Тема: З чого почати створення нового проекту на php ?

До цього часу, я не писав великих проектів та й покищо нічого такого не намічається.
Але все, що я писав, це було спонтанно, тобто без всякого попереднього обдумування структури , алгоритму і тд.
Зараз хочу спробувати почати щось писати, але вже перед тим скласти чіткий план дій.
З чого варто почати такий план ? Як порадите  скласти такий план, можливо у когось є приклад такого ?
P.S: потрібно не те, що представляють замовнику, а те чим керується сам кодер.

2

Re: З чого почати створення нового проекту на php ?

Якщо починати великий проект, то починати треба з визначення цільової аудиторії і бізнес-плану. Потім обміркувати власні ресурси (навіть якщо це лише власний час) і шляхи їх збільшення (наприклад, сказати собі "Наркомани нам не друзі" і послати все своє вимушене отечення в одному напрямку). Якщо проект веб, то перш за все продумати структуру БД, мінімальний функціонал з яким проект можливо запустити.

3

Re: З чого почати створення нового проекту на php ?

Можливо, ця книжка стане вам у пригоді. Щоправда, вона розрахована більше на менеджера проектів, але суть вловити можна.

4

Re: З чого почати створення нового проекту на php ?

Розкажу чим керується кодер =)
В першу чергу ресурси. Треба чітко представляти чи у нас є 10 серваків чи 1н хостинг.
Дальше ми обмірковуємо які інструменти вибрати. Якщо ж у нас ресурсів багато то ми думаємо про інструменти в першу чергу.
Наприклад ми знаємо що ми можемо дозволити собі заюзати zend чи ще якісь фреймворки і так далі.
Дальше базуючись на тз або на тому що необхідно створити ми продумуємо архітектуру проекту.
Це не просто база, архітектура проекту це все! В архітектуру ми закладаємо певні засади і правила яких ми будемо дотримуватись. Наприклад чи потрібно закладати у проект залишок функціоналу чи ні? Які модулі є головні і як взагалі організовувати модулі.
Якщо проект великий краще потратити час на його планування та архітектуру тоді в майбутньому ви знаєте що вас чекає і що ви маєте зробити а не переробляти 10 раз один модуль))
Разом з тим обираєте якого методу розробки ви будете дотримуватись. Спочатку писати самі важкі частини а пізніше простіші чи навпаки спочатку простіші а потім складніші. В залежності від типу проекту і від вас ви можете кодити місяць часу і не бачити результату а можете і через тиждень уже побачити мінімальний функціонал.

Дальше описуєте модулі і класи які вам потрібні це уже більш детальне планування тобто на цьому етапі ви уже продумуєте найменування файлів, розташування модулів, структуру бази (назви таблиць і тд)

До речі перед плануванням. Якщо у вас якийсь наворочений функціонал має бути з обмеженими ресурсами ви можете або написати прототип або просто кусок коду який протестить ресурси і алгоритми.
Наприклад ви не просто кажете я візьму мемкеш тому що треба витримати навантаження 100 юзерів на головній сторінці. Якщо ви не знаєте мемкеш а просто чули краще в першу чергу спробувати чи він підійде. Це є однією з невідємних рис великих проектів прототипи і тести під час планування. ;)

Ну ось здається нічого не забув. Дальше ідемо кодити )) Ось так у мене починаються проекти.  Фактично аж дуже здорових проектів з нуля я не виконував поки що проекти ростуть по мірі необхідності. Просто спланував зручно для себе і додаю функціонал згідно. Хоча один проект свій здається великий погано спланував і уже 2ий раз кодю з нуля так як архітектура нікудишня)