, і швидше утекти самому, коли переслідують тебе.

Після того, як ми поговорили про сватання у русинів [Rus], розповімо дещо і про весільні обряди та про особливості, що при цьому спостерігаються.

Подякували: P.Y.1

13 762

Re: Тема для розмов

З іншого форума мені сказали зберегти файл із ANSI словами в UTF-8, потім пропустити через

#include <iomanip>
#include <sstream>
#include <iostream>
#include <string>
#include <vector>
#include <cstring>
#include <fstream>
#include <windows.h>
using namespace std;
 
string url_encode(const string &value) {
    ostringstream escaped;
    escaped.fill('0');
    escaped << hex;
 
    for (string::const_iterator i = value.begin(), n = value.end(); i != n; ++i) {
        string::value_type c = (*i);
 
        // Keep alphanumeric and other accepted characters intact
        if (isalnum(c) || c == '-' || c == '_' || c == '.' || c == '~') {
            escaped << c;
            continue;
        }
 
        // Any other characters are percent-encoded
        escaped << uppercase;
        escaped << '%' << setw(2) << int((unsigned char) c);
        escaped << nouppercase;
    }
 
    return escaped.str();
}
std::vector<std::string> LoadFile(string FileName) {
    std::vector<std::string> result;
    std::ifstream inputFile(FileName.c_str());
    if (inputFile.is_open()) {
        std::string line;
        while (std::getline(inputFile, line)) {
            result.push_back(line);
        }
        inputFile.close();
    }
    return result;
}
int main(void)
{
    string in_file_n, base_url, temp_url, out_file_n;
    cout << "InFile name: ";
    cin >> in_file_n;
    cout << "Base url: ";
    cin>> base_url;
    cout << "OutFile name: ";
    cin >> out_file_n;
    std::vector<std::string> words=LoadFile(in_file_n);
    ofstream out_file(out_file_n.c_str());
    for (int i=0; i<words.size(); i++)
    {
        temp_url=base_url+url_encode(words[i]);
        out_file << temp_url << endl;
    }
    return 0;
}

І накінець ці посилання почав завантажувати WinHTTrack Website Copier (Get Separated Files). У кожного проекта копієра ліміт на 5 підключень в секунду "to avoid server overload", а слів сотні тисяч, тож доведеться посилання розділяти на декілька десятків файлів, щоб не чекати місяць...

13 763

Re: Тема для розмов

html-сторінки опису до кожного слова скачав, потім об'єднав по 1000 файлів в один, потім кожен з цих пропустив через щось типу

#include <iostream>
#include <string>
#include <fstream>
using namespace std;
struct ss
{
    size_t pos;
    string sstr;
};
ss sub(string str, string beg, string end, size_t pos)
{
    ss ret;
    size_t pos1=str.find(beg, pos);
    if(pos1!=std::string::npos)
    {
        size_t pos2=str.find(end, pos1);
        if(pos2!=std::string::npos)
        {
            ret.sstr=str.substr(pos1, pos2-pos1+end.size());
            
        }
        ret.pos=pos2;
        return ret;
    }
    ret.pos = pos1;
    return ret;
}
string LoadFile(string FilePath) {
  ifstream infile(FilePath.c_str());
  if (!infile.is_open()) {
    cerr << "File\"" << FilePath << "\" not found." << endl;
    return "";
  }
  string content;
  string line;
  while (getline(infile, line)) {
    content += line + "\n";
  }
  infile.close();

  return content;
}
int main()
{
    string from="<table style=\"float:right; clear:right;";
    string to="</table>";
    ss op;
    op.pos=0;
    cout << "Input File: ";
    string input_file_name;
    cin >> input_file_name;
    cout << "Output file name: ";
    string output_file_name;
    cin >> output_file_name;
    
    ofstream outfile(output_file_name.c_str());
    string str=LoadFile(input_file_name);
    
    while(op.pos!=std::string::npos)
    {
        op=sub(str, from, to, op.pos);
        cout << op.pos << " from " << str.size() << endl;
        outfile << op.sstr << endl;
    }
    
    
    return 0;
}

І отримав купу таблиць з іменниками, прикметниками у різних відмінках, дієсловами. Що робити з таблицями далі не знаю, мабуть треба створювати клас чи структуру, в яку записувати з цих таблиць ті відмінки та інші

13 764

Re: Тема для розмов

Просто для розваги завантажив
https://huggingface.co/TheBloke/Code-13B-GGUF/tree/main
та встановив Alpaca Electron:
https://github.com/ItsPi3141/alpaca-ele … v1.0.6.exe
Цей

Робота цих ШІ - жах. Схоже на зламаний пошуковик, який видає лише один результат пошуку і невірний

13 765

Re: Тема для розмов

code-13b.Q2_K.gguf розміром 5.43 GB (це найменша модель) працює досить повільно (на одне питання відповідає за 5 хвилин на старому 12-ядерному процесорі на 3.6 ГГц), але на диво відповідає на самі найрізноманітніші питання комп'ютерної тематики, на які вистачить фантазії.
А модель https://huggingface.co/Pi3141/alpaca-7b … /tree/main ggml-model-q2_k.gguf. Відповідає і на заборонені питання, але значно тупіша за code-13b.Q2_K.gguf

13 766 Востаннє редагувалося frz (20.02.2024 22:42:57)

Re: Тема для розмов

v002002 написав:

Робота цих ШІ - жах. Схоже на зламаний пошуковик, який видає лише один результат пошуку і невірний

І так, і ні.

