21

Re: Робоча еміграція

Все законно! Якщо цікавить, пишіть в ЛС. Це пов'язано з освітою за кордоном...

22

Re: Робоча еміграція

frz написав:

Та ніяка це не фірма. Поки кум-прикордонник на зміні, можемо спробувати через нього дати хабар начальнику зміни. Гарантій жодних, ризик - кримінальна справа. При поверненні в Україну пізніше виникне питання - на підставі чого перед тим виїхав. І знову - спроба відкупитися без гарантії успіху, або ж кримінальна справа. Або сидіти за кордоном поки не закінчиться термін давності.

Цивільний чоловік цілком може вибрати ці ризикові варіанти, щоб уникнути долі фронтовика. Ви втекли з країни і напевно забулися про те, що покладено на іншу шальку терезів.

23

Re: Робоча еміграція

Робочу еміграцію ще ніхто не відміняв. Адже ця тема як раз про це?

24

Re: Робоча еміграція

Дійсно, ще один спосіб - отримання фіктивного документу про те, що людина є студентом закордонного вузу. Завдяки обміну інформацією між країнами, такий документ також може бути перевірений на кордоні і пред'явнику можуть бути висунені звинувачення у підробці документів.

І дійсно - кожна людина зважує самостійно всі за і проти, включаючи ризики. Зі свого боку, вважаю за необхідне озвучити можливі ризики.

25

Re: Робоча еміграція

Все так, але ви забули про справжніх студентів, які можуть виїхати по закону...

26

Re: Робоча еміграція

Справжні студенти можуть отримати документи від закордонного вузу і без посередників (лише використовуючи різні за вартістю служби доставки, в залежності від того наскільки терміново потрібні документи, наприклад DHL є дорожчою і теоретично швидшою службою, але в умовах військових дій все ж навіть ці послуги не гарантовані, а в деяких регіонах просто недоступні).

Якщо ж комусь потрібні послуги посередника, то це можуть бути фірми які через хабарі домовляються про зарахування осіб у число справжніх студентів закордонних вузів; така робоча еміграція переважно виглядає для місцевих все ж як фіктивне навчання, бо такі іноземні студенти можуть однотипно не відвідувати вуз взагалі або ж відвідувати символічно, в результаті бути відрахованими за неуспішність і т.д.; це в свою чергу може привертати увагу місцевих ЗМІ та контролюючих органів і врешті призводити до того що ці документи визнають фіктивними разом із застосуванням місцевих адміністративних (і можливо кримінальних) санкцій до власників документів.

27

Re: Робоча еміграція

Десь на ДОУ був натрапив на комент, що Португалія пропонує вигідні умови (як от відносно низькі податки і швидка натуралізація) для ІТ-фахівців. Також зазначали, що що там непогано знають англійську, бо пенсіонери-британці люблять там проживати.

Нашукав у мережі деякі цікаві факти: що українці є найбільшою діаспорою європейців, що Португалія прагне стати технологічною країною, тому розробляє стратегію, щоб залучати кваліфікованих працівників. Але не знайшов посутніх подробиць.

То може хто знає деталі цього всього?

28

Re: Робоча еміграція

Виправте мене якщо я помиляюся. В Україні IT це перш за все чи не єдиний шлях для людей розумової праці чесно заробити на гідне життя. За кордоном нормальні гроші можна заробити на виробництві, в логістиці, торгівлі і тд. Я в Америці 1 рік. Пів року витратив шоб пригадати трохи англійську (працюючи прибиральником :), зрозуміти де і як шукати професійну роботу і пройти декілька співбесід. У мене 18 років досвіду роботи на виробництві, в тому числі у міжнародній компанії. Результат - робота супервайзером в нічну зміну на хімічному підприємстві в невеликому містечку. Зарплатня оптимістична, значно вища ніж в усіх родичів що давно тут...
Тому не зациклюйтесь на чомусь, особливо якщо не виходить...

Подякували: flatliner1

29

Re: Робоча еміграція

freshwind написав:

Виправте мене якщо я помиляюся. В Україні IT це перш за все чи не єдиний шлях для людей розумової праці чесно заробити на гідне життя. За кордоном нормальні гроші можна заробити на виробництві, в логістиці, торгівлі і тд. Я в Америці 1 рік. Пів року витратив шоб пригадати трохи англійську (працюючи прибиральником :), зрозуміти де і як шукати професійну роботу і пройти декілька співбесід. У мене 18 років досвіду роботи на виробництві, в тому числі у міжнародній компанії. Результат - робота супервайзером в нічну зміну на хімічному підприємстві в невеликому містечку. Зарплатня оптимістична, значно вища ніж в усіх родичів що давно тут...
Тому не зациклюйтесь на чомусь, особливо якщо не виходить...

