61

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

0xDADA11C7 написав:

Цікавим є те, що тут на форумі (як і в живій природі) все тягнеться до різноманіття, а Вам треба десяток хворих однаковим психічним розладом інтересом, а тут багато пацієнтів з великим різноманіттям.

Ви теж плутаєте різномаїття природне з кунсткамерним чи балканським.

Отут докладніше, Ви натякаєте на те, що на реплейсі сі зібрали всі альтернативно розвинені особи юанета? І Ви вважаєете це результатом не "природнього" відбору? Ще стосовно Кане, якщо в людини їде дах в бік параної https йому не допоможе, imho звичайно.

62

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

Планувалася "жива" пошта типу такої яка в мессенджерах, на основі чату, який писав раніше.
http://chat.movacode.net
Звиняйте за абщєпанятний, тестувалося на іншій аудиторії.

Подякували: 0xDADA11C71

63

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

Одразу видно надрозум людини, яка відписала в чаті.

Подякували: 0xDADA11C71

64 Востаннє редагувалося P.Y. (16.12.2016 22:10:52)

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

ktretyak написав:
P.Y. написав:

Робити ресурс під авдиторію конкретного форуму — це обмежувати себе скількомась відсотками відвідувачів цього форуму. Якщо форум, з Вашої точки зору, «ні живий ні мертвий» — тим більше, що Ви з нього хотіли вичавити? Нехай тут сотня активних — навіть якщо, умовно, десяток з них мігрують на новий ресурс, цього надто мало, щоб їхня кількість раптом почала лавиноподібно зростати, а новими користувачами поверх тих десяти будуть переважно інші користувачі того ж форуму — тобто, ми бачимо чітко окреслений верхній ліміт відвідуваності. Далі, люди приходять туди, де вже є люди й контент. Якщо цей контент мають зробити ці десять нових користувачів, то реально щось писатимуть пара чоловік — відповідно, для решти цей ресурс буде цікавий десь приблизно на рівні блогів цих двох дописувачів.

Я очікував фідбеку від реплейсівців, а не орієнтувався виключно на них. Якщо б із самого початку був ігнор цієї ідеї, то було б не так дивно для мене, але ж було зацікавлення, ми обговорювали деталі реалізації... Так, я розумію, що я не видав усе те, що описав, але ж можна це було робити поступово...

Я вас здивую, але більшість сайтів не отримують фідбеку.

Як я вже написав вище, люди приходять туди, де є люди й контент. Ви мислите як кодер — так, ніби достатньо підняти сайт, напхати новими фічами, показати на якомусь форумі з технологічно відсталим двигунцем — і люди автоматично побіжать туди, де технологічніше. Тоді як насправді двигунець має для них приблизно таку ж цінність, як для відвідувачів ресторану посуд, з якого вони їдять — річ, безумовно, важлива, але ніхто не ходить у ресторан заради посуду. Взяти, наприклад, пошук за тегами — так, на ресурсі з великою кількістю відвідувачів, що активно пишуть, це справді корисно, але як це оцінити на ресурсі, де всі повідомлення можна прочитати за годину? Власне, й на форумі, де всі сьогоднішні повідомлення прочитуються за годину, це не настільки критично. Ігнор — бо прийшли, подивились, а що далі?

Чи навіть так: якщо на форумі з застарілим PunBB досі є користувачі, то, ймовірно, серед них нема тих, для кого технологічна відсталість є перешкодою. Тобто, ви прийшли на вже відфільтровану за цим критерієм публіку й намагаєтесь привабити її тим, що їй завідомо неважливо.

Утім, це насправді неважливо. Важливий контент. Як ви знаєте, в мене теж є певні вподобання в плані технологій (точніше, їх відсутності — надаю перевагу технологічному мінімалізму), але, якщо інформація, що є на сайті, для мене справді важлива, а мій основний браузер для нього надто старий, я запускаю другий більш сучасний браузер і читаю те, що мене цікавить — хоч це й суперечить моїм уподобанням. І навпаки, якщо сайт просто старий/без дизайну, це не робить його автоматично цікавим для мене. Гадаю, й для тих, кому більш подобається сучасний дизайн, він має менше значення, ніж наповнення.

