Тема: Допоможіть класифікувати комп'ютерні архітектури

Шановні ґіки, поможіть розібраться із комп'ютерними архітектурами!
Передмова: Зараз я роблю вікіподібну базу знань з емуляції різного софта і заліза. Од вікіпедії воно одрізнятиметься зв'язністю інформації. Як доведу до ладу - покажу що я маю на увазі.
Так от - ті віртуальні машини мені треба якось класифікувати, бо зоопарк. Наприклад DOSBox - зацитую свій швидкоруч зроблений переклад англовікі:

DOSBox - емулятор IBM PC-сумісного комп'ютера з працюючим MS-DOS середовищем. Багато залізяччя (звукових та відеокарт) також емулюється. Це значить, що для оригінальних MS-DOS програми надається оточення у якому вони можуть правильно працювати на багатьох сучасних комп'ютерах в сучасних операційних системах. Головним призначенням DOSBox є запуск старих PC ігор. DOSBox є вільним ПЗ, написане більшою мірою на C++ й трохи на чистому C. Джерельні тексти розповсюджується під ''GNU GPL''.


Емулюється IBM PC. IBM PC це х86 і x64, AMD64, х86-64 - не вподобаний термін викресліть. DOSBOx не емулює 64-розрядний процесор, тому це тверження хибне. Якщо за архітектури прийняти родини процесорів х86, х86-64, то ми не враховуємо залізо. х86 компютер може і не бути айбіем пісі, а працювати як мікроконтроллер з зовсім іншими пристроями і без біосу. Тобто написавши, що софт емулює х86-64 я по-перше прирівняю Mac із Intel, накличу на себе гнів ґіків через неможливість встановлення Mac OS X на систему без UEFI, etc.
Існують процесор Z80 і комп'ютер Spectrum. Усякий спектрум має Z80-сумісного процесора, але не усякий Z80-сумісний процесор працює у спектрумі. Якщо існує емулятор Z80 який не емулює жодного зовнішнього пристрою - що писати а в родині процесорів ясно -  Z80, а в архітектурі? - прогалина?
Дякую за увагу.

2

Re: Допоможіть класифікувати комп'ютерні архітектури

IBM PC - це архітектура комп'ютера, а х86 - це архітектура центрального процесора. В статті про них можна узагалі не згадувати, бо MS-DOS нічого іншого не підтримує. А в табличці для них можна зробити спільну колонку.