Це все для багатьох читається як доповідь Капітана Очевидність. Але добре що для вас це теж відкрилося.

Вже давно ті, хто повиїжджав, дебатували з рештою про "високі податки за кордоном" проти "5% ФОП", наводили багато аргументів що саме за ті високі податки робиться за кордоном. Серед цих неочевидних для багатьох речей є також те, що скажімо хтось з дітей зацікавиться не програмуванням, а скажімо умовно музейною справою. Там нема що особливо заробити, окрім вкрасти щось з музею чи організувати часом рідкісні ексклюзивні виставки з запрошенням іноземних грошовитих гостей. Отже, це суто дотаційна діяльність і залежить від загального добробуту країни. "В нас" музейні працівники - бідні як церковні миші, якщо тільки не вкрали і не продали на чорному ринку якийсь дорогий експонат. На заході ж - це звичайна професія, яка дозволяє не розкішно але цілком пристойно жити, ростити дітей, відпочивати і потім не збирати пляшки на пенсії.

І так будь-що. Водій автобуса в Німеччині має лише дещо нижчу зарплату від програміста. Тут йдеться про тих хто "на трудовій книжці" де податки близько 50%. Бо на контракті можна собі вибити і більше.

З іншого боку, крім періоду війни, в Україні чи в найближчих до неї західних країнах все ще нижчі податки і за умови вільного володіння англійською / німецькою можна заробляти великі гроші і платити відносно низькі податки. Ну тепер війна розставила все на свої місця. Бо високі податки - це також і добре профінансована армія, важливість чого велика частина не усвідомлювала.

30

Re: Робоча еміграція

frz написав:

З іншого боку, крім періоду війни, в Україні чи в найближчих до неї західних країнах все ще нижчі податки і за умови вільного володіння англійською / німецькою можна заробляти великі гроші і платити відносно низькі податки. Ну тепер війна розставила все на свої місця. Бо високі податки - це також і добре профінансована армія, важливість чого велика частина не усвідомлювала.

Що ви таке говорите, ПДФО 18% і є основним джерелом поповнення бюджету України. Плюс 1,5% військовий збір.

Виходить майже 20% з найманого працівника. Це приблизно стільки ж як у вашій Польщі (12+9%).

Зі ставкою податків тут норма, це лише для ІТ-фахівців створили тепличні умови "ФОП на стероїдах" (податки як у самозайнятого працівника + соцпакет як у найманого).

Подякували: leofun011

31

Re: Робоча еміграція

bebyk написав:

ПДФО 18% і є основним джерелом поповнення бюджету України. Плюс 1,5% військовий збір.

Неправда. За даними https://index.minfin.com.ua/ua/finance/ … ov/income/ , половину бюджету складають "інші неподаткові надходження" та "інше", що, як я розумію, означає просто міжнародну допомогу. ПДФО дає лише 6,2% надходжень, ну а військовий збір разом з "іншими податками та зборами" (без розкритих за посиланням) - 1,6%.

32

Re: Робоча еміграція

koala написав:
bebyk написав:

ПДФО 18% і є основним джерелом поповнення бюджету України. Плюс 1,5% військовий збір.

Неправда. За даними https://index.minfin.com.ua/ua/finance/ … ov/income/ , половину бюджету складають "інші неподаткові надходження" та "інше", що, як я розумію, означає просто міжнародну допомогу. ПДФО дає лише 6,2% надходжень, ну а військовий збір разом з "іншими податками та зборами" (без розкритих за посиланням) - 1,6%.

Ви чомусь прочитали "основне джерело поповнення бюджету" як "звідти йде найбільше грошей". Ну, ви як завжди, аби похизуватися розумом, показати, що ви правий в інтернеті, причепившись до несуттєвого формулювання.

А вів я до того, що проблема не в "низьких податках", бо податок зовсім не низький.

33

Re: Робоча еміграція

Але до чого тут ця ставка, якщо всі ФОПи, вся торгівля, фактично все, що заробляє великі гроші оформлене як ФОП? Те, що є номінальна ставка, яка стосується переважно держсектору і мінімалок, ніяк бюджету не допомагає.

34

Re: Робоча еміграція

koala написав:

якщо всі ФОПи, вся торгівля, фактично все, що заробляє великі гроші оформлене як ФОП?

А ви тільки, щоб показати, що хтось інший неправий, скидаєте докази з лівих сайтів? Бо я не маю даних, що "всі на ФОПах", тільки про ІТ (субʼєктивно, звісно ж).

35

Re: Робоча еміграція

Але ОК, припустімо, що koala експерд з усього на світ та завжди правий на 146%.

У Польщі існує аналог ФОПа, забув як називається, і ставка там трохи вища за 5%. Менше з тим. Чомусь поляки поголовно не перейшли на свої "ФОПи".

