1

Тема: bios storage mode + initamfs

В мене сталась така цікава ситуація. В мене в біосі є настройка режиму хдд не знаю як правильно назвати це там де (ide, ahci). Стояв в мене віндовс і він був в режимі іде. Сьогодні вирішив доставити лінукс але установщик не міг побачити мого хдд тоді я поміняв режим вінта з ide на ahci. Тепер в мене така весела штука. Груб грузиться завжди і впринципі нормально працює а вот в залежності в якому режимі працює хдд може загрузитись або лінукс або віндовс. Може хтось знає як це можна пофіксити.

2

Re: bios storage mode + initamfs

GRUB завантажується і сам обирає (автоматично) яку ОС завантажити чи одну ОС неможливо завантажити і довдиться в меню вибирати іншу? Спробуйте увімкнути підтримку AHCI у Вікнах. Що за дистрибутив і Windows яка? Назва HDD і материнської плати?

3

Re: bios storage mode + initamfs

компютер включається і появляється меню груб з вибором операційної системи в списку їх завжди 2 проте завжди може загрузитись тільки одна. Яка саме залежить від настройки режиму роботи вінчестера в біосі.

Якщо вінчестер працює в режимі IDE можливо загрузити тільки віндовс 7
Якщо вінчестер працює в режимі AHCI можливо загрузити тільки убунту 12,10

вінт SAMSUNG HD250HJ ATA Device (принаймні так пише віндовс я не знаю чи йому можна вірити, інколи він буває дуже коварним :)   )

материнка ASRock A75 Extreme6

4 Востаннє редагувалося Invader (22.01.2013 12:38:04)

Re: bios storage mode + initamfs

Завантажте і встановіть SATA3  драйвер для Windows 7 http://europe.asrock.com/downloadsite/D … 1.1.9).zip. Потім перезавантажте комп і ввімкніть AHCI режим в BIOS.
В мене схожа проблема була з материнською платою ASRock 939Dual-SATA2 — Вікна 7 встановлювалися тільки в режимі IDE, хоча Windows XP (принаймні Loner XP (і всі зборки з відповідними драйврами)) міг і при ввімкненому AHCI. Також було багато інших странностей. Linux періодично не "бачив" HDD, Windows XP нормально завантажувалася. Допомогло оновлення BIOS (хоча на їхньому сайті, в коментарях до програми, нічого не було сказано ні про які SATA mode). Ще часто траплялася така чудна ситуація, коли Windows XP закінчила 1-й етап встановлення (ХЗ як правильно називається. Текстовий?), але, коли потрібно було завантажуватися з HDD програма інсталяції ОС радувала мене повідомленням про відсутність HDD. І доводилося заново розпочинати. І так багато раз. Декілька годин. Або днів.