Ось нещодавно боровся зі всіма доступними розумними чатами, водили по колу бо ще не в курсі про нововведення в останній версії фреймворку.

Уявляєте, довелося читати документацію :D

Upd: Знайшов спосіб на такий випадок коли лінь писати самостійно - беру відповідний шмат документації, згодовую її чату, даю свій код і текст помилки, кажу щоб виправив, воно бере і виправляє. Ото ще навчаться чати самостійно ґуґлити останню версію документації, то стануть програмісти ще лінивішими.

13 767

Re: Тема для розмов

Я мав на увазі роботу офлайн (локального) ШІ з сайта huggingface. А от не локальний онлайн-чат з того ж huggingface надав мені багато технологій синтезу різних речовин, про які не написано в інтернеті. Мене цікавили найбільш небезпечні
А від чата https://www.perplexity.ai/ я дізнався про таку речовину - https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D1 … 0%B0%D1%82
"Хінукліділ-3-бензиат"

1-азабіцикло[2.2.2]окт-3-ил 2-гідрокси-2,2-дифенілацетат) — отруйна бойова речовина психотропної дії. Діє близько 70-80 годин при прийомі перорально 1 мг

As a powerful anticholinergic agent, BZ produces a syndrome of effects known as the anticholinergic toxidrome: these include both psychological and physiological effects, with the most incapacitating effect being a state of delirium characterized by cognitive dysfunction, hallucinations, and inability to perform basic tasks. The usual syndrome of physical anticholinergic effects are also present, including mydriasis (potentially to the point of temporary blindness), tachycardia, dermal vasodilation, xerostomia and hyperthermia.[5] The readily-observable symptoms of the anticholinergic toxidrome are famously characterized by the mnemonic "Mad as a hatter, red as a beet, dry as a bone and blind as a bat" (and variations thereof).[6]

Від чат GPT я отримав інструкції синтезу, які я пропускав через інші ШІ-чати і вони кажуть також що повинні вийти такі-то прекурсори при змішуванні, а з них "Хінукліділ-3-бензиат".
Тому онлайн-чати - не лише працюють гарно, а і потужна зброя яка допоможе знайти те що ніколи не знайшли б самі

13 768

Re: Тема для розмов

На KISS FM постійно програють музику ось цього ШІ-генератора:
https://soundraw.io/edit_music?length=1 … Technology
Там в посиланні було 180, я змінив на 1800 але 1800 секунд не дає якусь нову музику, а лише повторює згенеровану на 180 (більшого цей генератор не вміє). Відрізнити нормальну музику від цього просто - постійні переривання

13 769

Re: Тема для розмов

Козаки, хто знає, це зараз в усіх провайдерах так, чи тіки у мене. Торренти завантажувати стало майже не реально бо сіди з кацапськими айпі тупо не дають швидкість. І що цікаво, заходити на кацапскі торент сайти я можу без ВПН (на відміну від самих кацапів :D ). Тільки іноземні і українські айпи дають швидкість (навіть білоруські і казахські), але їх дуже мало тому швидкість або мінімальна або взагалі нема. ВПН вирішує це питання, але платити і за інтернет і за ВПН мене жаба давить. В чому може бути проблема? У мене CGNAT? Double NAT? У мого провайдера є послуга "Абонентська плата за 1 реальну IP-адресу без обмежень кількості одночасних вихідних сесій", це вирішіть проблему?

Як я розумію (а я мало розумію), якщо у меня не реальний айпі, то виходить у мене мали б бути проблеми з підключенням в онлайн іграх, а цієї проблеми немає.

13 770

Re: Тема для розмов

Цікавий спосіб церебрального сексу: шукаю можливість налаштувати vpn за допомогою IPsec всередині докер контейнеру. Для тренування взяв безкоштовний protonvpn.

13 771

Re: Тема для розмов

навіщо тобі vpn що ти на тих російських ресурсах забув?

13 772

Re: Тема для розмов

ur_naz написав:

навіщо тобі vpn що ти на тих російських ресурсах забув?

Ні, це по роботі. З болотами не пов'язано. І protonvpn не підтримує IPsec.

