61 Востаннє редагувалося P.Y. (19.01.2017 19:37:20)

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

Vo_Vik написав:
P.Y. написав:
Vo_Vik написав:

А ще Він є мудрість, тому такими дурницями не займається.

Якщо хочете позайматись, то перше треба дати визначення всемогутності.

Отже, ми дійшли висновку, що християни оперують у визначенні Бога невизначеним поняттям. Помилка компіляції мала б бути.

Нє парадокс у вас, а не в християн) Того я в тебе і питався як визначаєш всемогутність в своєму парадоксі)

Як випливає з назви, всемогутність передбачає здатність могти зробити все (не справді робити все — це б суперечило абсолютній мудрості, а в принципі могти зробити абсолютно будь-яку дію, не маючи для цього ніяких обмежень). А як визначають всемогутність християни — це щось інше, ніж потенційна здатність зробити будь-що?

62

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

quez написав:
P.Y. написав:

Почнемо з найпростішого: чи може всемогутній Бог створити камінь, який не зможе підняти? Якщо ні — отже, він не всемогутній, бо не все може створити. Якщо так — отже, він не всемогутній, бо не все може підняти. Всемогутність парадоксальна сама по собі.

Іншими словами, А = НЕ А. Це суперечить повсякденному досвіду, але нічого не заважає придумати свою логіку, де подібне твердження буде аксіомою. А зважаючи, що Бог з нашим світом в тих же відносинах, що і ми з світом математичних об'єктів, не бачу перешкод для нього.

Отже, якщо Бог, усупереч своїй мудрості, спробує створити такий камінь, а потім спробує його підняти, то що побачить спостерігач?

63

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

P.Y. написав:

Як випливає з назви, всемогутність передбачає здатність могти зробити все (не справді робити все — це б суперечило абсолютній мудрості, а в принципі могти зробити абсолютно будь-яку дію, не маючи для цього ніяких обмежень). А як визначають всемогутність християни — це щось інше, ніж потенційна здатність зробити будь-що?

Ну власне згідно більшості християнських вчень Бог вже зробив це. Людина дістала свободу волі.

64

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

P.Y. написав:
quez написав:
P.Y. написав:

Почнемо з найпростішого: чи може всемогутній Бог створити камінь, який не зможе підняти? Якщо ні — отже, він не всемогутній, бо не все може створити. Якщо так — отже, він не всемогутній, бо не все може підняти. Всемогутність парадоксальна сама по собі.

Іншими словами, А = НЕ А. Це суперечить повсякденному досвіду, але нічого не заважає придумати свою логіку, де подібне твердження буде аксіомою. А зважаючи, що Бог з нашим світом в тих же відносинах, що і ми з світом математичних об'єктів, не бачу перешкод для нього.

Отже, якщо Бог, усупереч своїй мудрості, спробує створити такий камінь, а потім спробує його підняти, то що побачить спостерігач?

Десь те що бачить людина з під горизонту подій чорної дірки.

65

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

Схоже на те що ви тут курите щось дуже якісне, заздрю ) Те що описав P.Y. з богом та камінням так і називаєтся - Парадокс всемогутності. І, судячи з цього, абсолютної всемогутності бути не може, як і всемогутніх богів.

Подякували: leofun011

66 Востаннє редагувалося Vo_Vik (19.01.2017 22:36:04)

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

О мудрі люди прийшли і розказують про парадокс всемогутності, бо ми оце перший раз сьогодні в ваших інтернетах і ні разу ще не дискутували на тему релігії.

Щось я за дуже злобно відповів, я вибачаюсь. То було емоційно надто, постараюсь себе в майбутньому конролювати.

ПС: не читаючи вікі хотів пробувати P.Y. тим шляхом який описаний у вікі)

67

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

Давайте зробимо логічні висновки
Не можна відповісти на запитання так щоб відповідь задовільняла всіх.
1) Як створився світ ?
Його створив хтось (Бог), щось (наприклад енергія), або він існував вічно. Парадокс в тому що без вживання слова "вічно" неможна дати відповідь на це запитання, але ми всі знаємо що ніщо вічно не існує.
2) В чому сенс життя ?
Якщо почитати вище повідомлення кожен на це запитання відповідає по різному, тобто ми досі не можемо сказати свою мету існування, так щоб з нею погодилися всі люди.
тому вище сказане підтверджує моє попереднє повідомлення

"Ніхто не можу довести існування, або відсутність Богів. Так сам ніхто не можу довести одну з теорій виникнення світу. Коли йде мова про глобальний сенс життя людини, то тут відповіді теж однозначної немає. Тому це все сприймається на віру."


Дальше я напишу свої догадки.

Чому людина не може вибрати середину, між добром і злом ?
Уявіть що дійсно відбувається суд Божий, і на нього попав злочинець
Він каже - "Я вибрав нейтралітет, тому я не можу засуджений".
Це б створило несправедливість суду.

Що до парадокса каменя (всемогутності), я в ному бачу інший парадокс
Яка безкінечність більша ?
∞ * ∞ чи ∞
хто відповість
∞ * ∞ > ∞
то не правий, бо це схоже на парадокс "Ахіллес і черепаха", тобто безкінечність не боже бути більшою чи меншою.

тепер задача
Бог може створити найбільший камінь вагою ∞ кг, а підняти може лише ∞ кг, чи підніме він камінь ? Ось такий я бачу парадокс.

