Якщо я вірно зрозумів запитання, то спробую спростити.
Що важливіше - знання чи вміння їх здобувати?
Ці поняття певним чином пов'язані, бо якщо людину наповнити змалку знаннями (і навиками, звісно ж) сільського господарства, то можна стверджувати з високою імовірністю, що така людина навряд чи почне шукати курси програмування та інші способи здобування знань в цьому напрямку.
Однак при цьому самі знання в сучасних умовах вкрай мало варті, бо потрібні технології змінюються (ну ок, в деяких напрямках програмування консерватизм присутній, та все ж) і тримати в голові всі можливі речі просто нема потреби, бо під рукою завжди є дядько ґуґль. А от вміння системно підходити до постановки цілі що саме мені потрібно шукати, грамотно шукати (користування ґуґлом теж буває на рівні профі), сортувати інформацію, ігнорувати зайве, абстрагуватися від відвертого інформаційного шуму - ось що потрібне зараз більше.
Повертаючись знову до початкових термінів, все ж інтелект більш важливий, однак повинна бути принаймні базова ерудиція.
Upd: викладене вище актуально у зв'язці людина + ґаджет, однак не забуваймо також про імовірність повернення людства до примітивних технологій через гіпотетичну але дуже можливу атомну війну, наприклад... ось тоді вже здобуті знання (ерудиція) матимуть зовсім інше значення, бо так просто наґуґлити нічого не вдасться.