Короткий підсумок: заповніть свій ресурс чим-небудь, що можна подивитись/почитати, щоб новоприбулі користувачі могли там трохи затриматись. Так вони просто приходять, швиденько переглядають усе, що написав Анатолій, і йдуть далі.

Подякували: ping, reverse2500, Chemist-i, 0xDADA11C7, quez5

65

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

Дивно що ви, P.Y., оминаєте увагою одну з головних ідей, закладених при побудові hub.org.ua - "використання своїх публікацій як портфоліо"...

Добре, у вас є гіпотеза про технологічність, давайте на прикладах перевіримо її.

Кажете: "Головне контент, технологічність - справа десята?". Ок, візьмемо найближчий по задумці до hub.org.ua, усім нам відомий, https://codeguida.com - там є такі базові речі як:
- реєстрація через соцмережі (ну і без соцмереж)
- можливість писати статті, які можна лайкати
- є ліниве завантаження списку публікацій
- є підтримка Markdown-синтаксиса
- можливість залишати коментарі під статтями, які можна плюсувати чи мінусувати
- можливість шукати по міткам
- є свій чат у гіттері
- є трансляція публікацій у соцмережі (з майже 7 тис. підписниками)

Мінімальна технологічна база є, чи не так? Але де відповідна активність хоча б 0.5% (350 чол.) із підписників? Невже усі вони боти, чи якась "аморфна біомаса"? - Ні, не думаю що це так!

На мою думку, причини їхньої непопулярності наступні:

1. Їм вже 3 роки, а вони до цих пір не мають своєї концепції розвитку (окрім як публікуватись на ІТ-шні теми українською мовою). До цих пір немає навіть правил використання сайтом та сторінки з інформацією про сайт (видає 404 помилку). Як можна розвиватись, коли немає плану розвитку?

2. Абсолютно усі люди, які погано сприймають конструктивну критику - погано вчаться, і не можуть успішно розвивати свої починання. Це якраз стосується адміна codeguida, який неадекватно реагує на нормальну критику.

3. Сумніваюсь що адмінам codeguida не вистачило хисту щоб налаштувати на своєму ресурсі пошту, думаю такий стан справ через нерозуміння важливості такого зворотнього зв'яку, як сповіщення про нові коментарі і т.д.
...

Мотивація повинна бути у людей, мотивація. На hub.org.ua я намагаюсь реалізувати таку мотивацію, впевнений що вона працюватиме.

Справи на hub.org.ua йдуть повільно через:

1. "Смерть" KohanaFramework, на якому було написано hub.org.ua. Я змушений був шукати новий бекенд фреймворк і перевчатись на нього.

2. Досить неочікувана затяжна пауза (більше року) релізу Angular 2, на який я розраховував, і через що багато коду не хотів писати на Angular 1.

3. Вимушений перехід на віртуальний сервак і, як наслідок, вимушене навчання працювати з Лінуксом через термінал, на що також потрібно немало часу, і що також припало на цей же період часу, коли я запланував дописати до нормального стану hub.org.ua.

4. Психологічна проблема з "відкладанням на потім", бо на мене обрушилась потреба вивчати цілий ряд нових непростих технологій, зокрема Linux, Node.js, Angular 2 (до недавніх пір - ще й з поганою документацією і частими breakchanges), Webpack, TypeScript, Material Design ... а якщо згадати про моє поганеньке знання англійської мови, то це ще більше ускладнює навчання...

Але то все лише сповільнює прогрес написання hub.org.ua, здається на даний момент усе стабільно-добре у навчанні й у вирішенні "відкладання на потім", перервати дописати цей проект може хіба що форс-мажор, але точно не відсутність бажання продовжувати.