13 773

Re: Тема для розмов

а більше ніде той впн не потрібен. навпаки заважає

13 774 Востаннє редагувалося frz (04.03.2024 00:35:47)

Re: Тема для розмов

ur_naz написав:

а більше ніде той впн не потрібен. навпаки заважає

Коли компанія робить доступним свій rest api лише зсередини мережі, то інакше до нього не доступитися, крім як через vpn. Так як компанія не ультра параноїдна, то все ще використовують відносно застарілий протокол IPsec. Звісно що це віпіен фірмовий, котрий дає доступ лише до їхньої мережі, а не працює як анонімайзер для доступу до будь-якого ресурсу.

Upd: загальна дока https://github.com/hwdsl2/setup-ipsec-v … s.md#linux
(перевірив, працює)
З докером поки що ясно що ситуація складніша.

13 775

Re: Тема для розмов

frz написав:
ur_naz написав:

а більше ніде той впн не потрібен. навпаки заважає

Коли компанія робить доступним свій rest api лише зсередини мережі, то інакше до нього не доступитися, крім як через vpn. Так як компанія не ультра параноїдна, то все ще використовують відносно застарілий протокол IPsec. Звісно що це віпіен фірмовий, котрий дає доступ лише до їхньої мережі, а не працює як анонімайзер для доступу до будь-якого ресурсу.

Upd: загальна дока https://github.com/hwdsl2/setup-ipsec-v … s.md#linux
(перевірив, працює)
З докером поки що ясно що ситуація складніша.

Локально все вдалося. Тепер пробую на фірмовому vps - а там облом. В ядрі відсутні необхідні модулі (l2tp_netlink, l2tp_ppp). Взагалі-то це доволі стандартна ситуація для vps. Хочеш гарантовано мати модулі для vpn, став своє залізо on-premise, або ж орендуй дорожчий vds замість дешевого vps. Написали в підтримку хмарного провайдера, швидше за все прийде відмова, однак спробувати варто.

Цікаво чи існують провайдери vps, в котрих модулі для vpn включені в ядро по дефолту.

13 776

Re: Тема для розмов

The Punisher написав:

Козаки, хто знає, це зараз в усіх провайдерах так, чи тіки у мене. Торренти завантажувати стало майже не реально бо сіди з кацапськими айпі тупо не дають швидкість. І що цікаво, заходити на кацапскі торент сайти я можу без ВПН (на відміну від самих кацапів :D ). Тільки іноземні і українські айпи дають швидкість (навіть білоруські і казахські), але їх дуже мало тому швидкість або мінімальна або взагалі нема. ВПН вирішує це питання, але платити і за інтернет і за ВПН мене жаба давить. В чому може бути проблема? У мене CGNAT? Double NAT? У мого провайдера є послуга "Абонентська плата за 1 реальну IP-адресу без обмежень кількості одночасних вихідних сесій", це вирішіть проблему?

Як я розумію (а я мало розумію), якщо у меня не реальний айпі, то виходить у мене мали б бути проблеми з підключенням в онлайн іграх, а цієї проблеми немає.

Українські провайдери блокують кацапські айпішники — якщо сід сидить у рашці, то трекер його показує, але з'єднатися з ним не можна. Ситуацію рятують користувачі з третіх країн, що вільно конектяться і з нами, і з ними. Трекер, якщо ви його бачите, хоститься, ймовірно, десь у Європі — домен .ru не забороняє йому це робити.

Подякували: The Punisher1

13 777

Re: Тема для розмов

Дещо незручно робити фікси в докері, бо треба білдити після кожної зміни аби цю зміну побачити в роботі. Проте якось таки обійшов це місяці тому, після чого успішно забув як саме це робив.

13 778

Re: Тема для розмов

Пробігло відео де покійному Кузьмі запропонували взяти інтерв'ю в 95 кварталу і він їх там просто знищив. На жаль, через малоросійський суржик зацікавленим доведеться ґуґлити самостійно, наприклад "як кузьма знищив гумором".

13 779

Re: Тема для розмов

frz написав:

Дещо незручно робити фікси в докері, бо треба білдити після кожної зміни аби цю зміну побачити в роботі. Проте якось таки обійшов це місяці тому, після чого успішно забув як саме це робив.

volume mount?

13 780 Востаннє редагувалося frz (07.03.2024 22:55:59)

Re: Тема для розмов

FakiNyan написав:
frz написав:

Дещо незручно робити фікси в докері, бо треба білдити після кожної зміни аби цю зміну побачити в роботі. Проте якось таки обійшов це місяці тому, після чого успішно забув як саме це робив.

volume mount?

Та ясно що треба редагувати код всередині докера, а не ззовні нього. Проте щось змінилося, я вже заходжу в консолі і всередині редагую, після цього перезаходжу на потрібну сторінку в веб-додатку, а воно не змінюється. Чи то якось по-хитрому треба зупиняти і запускати знову без білду щоб не чекати, чи шо.