241

Re: Питання про форум....

Discord і Telegram для виродків. Usenet — ось що правильно. https://www.eternal-september.org/. Безкоштовна реєстрація і без SMS.

Подякували: leofun011

242

Re: Питання про форум....

javascriptIsLife написав:

Discord і Telegram для виродків. Usenet — ось що правильно. https://www.eternal-september.org/. Безкоштовна реєстрація і без SMS.

Правильно - це коли такі виродки як ви у вічному бані

243 Востаннє редагувалося javascriptIsLife (22.12.2023 20:29:45)

Re: Питання про форум....

Ну, Discord це прожерлеве дещо зі свистоперділками в якому символи набираються з помітною затримкою. Крім цього написане на JavaScript.

Telegram не такий прожерливий, але вимагає номер сотового та наявність розумнофону. Створений росіянами братами Дуровими, рекламувався як захищене з усіх боків чудо чудесне насправді таким не являючись. Навіть в самій РФ росіяни підозрюють Telegram в співпраці з тамтешньою гебньою. А ще воно без спросу лізе в телефонну книгу розумнофону і додає контакти звідти.

Обидві програми ще й, мабуть, торгують даними зібраними про своїх користувачів. Нащо користуватися, тим самим збільшуючи їхню популярність, роздутими програмульками з сумнівною репутацією які ще й надодачу висмоктують особисті дані, коли є Jabber, IRC, Usenet і той же WWW? Не потрібно віддавати номер телефону, не потрібно розумнофону, електропошту можна взяти одноразову, програми вибирий які хочеш, користуйся хоч з Nokia N70 хоч з Windows 2000.

Любителі Telegram і Discord так само радісно користувалися або користуються Вконтакте і Однокласниками.

244

Re: Питання про форум....

BogdaneS написав:
frz написав:

Непогано було б повішати в шапці форуму посилання на канал дискорд.

Непогано було б створити групу в телеграм. Дискорди не у всіх є. Та й навіщо себе обмежувати?

Правильно, давайте розсадимо всіх десятьох активних учасників по двох десятках месенджерів, щоб коже думав, що тут він один залишився.

Слабке місце будь-якого месенджера — жахлива навігація по історії повідомлень. Тому обов'язкова вимога до будь-якого месенджера, якщо ми хочемо зробити з нього супутник форуму — можливість автоматичного експорту повідомлень з нього на форум у спеціально відведену тему. Не бачу, чому це неможливо, але поки що чомусь ніхто не зробив дискорд-канал чи телеграм-канал з ботом чи плагіном, який би виконував подібну роботу. Без цього, це просто якийсь канал якихось людей, частина з яких, можливо, колись читали цей форум.

245

Re: Питання про форум....

P.Y. написав:
BogdaneS написав:
frz написав:

Непогано було б повішати в шапці форуму посилання на канал дискорд.

Непогано було б створити групу в телеграм. Дискорди не у всіх є. Та й навіщо себе обмежувати?

Правильно, давайте розсадимо всіх десятьох активних учасників по двох десятках месенджерів, щоб коже думав, що тут він один залишився.

Слабке місце будь-якого месенджера — жахлива навігація по історії повідомлень. Тому обов'язкова вимога до будь-якого месенджера, якщо ми хочемо зробити з нього супутник форуму — можливість автоматичного експорту повідомлень з нього на форум у спеціально відведену тему. Не бачу, чому це неможливо, але поки що чомусь ніхто не зробив дискорд-канал чи телеграм-канал з ботом чи плагіном, який би виконував подібну роботу. Без цього, це просто якийсь канал якихось людей, частина з яких, можливо, колись читали цей форум.

Месенджери - це вже крайня міра. Не бачу перепон у переродженні безпосередньо даного форуму. Але поки ви тут місяцями малюєте теорії, воно само себе не зробить. Треба організуватись і зробити.

246

Re: Питання про форум....

