Щодо тегів. Про розділи писали вище, що проблемою є те, що їх не менеджерять (але це питання до модераторів). З тегами буде та ж проблема, плюс відсутність контролю за ними взагалі. Як виглядатиме точка входу в теги — «хмаринка тегів», звалище останніх повідомлень з тегами в них, ще якось?.. Користувач може придумувати нові теги (отже, повторок не уникнути) чи тільки вибирати з запропонованих (ті ж розділи, але з погіршеною навігацією)? Тому теги мають сенс лише як щось дублююче.
З мого досвіду, інколи форум можна розворушити, просто реорганізувавши його розділи. Якщо в розділі є якась активність, це сприяє активності користувачів. Якщо теми по розділах розподілено таким чином, що скрізь є якась активність за останній час, порожніх розділів нема, і зберігається тематична відповідність між розділом та темами в ньому, то користувачі активніше включатимуться в обговорення. Можливо, є сенс пошукати фахові теми чи шматки тем у флудерських розділах і перенести туди, де вони будуть більш корисними. Не дуже уявляю, як розворушити Ruby чи інші малоактуальні розділи, цікаві переважно з історичної точки зору (теоретично, там міг би сформуватися клуб любителів застарілої технології, якби ці любителі взагалі були на форумі).
Ще б я змінив порядок розділів на головній сторінці. Зараз ми бачимо загальноспілкувальні розділи і в шапці, і знизу — у двох максимально доступних місцях з точки зору навігації. Має сенс говорильний блок об'єднати і компактно розмістити або знизу, або десь посередині, щоб користувач спершу натикався на С++ і Python, а вже потім на флуд.
Підрозділи стате́й з самого початку здавались мені поганою ідеєю: зробити максимально корисні матеріали максимально невідвідуваними. Узагалі, наштампувати багато пустих розділів — типова помилка: пусті розділи продовжують лишатися пустими, люди їх бояться. А якщо ці розділи ще й заховано всередині інших розділів, сподіватись на розвиток їх марно. Можливо, в цьому випадку теги якраз були б кращим варіантом. Очевидно, очікувалось, що ці статті хтось активно писатиме — але люди не зрозуміли, хто їх має писати, вирішили, що це щось гіпервідповідальне для них — тема заглухла. Якщо в розділі є кілька корисних тем-стате́й, написаних відповідальними людьми, то доцільніше зробити їх закріпленими на початку розділів, щоб не загубились серед неважливих тем. Якщо ж ми хочемо статтеписання поставити на потік, то підрозділи зі статтями мають сенс, але треба якось заохочувати їх наповнення (напр., кількість стате́й користувача висвічується в профілі поруч з репутацією), має бути якась інформація, що таке «стаття» взагалі, чим відрізняється від теми-питання чи флудотеми, хто уповноважений ці статті писати — користувачів треба активно інформувати про це.