21

Re: Freelance

Joker написав:

Ніхто досі не помер від того, що прокинувся о 7:00.

у мене до 12.00 мозок практично не працює. який смисл іти на роботу і там сидіти як ідіот? А дома я можу нормально попрацювати вночі.

Ще один дибілізм роботи в реалі - вища спеціальна освіта. Кажуть, шо десь в світі уже від цього відказуються (а на роботу беруть по знаннях), але не вірю, шо в нашому совку таке може бути (хіба 1 фірма на тисячу). Нащо мені та вища освіта, якшо я  маю знання?!

22

Re: Freelance

вища освіта потрібна для державної роботи, а в нормальну фірму без знань не візьмуть

23

Re: Freelance

у мене до 12.00 мозок практично не працює. який смисл іти на роботу і там сидіти як ідіот? А дома я можу нормально попрацювати вночі.

У мене все навпаки. Зранку (Але коли вже нормально прокинувся) я дуже активний. Особливо 8:30 -11:30. Потім йде нормальний режим і ще десь година активності з 16:00 - 17:00. Пізно вечером я здатен тільки на шахи, читати блоґи і робити щось спокійне.

24

Re: Freelance

в офісі халявний wi-fi, швидкий інтернет, халявні пєчєньки, чай/кава, настільний футбол, настільний хокей, тренажери, playstation, зручні крісла, величезний монітор, знаходиться в центрі Києва, щомісяця можна зібратись відділом побухати/поїсти/покурить кальян за рахунок компанії, графік роботи гнучкий як не знаю що, про стабільність я взагалі мовчу
фріланс? пффф...

У всіх такі умови праці. В програмістів. В усіх. Але якщо серйозно, то вдома крім "халявних" коржиків і чаю чи кави є ще й "халявний" борщ, солодке спагетті, запечена картопля, сало ну і т.д. Перевагами традиційного просиджування стільчика десь в конторі є

  • стабільно виплачувана зярплата (як правило)

  • соціалізація через перебування в купці інших людей і беспосереднє спілкування

  • соціальний захист наданий державою працюючим

  • стимули для роботи у вигляді колективу і начальства

На все вищеперераховане знайдуться контраргументи з боку прихильнів вільнонайманства.

Подякували: tim1

25 Востаннє редагувалося VertoX (30.04.2015 19:36:52)

Re: Freelance

Invader написав:

"халявний" борщ, солодке спагетті, запечена картопля, сало ну і т.д.

*HI*  *DANCE*  *YAHOO*  *BRAVO*

26

Re: Freelance

Ліпше там, де більше платять.

27

Re: Freelance

Kane написав:

Ліпше там, де більше платять.

На тему оплати нема сенсу говорити, тому що нема нiяких закономiрностей. Велика амплiтуда варiантiв (вiд копiйок до тисяч у.о.) Хiба на роботi в реалi, i то не по всiх мовах.

28

Re: Freelance

після двох років фрілансу і мандрівок світом перейшов на офісну роботу. Переваг для себе бачу безліч, за фрілансом не шкодую, натомість завжди маю можливість пофрілансити ввечері чи по вихідним. Фінансову складову взагалі не порівняти. Крім того фріланс у моєму випадку це було тупцювання на місці, а робота в команді над великим світовим проектом - це постійний розвиток.

Не виключено, що через декілька років захочу полетіти десь в Таїланд і доведеться йти з офісу та знову фріласнити

Подякували: VertoX1

29

Re: Freelance

Kane написав:

Ліпше там, де більше платять.

Чистими. Бо треба ж розуміти, що пєчєньки і зручні крісла з великим монітором купляють на гроші зароблені співробітниками, а ще на ці гроші утримуються величезна армія менеджерів і інший sells-force співробітників. А у фрілансі Ваш прибуток залежить тільки від Вашої ефективності.

Подякували: morgot1

30

Re: Freelance

+ фрілансу що не вимагають від тебе 1-5 років стажу роботи.

31

Re: Freelance

shabaranskij написав:

+ фрілансу що не вимагають від тебе 1-5 років стажу роботи.