Що трапилося? Як же так? Невже поляки вища раса, яка прагне сумлінно сплачувати більше податків? Чи може… о, ні, навіть страшно припустити… В них держава працює ефективніше? І річ таки не в податковій ставці, як розпинався Фурз, а в дечому іншому?

36

Re: Робоча еміграція

bebyk написав:
koala написав:

якщо всі ФОПи, вся торгівля, фактично все, що заробляє великі гроші оформлене як ФОП?

А ви тільки, щоб показати, що хтось інший неправий, скидаєте докази з лівих сайтів? Бо я не маю даних, що "всі на ФОПах", тільки про ІТ (субʼєктивно, звісно ж).

Маю ще купу досвіду купівлі різних товарів, де на чеках замість назви магазину стоїть якийсь ФОП.
Кількість людей, що офіційно задекларували особисті (не ФОП) річні доходи у мільйон гривень чи більше, менша за 10 тисяч. Мільйон гривень - це, вибачте, 40 тисяч доларів довоєнних (27000 зараз). Річних. На місяць виходить 83000 гривень, або ж 2,5-3,5 тисячі доларів. Ви серйозно гадаєте, що такі доходи на всю країну має лише 10000 людей?  Ці 10000 - це ті, хто з різних причин не може собі ФОП оформити.

37 Востаннє редагувалося frz (08.08.2023 14:15:10)

Re: Робоча еміграція

Пропоную поцікавитися ставкою податків для приватних осіб з доходами "вище ніж" (бо корпоративний податок плюс-мінус в межах похибки). О диво, саме в таких країнах як США, Німеччина, Британія, Франція він якраз найвищий - і за дивним збігом обставин саме ці країни здатні допомагати нам в скрутну годину найбільше в абсолютних числах (у відносних числах, звісно, найбільше допомагають малі країни що на власній шкірі переконалися що таке запоребрик). Ну бо корпорація - це в кінцевому результаті все одно якісь приватні особи що колись таки отримують дохід від діяльності корпорації і мусять з цього заплатити податок.

38

Re: Робоча еміграція

koala написав:
bebyk написав:
koala написав:

якщо всі ФОПи, вся торгівля, фактично все, що заробляє великі гроші оформлене як ФОП?

А ви тільки, щоб показати, що хтось інший неправий, скидаєте докази з лівих сайтів? Бо я не маю даних, що "всі на ФОПах", тільки про ІТ (субʼєктивно, звісно ж).

Маю ще купу досвіду купівлі різних товарів, де на чеках замість назви магазину стоїть якийсь ФОП.
Кількість людей, що офіційно задекларували особисті (не ФОП) річні доходи у мільйон гривень чи більше, менша за 10 тисяч. Мільйон гривень - це, вибачте, 40 тисяч доларів довоєнних (27000 зараз). Річних. На місяць виходить 83000 гривень, або ж 2,5-3,5 тисячі доларів. Ви серйозно гадаєте, що такі доходи на всю країну має лише 10000 людей?  Ці 10000 - це ті, хто з різних причин не може собі ФОП оформити.

Тобто даних не буде? Як і очікувалося, все тільки, щоб довести, що інші «неправі», на підтвердження власних слів ви даних не надаєте.

Але не страшно, я ж не ви, і можу припустити, що ви маєте рацію.

39 Востаннє редагувалося bebyk (08.08.2023 14:31:28)

Re: Робоча еміграція

frz написав:

Пропоную поцікавитися ставкою податків для приватних осіб з доходами "вище ніж" (бо корпоративний податок плюс-мінус в межах похибки). О диво, саме в таких країнах як США, Німеччина, Британія, Франція він якраз найвищий - і за дивним збігом обставин саме ці країни здатні допомагати нам в скрутну годину найбільше в абсолютних числах (у відносних числах, звісно, найбільше допомагають малі країни що на власній шкірі переконалися що таке запоребрик). Ну бо корпорація - це в кінцевому результаті все одно якісь приватні особи що колись таки отримують дохід від діяльності корпорації і мусять з цього заплатити податок.

Навіщо ви маневруєте? Щоб що? Беремо Польщу, в якій ви перебуваєте, набагато економічно (та й не тільки) успішнішу, ніж Україна, з майже такою податковою ставкою — і зразу бачимо, що податки не важать.

Важить щось інше. Що? Складно судити, бо я не експерт-з-усього як koala і не вірю в рожевих поні, як ви. Можу припустити, що важить велика корумпованість українського уряду, його некомпетентність, неефективність інституцій, мудрий нарід, який не любить кваліфіковану роботу тощо.

Подякували: Tarpan871

40

Re: Робоча еміграція

Я народився в Україні і вмру тут! Бо кожній нації - свій дім, і ніде не може бути так добре вкраїнцю, як в Україні!
А хто так не думає, той не українець!