Тема: Психічні розлади як побічний ефект програмування.
Останнім часом ловлю себе на тому, що мені дуже складно висловлювати свої думки. При спробах перекласти послідовність думок на мову спілкування (переважно українську) все частіше приходжу до висновку, що це не можливо. Іноді колеги запитують в мене як вирішити деяку проблему і якщо рішення мені відоме і не зовсім просте, то найбільша проблема для мене - це знайти послідовність слів, яка буде однозначно розпізнаватися всіма учасниками колективу. Ще іноді доводиться пояснювати новачкам, як працює деякий код або алгоритм, тут часто йдуть у використання ручка і папір, щоб надати візуальне представлення, але озвучувати, що я малюю в цей час не вдається.
Також помітно зменшився словниковий запас по всіх розмовних мовах.
Ще одна група побічних ефектів пов'язана з розпізнаванням мови. Коли я не очікую, що хтось може до мене говорити і хтось починає до мене говорити, то я чую звуки, але вони не розпізнаються як слова. Наче якась область мозку (яка відповідає за перетворення звуків в мову) вимкнена по замовчуванню. Доводиться змушувати себе включати "аналізатор".
Також не вдається розпізнавати мову в шумних місцях (на вулиці, в транспорті). Іноді доходить до того, що людина 3 рази повторює фразу, а мені так і не вдалось розпізнати, що він сказав.
Фізичних пошкоджень головного мозку наче не було. Хоча, звідки мені знати, з моєю то пам'ятю.
Помітив, що такі ефекти корелюють з кількістю часу, який було потрачено на створення коду/алгоритму. Наприклад: в одну добу потратив 10 годин на код - зовсім не розумію людей; в іншу добу потратив 2 години - наче все нормально.
Цікавить поширеність подібних проблем серед програмістів.
Оцініть від 0 до 10 включно (де 0 - ніколи, 10 - постійно), як часто у вас проблеми з :
мовою (озвучуванням думок);
мовою (розпізнаванням звуків);
пам'ятю;
ор'єнтацією в часі;
ор'єнтацією в просторі;
іншими відхиленнями.
і напишіть відповідь в темі.