Тема: Що писати?
Питання без відповіді. Так, я можу писати код і ні, я не маю комерційного досвіду розробки (і не впевнений, чи хочу його мати — гроші ніколи не були для мене головним пріоритетом, тому поради з серії, як знайти хорошу роботу й заробити стоп'ятсот бабок, мене зараз не цікавлять). Йдеться виключно про некомерційну розробку, або про проекти, комерціалізація яких потрібна лише для їх підтримання, тоді як кінцевою метою є суспільний вплив такого проекту.
Зразу відкидаю ідеї назразок «створити українську соцмережу». Причина: життєздатна соцмережа вимагає участі великої кількості користувачів, яких у моєму розпорядженні нема. Моє коло спілкування надто вузьке, щоб просто покликати друзів — і проект запрацює, я не спеціаліст з SEO, в мене нема грошей, щоб найняти SEO, і я не знаю, коли зароблю вдосталь грошей, щоб провести повномасштабну рекламну акцію для запуску подібного проекту, тому всі соціалки відкидаємо. Очевидно, погана розрекламованість супроводжуватиме всі мої творіння, як мінімум, на початковому етапі. Те, що я створюю, має зберігати функціональність незалежно від того, яку кількість живих користувачів я зможу залучити до користування ним.
Колись я мріяв писати компілятори, створити свою мову програмування й назвати своїм ім'ям (проте, для останнього достатньо взяти собі нікнейм, що випадково збігається з назвою існуючої мови програмування). Але, боюсь, і з цією ідеєю доведеться розпрощатись: мова програмування — та ж соцмережа, якщо ніхто на ній не пише, то ця мова мертва. Так, звичайно, можна зробити її з якомога ширшими можливостями при низькому порозі входження (щоб користувач міг створити повноцінну програму з нуля, не вдаючись до списування зразків чужого коду), імпортувати звідкись існуючі бібліотеки, і т.д. Проте, це все марно, якщо єдиним користувачем компілятора буде його автор, який з часом втратить до нього інтерес.
В ідеалі, моє творіння має розвиватись незалежно від того, яка кількість людей знає про його існування й докладає зусилля для його розвитку. Щось назразок нейромережі чи еволюційного алгоритму, який, будучи написаним і отримавши початкові дані, далі сам удосконалює себе, безперервно виконуючи якісь обчислення без участі користувача взагалі, доки результат його роботи не набуде самостійної цінності. Отже, мені треба дивитися в бік ШІ? І яке кінцеве застосування в цього штучного інтелекту може бути?.. Зрештою, чи не буде цей ШІ перекладенням проблеми відсутності досяжних змістовних цілей з хворої голови на комп'ютер?..
Або ж можна забити на всі спроби зробити щось важливе в глобальному масштабі взагалі. Писати програми для вирішення якихось своїх прикладних задач, або просто з цікавості до програмування. Це те місце, де я перебуваю на даному етапі.