66 Востаннє редагувалося P.Y. (17.12.2016 00:10:33)

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

Я б сказав, Codeguida справляє дещо набагато краще враження. А що, там можна й простим смертним публікуватись? Просто раніше в мене суб'єктивно виникло враження, що сайт наповнює сама команда сайту, а решта його лише читають — важко сказати, чому так. 
Щодо пошти — ну, не знаю, якщо соцмережа починає мені регулярно присилати автоматично згенеровані повідомлення на пошту, то я або відписуюсь, або відправляю її до спам-фільтру.

67

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

P.Y. написав:

Я б сказав, Codeguida справляє дещо набагато краще враження. А що, там можна й простим смертним публікуватись? Просто раніше в мене суб'єктивно виникло враження, що сайт наповнює сама команда сайту, а решта його лише читають — важко сказати, чому так. 
Щодо пошти — ну, не знаю, якщо соцмережа починає мені регулярно присилати автоматично згенеровані повідомлення на пошту, то я або відписуюсь, або відправляю її до спам-фільтру.

Так, там можна публікуватись будь-кому. В тому то і проблема Codeguida, що вони якраз ніде цього не написали...

Те, що вам більше чомусь (але чому?) подобається Codeguida - "звиняйте", але мене це не сильно лякає, бо ви очевидно людина, яка мабуть і на світло боїться виходити, щоб зайвий раз не показатись людям =) (не ображайтесь, це дружній жарт). Боїтесь написати статтю, при тому, що не проти бути для когось ментором. Боїтесь нових браузерів...

Так, напевно ви справді не моя цільова аудиторія.

68

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

VTrim написав:

Планувалися й голосові повідомлення.
Не знаю для чого..
просто вже були написані у іншому проекті і щоб таке добро не пропадало
Також планувалися сповіщення у соц мережах (в приватні повідомлення) від бота (бот аккаунту) на базі раніше написаного сервісу http://vkhub.top (http://vkhub.movacode.net)

///////////

Тему завтра видалю, йдіть в тему ktretyaka

То перенесіть відповідні повідомлення, будь-ласка, у мою тему.

69

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

У мене немає таких функцій.

70

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

ktretyak написав:
P.Y. написав:

Я б сказав, Codeguida справляє дещо набагато краще враження. А що, там можна й простим смертним публікуватись? Просто раніше в мене суб'єктивно виникло враження, що сайт наповнює сама команда сайту, а решта його лише читають — важко сказати, чому так. 
Щодо пошти — ну, не знаю, якщо соцмережа починає мені регулярно присилати автоматично згенеровані повідомлення на пошту, то я або відписуюсь, або відправляю її до спам-фільтру.

Так, там можна публікуватись будь-кому. В тому то і проблема Codeguida, що вони якраз ніде цього не написали...

Те, що вам більше чомусь (але чому?) подобається Codeguida - "звиняйте", але мене це не сильно лякає, бо ви очевидно людина, яка мабуть і на світло боїться виходити, щоб зайвий раз не показатись людям =) (не ображайтесь, це дружній жарт). Боїтесь написати статтю, при тому, що не проти бути для когось ментором. Боїтесь нових браузерів...

Так, напевно ви справді не моя цільова аудиторія.

У даному випадку, я не розглядаю себе як цільову аудиторію (якщо брати те, що цікаво мені саме зараз, то поки що не знайшов того ні там, ні там — можливо, Ваш проект мені якраз трохи ближчий за змістом, але див. далі). Просто сайт, на якому найсвіжіше повідомлення було пару днів тому, справляє враження скоріш живого, ніж мертвого, а сайт, де  мовчання триває з півроку — скоріш мертвого, ніж живого. Мене мало хвилює, скільки разів на тиждень автори цих сайтів виходять з дому — знайомитися з ними в реалі в мої плани не входить. Щось схоже на статті пробую писати на цьому форумі (див. тему про APL. Точно не знаю, яким має бути форумне повідомлення, щоб номінуватись на статтю) — емігрувати з цим матеріалом на менш залюднені ресурси поки що не планую, тема специфічна, тому фідбек замалий навіть і тут.