Подякували: leofun011

68

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

Vo_Vik написав:

ПС: не читаючи вікі хотів пробувати P.Y. тим шляхом який описаний у вікі)

Тепер зрозумів куди ви клонИли, вибачайте що відкрив карти ))

Іншими словами, А = НЕ А. Це суперечить повсякденному досвіду, але нічого не заважає придумати свою логіку, де подібне твердження буде аксіомою.

quez,операція НЕ в цьому випадку є ідемпотентною,тобто не змінює А і мені здається будувати на ній аксіому немає сенсу, бо вона не визначає перетворення А в щось інше..

69

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

ПОЧАЛОСЯ

70

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

Betterthanyou написав:

Яка безкінечність більша ?
∞ * ∞ чи ∞

В математиці давно є відповідь на це запитання)

Подякували: 0x9111A1

71

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

Betterthanyou написав:

Ніхто не можу довести існування, або відсутність Богів.

Я вважаю що відсутність богів, на відміну від існування, доводити непотрібно.
А по поводу безкінечностей, до них хіба можна застосовувати операції порівняння більша/менша. Наскільки я пам'ятаю для них введений термін "потужність". Хоча можу помилятись.

72

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

2) В чому сенс життя ?
Якщо почитати вище повідомлення кожен на це запитання відповідає по різному, тобто ми досі не можемо сказати свою мету існування, так щоб з нею погодилися всі люди.
тому вище сказане підтверджує моє попереднє повідомлення

Сенс/мета можлива в випадку, якщо йдеться про задуманий наперед план розумної істоти — з цієї точки зору, якщо сенсу людського існування ніхто не знайшов, то, ймовірно, його нема, і людина не є продуктом чийогось осмисленого творення.

73

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

P.Y. , питання в тому, що якщо хтось хоче вірити в всемогутність Бога, то він запросто може уявити таке визначення всемогутності, при якому парадоксу не існує, а той хто не хоче вірити, легко може заперечувати це базуючись на своєму уявленні про всемогутність.

74

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

1) Як створився світ ?
Його створив хтось (Бог), щось (наприклад енергія), або він існував вічно. Парадокс в тому що без вживання слова "вічно" неможна дати відповідь на це запитання, але ми всі знаємо що ніщо вічно не існує.

З того, що ми знаємо про матеріальний світ, ніщо не береться з нізвідки й не зникає в нікуди — закон збереження маси/енергії. Тобто, невічні лише форми, яких набуває матерія, сама ж матерія цілком вічна...

75

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

Vo_Vik написав:

P.Y. , питання в тому, що якщо хтось хоче вірити в всемогутність Бога, то він запросто може уявити таке визначення всемогутності, при якому парадоксу не існує, а той хто не хоче вірити, легко може заперечувати це базуючись на своєму уявленні про всемогутність.

Визначаючи що-завгодно як-завгодно, можна довести/спростувати будь-що. З цієї точки зору, Бог може бути не лише всемогутнім, а й смугастим, хвостатим і дряпучим (за умови, що я визначу поняття Бог так, як мені зручно).

76

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

P.Y. написав:
Vo_Vik написав:

P.Y. , питання в тому, що якщо хтось хоче вірити в всемогутність Бога, то він запросто може уявити таке визначення всемогутності, при якому парадоксу не існує, а той хто не хоче вірити, легко може заперечувати це базуючись на своєму уявленні про всемогутність.

Визначаючи що-завгодно як-завгодно, можна довести/спростувати будь-що. З цієї точки зору, Бог може бути не лише всемогутнім, а й смугастим, хвостатим і дряпучим (за умови, що я визначу поняття Бог так, як мені зручно).

P.Y., мені здається що ви тільки що описали становлення будь-якої релігії :)

77

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

P.Y. написав:

1) Як створився світ ?
Його створив хтось (Бог), щось (наприклад енергія), або він існував вічно. Парадокс в тому що без вживання слова "вічно" неможна дати відповідь на це запитання, але ми всі знаємо що ніщо вічно не існує.

З того, що ми знаємо про матеріальний світ, ніщо не береться з нізвідки й не зникає в нікуди — закон збереження маси/енергії. Тобто, невічні лише форми, яких набуває матерія, сама ж матерія цілком вічна...

Ну якщо знайти стільки антиматерії як матерії, то матерії може абсолютно не стати.

78

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

великий бог онлайну, в що перетсворилась тема

79

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

Vo_Vik написав:
P.Y. написав:

1) Як створився світ ?
Його створив хтось (Бог), щось (наприклад енергія), або він існував вічно. Парадокс в тому що без вживання слова "вічно" неможна дати відповідь на це запитання, але ми всі знаємо що ніщо вічно не існує.

З того, що ми знаємо про матеріальний світ, ніщо не береться з нізвідки й не зникає в нікуди — закон збереження маси/енергії. Тобто, невічні лише форми, яких набуває матерія, сама ж матерія цілком вічна...

Ну якщо знайти стільки антиматерії як матерії, то матерії може абсолютно не стати.

Ну як абсолютно, при анігіляції речовина й антиречовина перейдуть у форму фотонів...

80

Re: Хто такі баптисти, чим небезпечні і як витягти звідтіля людей

P.Y. написав:
Vo_Vik написав:
P.Y. написав:

З того, що ми знаємо про матеріальний світ, ніщо не береться з нізвідки й не зникає в нікуди — закон збереження маси/енергії. Тобто, невічні лише форми, яких набуває матерія, сама ж матерія цілком вічна...

Ну якщо знайти стільки антиматерії як матерії, то матерії може абсолютно не стати.

Ну як абсолютно, при анігіляції речовина й антиречовина перейдуть у форму фотонів...

Ну і що? якщо ніде не буде матерії, то фактично простору не буде існувати.