1 441

Re: Сьогодні я дізнався

У багатьох європейських містах помітили зникнення горобців.

1 442

Re: Сьогодні я дізнався

frz написав:

У багатьох європейських містах помітили зникнення горобців.

в Україні вони вже давно зникли, я років десь 7 їх не бачив

1 443

Re: Сьогодні я дізнався

Може ви колись помічали на інтернет-сайтиках, котрі продають різні речі, кніпочку, або посилання з назвою штибу "Знайшли дешевше?".
Виявляється, вона працює.

Коли я шукав собі мобілку, я перевірив її ціни на хотлайні, і одна з цін була 10900. Але на іншому сайті ціна 10700, і здається, то вже була найнижча з тих, що я знайшов.
Я зайшов на той сайт, що перший, де ціна 10900 і помітив ту кніпку. Я натиснув на неї, з'явилось віконце, де мене попросили ввести посилання на той сайт, де цей самий продукт коштує дешевше, а ще моє ім'я та номер телефону.

Сьогодні зранку мені дзвякнули з того сайту, і кажуть, що готові уступити, і продати того телефона за 10500.

І оце я так розумію, що при купівлі якихось штук можна шукати сайтик, який другий в списку по ціні, і казати їм, шо ось дивіться, є один сайтик, де це саме можна взяти дешевше, і тоді вони вам запропонують ще кращу ціну.

1 444

Re: Сьогодні я дізнався

cheappi386 написав:
frz написав:

У багатьох європейських містах помітили зникнення горобців.

в Україні вони вже давно зникли, я років десь 7 їх не бачив

Я цього року точно їх бачив не раз.

1 445

Re: Сьогодні я дізнався

Вже писав колись про це. В Києві хоч і не зникли повністю, але бачу їх набагато рідше, ніж колись.

1 446

Re: Сьогодні я дізнався

cheappi386 написав:
frz написав:

У багатьох європейських містах помітили зникнення горобців.

в Україні вони вже давно зникли, я років десь 7 їх не бачив

Я не буду розписуватися за всю Україну зі свого локального досвіду.
Навіть за Київ не буду.
Навіть за всі дрібні міста навколо Києва не буду.

Лише за наш куток нашого міста.

У нас зараз горобців (як завжди) багато.
Вже кілька днів обносять тую, посаджену перед своїм балконом сусідами.

Синичок більше, ніж минулого року. Як завжди — стрибають по нашій калині, як не закриємо вікно — залітають на балкон перевірити всі шпаринки.

Сьогодні ще дятел був, теж калину обстежив.
Іноді якісь повзики прилітають.

От омелюхів не було кілька років. Ну цей рік ще й рано, вони після морозів по калину можуть прилетіти.

Подякували: mamkin haker1

1 447

Re: Сьогодні я дізнався

Для перевірки моєї теорії: як там у вас із стрижінням трави — методично обстригають до голого піску, як у Києві останні років 10-15, чи дають їй спокійно собі рости?

1 448

Re: Сьогодні я дізнався

Я стрижу за містом траву бензиновою косаркою, але не до голого піску, там в косарці можна регулювати і я виставив максимальну висоту. А от якщо дати спокійно рости, то виростають такі хащі, що невідомо яка звірина там оселилася.

1 449 Востаннє редагувалося P.Y. (18.11.2021 22:15:08)

Re: Сьогодні я дізнався

Існує здорова межа між «невідомо якими хащами» та нормальним самовідтворенням трави. Проблема в тому, що київські комунальники, починаючи з мерства Черновецького, роблять це стрижіння неадекватно часто — трава не встигає сама сіятись, підсівом її теж ніхто не займається взагалі. За Кличка з'явились хіба що зразково-показові парки, де трава підтримується в зеленому стані, але це лише маленькі клаптики території, а решта газонів Києва більше нагадують пустелю з голою землею та пиловими бурями. Для дрібних пташок трава має значення як джерело їжі (зерна, комах) та як прихисток для пташенят, що ще погано літають.

Щодо невідомо яких хащів. Багато видів бур'янів не ростуть між густого трав'яного покриву взагалі — тобто, винищування трави саме по собі сприяє заростанню цих місцин хащами. Якщо газон не перетворювати на пустир з голою землею, то лопухів/будяків/кропиви ви там не побачите. У дев'яності, коли «добробутом» ніхто особливо не займався, трава тут буяла — трав'яний покрив підтримувався сам по собі, витіснення його бур'янами не відбувалось. Щоправда, тоді з'явилась інша проблема — підпалювачі трави... Ну, так, нема трави — нема й підпалювачів.

1 450

Re: Сьогодні я дізнався

Це якщо йдеться про територію парку чи іншу територію загального користування - тоді там як мінімум бігають натовпами діти, тоді ріст трави приглушується природнім чином.

А от якщо йдеться про обгороджену ділянку, на яку не потикаються сторонні, то - доведено експериментально - нестрижений газон перетворюється у справжні хащі. А, ну ще це залежить від наявності води, наприклад чи є достатньо підземних джерел - якщо є, а в мене на ділянці все це є, тоді трава разом з будяками росте дуже буйно, тоді ніякої здорової межі там нема, трава або акуратно стрижеться (із регулюванням висоти, як це відбувається в сучасних косарках), або ж виростає вище коліна.