Подякували: ktretyak1

71

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

Добре, P.Y., якщо все таки розглядаєте мій майбутній ресурс як можливий цікавий майданчик, у випадку його популярності, то мене це радує. Ви грамотно пишете, зрозуміло висловлюєте свої думки, старанний, тому я буду радий бачити ваші статті чи коментарі на hub.org.ua.

Щодо популярності, вона буде, обіцяю.

Подякували: 0xDADA11C71

72

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

VTrim
Не видаляйте тему, це історія. Не поводьтеся як трусік що блог видалив а я маю кеш рсс рідера і невдовзі викладу

73

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

0xdada, побачимо..

ktretyak, "дурень думкою багатіє", це пройдено, якщо чорновик (працюючий) не справляє ніякого враження/не збирає людей.
Будьте впевнені, він і в готовому стані буде те ж саме представляти.

Мені здається, що ви намагаєтеся в hub втиснути більше нових технологій, оскільки десь відчуваєте, що "не злетить", зате буде технологічний проект в портфоліо.
Бо ті технології не роблять якогось
прориву у вебі (для простого користувача), а.. для роботодавця так.

Я бачив сайти, яки мали тільки основний функціонал і по наростаючій його розвивали паралельно з підтягуванням людей.
Контент - дійсно дуже важливо.

Писати сайт 2-3 роки саме для запуску ? (хоча запуск вже був). ?
Не знаю..

Те, що вашу тему ніхто не піднімав пів року - певний показник зацікавленості у його розвитку.
І так, звертати увагу на думку тих, хто тут сидить треба.
Мені здається, якщо не зацікавилися тут, то про решту взагалі вже не йдеться..
На цьому можна поставити крапку.

74

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

ktretyak написав:

4. Психологічна проблема з "відкладанням на потім", бо на мене обрушилась потреба вивчати цілий ряд нових непростих технологій, зокрема Linux, Node.js, Angular 2 (до недавніх пір - ще й з поганою документацією і частими breakchanges), Webpack, TypeScript, Material Design ... а якщо згадати про моє поганеньке знання англійської мови, то це ще більше ускладнює навчання...

дозвольте  поцікавитися - а навіщо знадобився node.js ?

75 Востаннє редагувалося Q-bart (17.12.2016 10:29:23)

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

ktretyak написав:

1. Їм вже 3 роки, а вони до цих пір не мають своєї концепції розвитку (окрім як публікуватись на ІТ-шні теми українською мовою). До цих пір немає навіть правил використання сайтом та сторінки з інформацією про сайт (видає 404 помилку). Як можна розвиватись, коли немає плану розвитку?

Ви не є в команді - тож ви не знаєте, ні про плани сайту, ні про концепцію розвитку.

ktretyak написав:

2. Абсолютно усі люди, які погано сприймають конструктивну критику - погано вчаться, і не можуть успішно розвивати свої починання. Це якраз стосується адміна codeguida, який неадекватно реагує на нормальну критику.

Не знаю, де ви побачили неадеквате.

ktretyak написав:

3. Сумніваюсь що адмінам codeguida не вистачило хисту щоб налаштувати на своєму ресурсі пошту, думаю такий стан справ через нерозуміння важливості такого зворотнього зв'яку, як сповіщення про нові коментарі і т.д.

В вас перш за все такого теж нема.

ktretyak написав:

Мотивація повинна бути у людей, мотивація. На hub.org.ua я намагаюсь реалізувати таку мотивацію, впевнений що вона працюватиме.

Справи на hub.org.ua йдуть повільно через:

1. "Смерть" KohanaFramework, на якому було написано hub.org.ua. Я змушений був шукати новий бекенд фреймворк і перевчатись на нього.

2. Досить неочікувана затяжна пауза (більше року) релізу Angular 2, на який я розраховував, і через що багато коду не хотів писати на Angular 1.