Але мінус — доводиться шукати роботу увесь час, поки фрілансиш.

32

Re: Freelance

P.Y. написав:

Але мінус — доводиться шукати роботу увесь час, поки фрілансиш.

Як кому. Я вже писав вище, що у нормальних спецiв i в малоконкурентних сферах все навпаки.

33

Re: Freelance

Chemist-i написав:
Kane написав:

Ліпше там, де більше платять.

Чистими. Бо треба ж розуміти, що пєчєньки і зручні крісла з великим монітором купляють на гроші зароблені співробітниками, а ще на ці гроші утримуються величезна армія менеджерів і інший sells-force співробітників.

мені платять чистими акурат ту суму, яку я просила: навіть за мої податки платить компанія, а не я

34

Re: Freelance

Cyan написав:
Chemist-i написав:
Kane написав:

Ліпше там, де більше платять.

Чистими. Бо треба ж розуміти, що пєчєньки і зручні крісла з великим монітором купляють на гроші зароблені співробітниками, а ще на ці гроші утримуються величезна армія менеджерів і інший sells-force співробітників.

мені платять чистими акурат ту суму, яку я просила: навіть за мої податки платить компанія, а не я

Ви акурат заробляєте в n разів більше ніж попросили, і платите всі податки+крісла+монітор+пєчєньки+deltaX. (де deltaX - Ваша реальна ціна (скільки створили благ) мінус податки, печеньки, т.д. мінус Ваша самооцінка (на скільки Ви оцінили власну роботу))

Подякували: ktretyak1

35

Re: Freelance

Chemist-i написав:
Cyan написав:
Chemist-i написав:

Чистими. Бо треба ж розуміти, що пєчєньки і зручні крісла з великим монітором купляють на гроші зароблені співробітниками, а ще на ці гроші утримуються величезна армія менеджерів і інший sells-force співробітників.

мені платять чистими акурат ту суму, яку я просила: навіть за мої податки платить компанія, а не я

Ви акурат заробляєте в n разів більше ніж попросили, і платите всі податки+крісла+монітор+пєчєньки+deltaX. (де deltaX - Ваша реальна ціна (скільки створили благ) мінус податки, печеньки, т.д. мінус Ваша самооцінка (на скільки Ви оцінили власну роботу))

чесно - та робота не коштує тих грошей, що я за неї отримую. сума моєї зп накручена пафосом фірми і курсом долара - не більше

36

Re: Freelance

Cyan написав:
Прихований текст
Chemist-i написав:
Cyan написав:

мені платять чистими акурат ту суму, яку я просила: навіть за мої податки платить компанія, а не я

Ви акурат заробляєте в n разів більше ніж попросили, і платите всі податки+крісла+монітор+пєчєньки+deltaX. (де deltaX - Ваша реальна ціна (скільки створили благ) мінус податки, печеньки, т.д. мінус Ваша самооцінка (на скільки Ви оцінили власну роботу))

чесно - та робота не коштує тих грошей, що я за неї отримую. сума моєї зп накручена пафосом фірми і курсом долара - не більше

Може Ви і є той sells-force-manager, але правда в тому, що Ви виконуєте якісь функції в фірмі, і навіть якщо Ви цілий день лиш фарбуєте нігті, і отримуєте 500 баксів, то може завдяки Вам інші мужики ефективніше сі працюют, і отримуют менше. Інакше Вас би там не тримали. Правда Капітолійської реальності™.

37

Re: Freelance

Chemist-i написав:

Ви акурат заробляєте в n разів більше ніж попросили, і платите всі податки+крісла+монітор+пєчєньки+deltaX. (де deltaX - Ваша реальна ціна (скільки створили благ) мінус податки, печеньки, т.д. мінус Ваша самооцінка (на скільки Ви оцінили власну роботу))

Повністю згоден з Chemist-i, а після відповіді

Cyan написав:

чесно - та робота не коштує тих грошей, що я за неї отримую. сума моєї зп накручена пафосом фірми і курсом долара - не більше

згадався ще один пункт (хоча, як каже Cyan, цей пункт її не стосується): урівнялівка. Тобто кращі працівники підтягують гірших за власний рахунок, зрозуміло що не за власною волею.

