Стосовно репутації.
З'явились певні зміни від початкової задумки, від того, що я описував раніше в цій темі і у себе на сайті у довідці. Основні моменти врахування репутації:
1. На початковому етапі, коли у всіх користувачів буде нульовий рівень репутації, кожен зможе змінювати репутацію іншого користувача.
2. Репутація буде перераховуватись щотижня, в суботу зранку. Це означає, що отримана репутація буде незмінною на протязі тижня.
3. Репутацію користувачі отримуватимуть завдяки голосуванню за конкретні мітки. Кожна мітка матиме три рівня, наприклад, Програмування > Мови програмування > TypeScript > [певна мітка від користувача]. Такі мітки можна буде ставити разом з публікацією статті, і ці ж самі мітки можна буде обговорювати у коментарях, голосувати за них та відповідно отримувати репутацію за них.
Наприклад. Якщо автор публікує статтю та позначає її міткою Програмування > Мови програмування > TypeScript > абстрактні класи, то за результатами голосування, його репутація може змінитись по цій мітці. У коментарях під цією статтею можна буде коментувати цю конкретну мітку і також отримувати плюси чи мінуси від інших користувачів, які можуть бути згодними чи незгодними з коментарем.
4. Коментарі матимуть типи: критика, підтримка чи нейтральний коментар.
Якщо коментатор написав критику під певною статтею і його підтримали інші користувачі, то репутація збільшується у критика і зменшується у автора публікації по конкретній мітці, згаданій в коментарі. Якщо критика змінусували інші користувачі, то збільшується репутація у автора статті і зменшується у критика.
У випадку коментаря з типом "підтримка", якщо користувачі згодні з коментатором, то плюси отримують і автор статті, і коментатор. Якщо користувачі не згодні з коментарем, то мінуси отримає лише коментатор.
Коли коментатор пише нейтральний (інформаційний) коментар, то репутація змінюється лише у нього.
Типи коментарів можуть бути лише у коментарів, де обговорюється конкретна мітка. Але можна буде писати коментарі і без міток, вони нікому не змінюватимуть репутаціі. Коментарі без мітки можуть бути заборонені автором статті.
5. Після першого тижня голосування, репутація окремих користувачів може змінитись, якщо вони напишуть публікацію або коментарі з мітками і за них проголосують інші користувачі. Тому, наступного тижня вже не по усім міткам зможуть голосувати користувачі, які взагалі не мають репутації.
Наприклад, якщо користувач вже матиме репутацію по мітці Програмування > Мови програмування > TypeScript > абстрактні класи, скажімо +2 бали, то зразу після зміни репутації, він може написати наступну статтю, і його репутацію по цій мітці зможе змінити лише той користувач, хто по цій мітці має два або більше бали.
Інші користувачі, хто має менше двох балів, також зможуть голосувати по указаній мітці, але репутація автора буде незмінною.
6. Репутація фіксується на момент публікації статті чи коментаря. Тобто, якщо рік назад у певного користувача була нульова репутації по певній мітці, і він тоді писав статті з цією міткою, то навіть якщо у цього ж користувача тепер репутація +100 балів, у його старих публікаціях залишиться нульова репутація. Відповідно - за його старі статті зможуть голосувати користувачі, які мають нульову репутацію.
7. Якщо користувачі плюсують певному автору, і цей автор має більшу репутацію за їхню, взагалі нічия репутація не змінюється. Але, коли користувачі мінусують йому, то у голосуючих зменшується репутація.
Наприклад, якщо по мітці Програмування > Мови програмування > TypeScript > абстрактні класи автор має +2 бали, а йому мінусують користувачі, які мають 0 балів по цій мітці, то кожен мінус зменшує їхню репутацію (у голосуючих буде -1 бал після чергового перерахунку репутації).
8. Максимальна репутація голосуючого користувача встановлює так званий "поріг знаку репутації" (не знаю як простіше це назвати). Тобто, якщо найавторитетніший користувач ставить позитивну оцінку певному автору, то за результатами голосування врахуються лише позитивні оцінки. Ну і навпаки, якщо найавторитетніший користувач поставив -1, а 1000 менш авторитетних користувачів поставлять плюси, то зарахуються лише мінуси.
Наприклад. Візьмемо 50 користувачів, хто має максимум +10 балів по певній мітці, припустимо, вони будуть усі виставляти мінуси певному автору. Також, візьмемо ще два користувача, в одного з яких є +20 балів репутації по цій самі мітці, ці два користувачі будуть плюсувати. По результатам голосування зарахуються тільки позитивні оцінки (два плюси). В усіх мінусуючих забереться по одному балу з їхньої репутації.
Поки що зупинюсь, хоча є ще н'юанси, але вже є що "переварити". Стосовно нововведень, відносно попередньої системи репутації, то додались 7 та 8 пункти.