1 451

Re: Сьогодні я дізнався

Ще від типу ґрунту залежить. В інших районах Києва з цим може бути краще, але Троєщина будувалась на намитих пісках — воду пісок утримує погано, поливом ніхто не займається (дорого їм за воду платити, бачте) — відповідно, якась травичка встигає нарости лише в періоди злив, але як тільки небо прояснюється, пан Кличко зразу посилає своїх міньйонів з косами...

1 452 Востаннє редагувалося ReAl (19.11.2021 00:54:57)

Re: Сьогодні я дізнався

P.Y. написав:

Для перевірки моєї теорії: як там у вас із стрижінням трави — методично обстригають до голого піску, як у Києві останні років 10-15, чи дають їй спокійно собі рости?

Її практично нема «природним» чином. Ну, відносно обстригання під корінь, така собі інфляція виразу «природний» у цьому контексті

про іншу інфляцію термінів

Колись слова «цивільний шлюб» означали — без вінчання, лише реєстрація у державних органах.
Потім вони стали означати просто тривале спільне життя, без формальностей.
На черзі — нетривале

рос

Був такий вираз «мать-одноночка»

Тобто десь трави нема, бо від дерев тінь, і кожну осінь старанно вишкрябують листя (вважаю це невиправдано затягнутою в часі післячорнобильською традицією, принаймні до 1986-го в районі університетських корпусів та гуртожитків «на виставці» такого не було). Десь дитячий майданчик, десь просто вкрито асфальтом, десь половину площі займають викладені плиткою доріжки, а інша половина витоптана дітьми, які гасають без розбоору, поки мамочки гулять по доріжці.
Вузькі смужки трави є, наприклад, біля мегамаркету, там їх у спеку навіть поливають. Але то небагато.
Років 20 тому ще були пустирі (не так з травою, як з полином та іншим по пояс і вище), але зараз все забудоване.

Горобці є цілий рік.
Синички прилітають в місто восени, взимку в місті їм виходить легше, ніж в лісі (тепліше, є де сховатися, підгодовують люди).
Омелюхи жили на вкритих омелою старих високих тополях, хвилинах в 15-20 ходу від мене. Давно там не був, мо ті тополі давно спиляли.
Все інше (окрім голубів, галок та гав, їх не рахуємо) — сороки, повзики, сойки, ... — бувають, але доволі рідко.

1 453 Востаннє редагувалося ReAl (19.11.2021 00:38:41)

Re: Сьогодні я дізнався

Про запуск книжки «Геометрія для програмістів» киянина Олександра Каленюка (працює в "Materialise Ukraine")
https://images.manning.com/264/352/resize/book/e/f5d0d43-f185-455c-b4b0-17be6fc05603/Kaleniuk-MEAP-HI.png
https://www.manning.com/books/geometry-for-programmers

Подякували: 0xDADA11C7, ch0r_t, FakiNyan3

1 454

Re: Сьогодні я дізнався

Цікаво, що серед мов, що він їх знає, на linkedin у нього вказані тільки англійська й українська.

1 455 Востаннє редагувалося frz (19.11.2021 10:03:07)

Re: Сьогодні я дізнався

Yola написав:

Цікаво, що серед мов, що він їх знає, на linkedin у нього вказані тільки англійська й українська.

Я теж видалив нафік російську з мого профілю лінкедін. Нащо вона мені там? На роботі в мене команда повністю складається з американців, наступну роботу теж шукатиму в такій же команді; при здоровому ґлузді не збираюся повертатися в українське айті середовище з його токсичністю, не кажучи вже про малоросійське (а про співпрацю з запоребриком говорити після 2014 року - це взагалі трешак).

1 456

Re: Сьогодні я дізнався

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 … 0%BA%D0%BE

1 457

Re: Сьогодні я дізнався

Yola написав:

Цікаво, що серед мов, що він їх знає, на linkedin у нього вказані тільки англійська й українська.

Саме зі стрічки на linkedin я про книжку і дізнався :-)
Ходив колись на його виступ «Мікрооптимізації і дизасемблер. Приземлене програмування в часи хмарних технологiй»
І ось його github

Подякували: ch0r_t1

1 458 Востаннє редагувалося ch0r_t (19.11.2021 22:29:46)

Re: Сьогодні я дізнався

Існування феномену підтверджено: Капустяний 3D фрактал.

ReAl написав:
Yola написав:

Цікаво, що серед мов, що він їх знає, на linkedin у нього вказані тільки англійська й українська.

Саме зі стрічки на linkedin я про книжку і дізнався :-)
Ходив колись на його виступ «Мікрооптимізації і дизасемблер. Приземлене програмування в часи хмарних технологiй»
І ось його github

От якого роду люди притягають з собою на подібні речі клятих дітей...якась поширена "розумова недолугість".

1 459

Re: Сьогодні я дізнався

https://thiscatdoesnotexist.com/ коти, багато котів, коти згенеровані нейро мережою

Подякували: P.Y.1

1 460

Re: Сьогодні я дізнався

Австрія запроваджує примусову вакцинацію з лютого 2022 року

https://www.theguardian.com/world/2021/ … on-for-all