Усі мінуси фрілансерів, покищо, через слабку розвинутість інфраструктури для них. Але все показує на те, що за фрілансом майбутнє.

38

Re: Freelance

Корисним може бути знати висновок за цією темою, особливо для початківців, щоб бачити куди прямувати в своєму розвитку.
Вище вказані відповіді суміжні з моїми здогадками, як краще організувати своє зростання в веб-сфері.
Я дещо зроблю summary з висоти свого польоту:

Вважаю варто  працювати в колективі.
Перевага: Швидка реалізація веб-проектів, більший колективний рівень знань, швидше вирішення веб-питань, можливо фіксована, але стабільна оплата праці.
Недоліки: Можливо,.. необхідність співпрацювати з іншими (можливо людині зручніше комфортніше самому працювати), виконувати розпорядження менеджера,...  ), також в колектив набирають з досвідом роботи в такій-то сфері + стільки-то років. Якщо розглядати початківця, то це проблема,-  тому як ні досвіду, ні знань, ні швидкого зростання.

Фріланс,
Вважаю фріланс є чудовим майданчиком для аналізу ринку веб-програмування, орієнтації в тому хто, що, скільки замовляє та оплачує за работу,- чудова можливість для вибірки прикладів реалізації веб-проектів. Реалізація такого завдання дає можливість відчути особисті можливості, недоліки, прогалини у веб-знаннях. Виконання такого замовлення стовідсотково залежить від власних зусиль.
Але ж суттєвим недоліком є особисте навчання, відносно повільний спосіб веб-зростання, - звичайно можна навчатись, але якщо є наставник, що може допомогти методологією вивчення матеріалу, акцентуванням на моментах то вважаю це набагато краще.

Тобто, якщо ти новачок початківець, то напевно шлях => фріланс (визначення себе, орієнтація, навчання) => фріланс/пошук колектива => робота в колективі.

39

Re: Freelance

Так, в офісній роботі новачку, в якого є наставник - добре. Але досить часто цей наставник не хоче вчити своїх підопічних, за рахунок цього наставника й відбувається "швидкий ріст" новачків.

Така схема не безнадійна, але для наставників має в неї ще додатись пункт "хочу бути наставником". Бо той час, який він витрачає на навчання інших, міг би витратити на самонавчання.

Самостійність дорослій людині точно ніколи не завадить: чи це буде фрілансер, чи офісний працівник.

А коли є звичка бути самостійним, то й самостійне навчання не буде повільним. Ті, в кого є вища освіта, часто кажуть, що одна з самих цінних якостей, яку вони отримали будучи студентом - навички бути самостійним.

З іншої сторони, якщо людина ще не має власної сім'ї, то кращим для неї може бути саме офісна робота, бо інколи навіть не завжди однорідно-хороший колектив - є кращим варіантом. В такому разі найкращим варіантом офісної роботи може бути call-center. Типово - туди беруть молодих людей віком 20-30 років - тобто саме те що треба, якщо ваша ціль сім'я =), вистачить навіть пару років...

40

Re: Freelance

Cyan написав:

в офісі халявний wi-fi, швидкий інтернет, халявні пєчєньки, чай/кава, настільний футбол, настільний хокей, тренажери, playstation, зручні крісла, величезний монітор, знаходиться в центрі Києва, щомісяця можна зібратись відділом побухати/поїсти/покурить кальян за рахунок компанії, графік роботи гнучкий як не знаю що, про стабільність я взагалі мовчу
фріланс? пффф...

Що заважає дома мати халявні печеньки, чай, тренажери, зручні крісла, швидкий інтернет, wi-fi, настільні ігри?
Якщо хочеться їздити до офісу в центрі Києва,  то фрілансіть з коворкінгу.
Зібратись з друзями щоб випити, погуляти, поїсти, відпочити на природі, займатись спортом  можна частіше ніж раз на місяць, хоч кожного дня чи тижня.