3. Вимушений перехід на віртуальний сервак і, як наслідок, вимушене навчання працювати з Лінуксом через термінал, на що також потрібно немало часу, і що також припало на цей же період часу, коли я запланував дописати до нормального стану hub.org.ua.

4. Психологічна проблема з "відкладанням на потім", бо на мене обрушилась потреба вивчати цілий ряд нових непростих технологій, зокрема Linux, Node.js, Angular 2 (до недавніх пір - ще й з поганою документацією і частими breakchanges), Webpack, TypeScript, Material Design ... а якщо згадати про моє поганеньке знання англійської мови, то це ще більше ускладнює навчання...

Але то все лише сповільнює прогрес написання hub.org.ua, здається на даний момент усе стабільно-добре у навчанні й у вирішенні "відкладання на потім", перервати дописати цей проект може хіба що форс-мажор, але точно не відсутність бажання продовжувати.

Ну от те що в вас справи йдуть повільно - це норм. А те що на сайті, можна сказати вашому прямому конкуренті, нема статті "Про нас" , при тому що юзери(не тільки з команди) досить активно пишуть - це  трагедія. Критикувати всі красиво вміють, а ви візьміть і зробіть. Плюс наскільки я пам'ятаю, в першому топіку,ви писали що за два місяці зробите там такого функціоналу, що ойойой..

76

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

P.Y. написав:

Я б сказав, Codeguida справляє дещо набагато краще враження. А що, там можна й простим смертним публікуватись?

Реєстрація і https://codeguida.com/add_post/

77

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

ktretyak написав:

Так, там можна публікуватись будь-кому. В тому то і проблема Codeguida, що вони якраз ніде цього не написали...

На це є свої причини)

78

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

VTrim, згоден і щодо "дурень думкою багатіє", і щодо "Писати сайт 2-3 роки саме для запуску", і ... а от щодо рекомендацій Chemist-i "навіщо робити суто україномовний сайт, адже це процент від процента" - ось до таких рекомендацій я не дослухаюсь, м'яко кажучи. Поживемо, побачимо...

ping написав:

дозвольте  поцікавитися - а навіщо знадобився node.js ?

Node.js - надає дуже багато дрібних і великих переваг, якщо порівнювати хоча б із PHP. Починаючи від пакетного менеджера npm, продовжуючи системами збірки типу gulp, які працюють на Node.js, і закінчуючи аргументом з однією мовою на бекенді й фронтенді... а, ну ще й вебсокети - теж немало важливий аргумент.

Q-bart написав:

наскільки я пам'ятаю, в першому топіку,ви писали що за два місяці зробите там такого функціоналу, що ойойой..

Було таке, казав що "залишилось ще пару місяців, щоб дописати", але дивіться попередній коментар з причинами. Можна сказати, що сайт на стадії альфа-версії я відкривав лише щоб у мене була більша мотивація його дописувати.

Я так прискіпливо ставлюсь до codeguida, бо з україномовних мультиблогів це єдиний працюючий сайт, де ще публікуються люди, і я аналізую їхні помилки щоб самим їх не повторювати. Об'єктивно - їх критикувати є за що, так як і критикувати моє починання, не бачу в цьому нічого страшного... здається на відміну від вас.

Стосовно планів, які знає лише команда codeguida... ви бачите, що навіть ріплейсівці не знали що там можна публікуватись усім? Чому б хоч щось написати на тих сторінках із "правилами сайту" та "про сайт", тим більше у футері ці лінки знаходяться на видному місці, але ведуть на 404-сторінку.

79

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

Змінив назву теми.
Видаляти її не буду.

Подякували: 0xDADA11C71

80

Re: Українські IT ресурси, їх розвиток.

Q-bart написав:
ktretyak написав:

Так, там можна публікуватись будь-кому. В тому то і проблема Codeguida, що вони якраз ніде цього не написали...

На це є свої причини)

Цікаво, які ж?