Так месенджер і використовується переважно з метою переродження форуму... не знаю, наскільки вже безпосередньо і саме цього... адже доменне ім'я так і залишиться за власницею форуму. Фактично йде спроба створити щось нове зі сподіванням перетягнути основну масу користувачів туди... як я це бачу.

247

Re: Питання про форум....

зробіть чат на цьому форумі зі збереженням повідомлення протягом 12 годин. виж програмісти, чи ні? нехай там всі пасінарії пасуться

248

Re: Питання про форум....

Особисто я в діскорд чи телеграм не перейду.

249 Востаннє редагувалося frz (23.12.2023 17:14:42)

Re: Питання про форум....

Дискорд канал створив супергерой користувач, котрий взявся за розробку нового рушія форуму. Відповідно решта хто з цього приводу може лише говорити, а не мішки носити, як-от я, хоч і мають щодо його доцільності право голосу, проте із суттєво меншим коефіцієнтом вагомості.

основна гілка
https://discord.com/channels/1159929490 … 1011928196

гілка флуд
https://discord.com/channels/1159929490 … 0788596817

Поки що це єдиний спосіб перебувати на зв'язку з рештою спільноти поки форум лежить. Ну є ще на ґітхабі "дискусія", однак спілкуванням це назвати важче, радше там лише повідомлення що форум знову ліг.

Телеграмом не користуюся.

250

Re: Питання про форум....

Зробити щось на цьому форумі чи з цим форумом неможливо. У модераторів немає доступів до сервера, БД чи коду таким чином ніхто окрім власниці не зможе нічого зробити, навіть якби хотів. А, пані Анастасія (власниця) яка має всі доступи у цьому не зацікавлена, ось така цікава ситуація виходить. Це для тих, хто у бункері.

Подякували: leofun01, flatliner2

251

Re: Питання про форум....

wander написав:

Зробити щось на цьому форумі чи з цим форумом неможливо. У модераторів немає доступів до сервера, БД чи коду таким чином ніхто окрім власниці не зможе нічого зробити, навіть якби хотів.

Покищо все так.

wander написав:

А, пані Анастасія (власниця) яка має всі доступи у цьому не зацікавлена, ось така цікава ситуація виходить.

ForReplace не зацікавлена в тому щоб хтось викрав дані або якось нашкодив форуму. Для неї цей форум дорогий як память про чоловіка. Кожного разу, коли я бачу на форумі проблему, яку не можу самостійно порішати, я пишу їй на пошту, і вона відновлює форум.

252

Re: Питання про форум....

leofun01 написав:
wander написав:

Зробити щось на цьому форумі чи з цим форумом неможливо. У модераторів немає доступів до сервера, БД чи коду таким чином ніхто окрім власниці не зможе нічого зробити, навіть якби хотів.

Покищо все так.

wander написав:

А, пані Анастасія (власниця) яка має всі доступи у цьому не зацікавлена, ось така цікава ситуація виходить.

ForReplace не зацікавлена в тому щоб хтось викрав дані або якось нашкодив форуму. Для неї цей форум дорогий як память про чоловіка. Кожного разу, коли я бачу на форумі проблему, яку не можу самостійно порішати, я пишу їй на пошту, і вона відновлює форум.

в дискорд написав:

Якби був доступ, то можна б було хоча би зробити повний бекап і далі встановити принаймні штатні оновлення. А то як воно виглядає зараз - можна різними словами називати, але точно не так як би воно мало бути.

Наскільки я можу припускати, доступу нема ні в кого крім власниці, аби запевнити її право власності. Це наче й зрозуміло з одного боку рішення, однак в теперішньому вигляді воно наштовхує на потребу активної розробки цілком окремої альтернативи. В результаті, після підняття нового форуму, на цей просто буде забито.

Тож... толку з того ексклюзивного права доступу? Хіба що потім знести все і встановити якийсь лендинг. Деякий час за інерцією там буде непогана відвідуваність. А потім кінець. Плюс ще можливий продаж домену.

253

Re: Питання про форум....

Хвороблива сииуація. Це як не давати дитині рісти.

254

Re: Питання про форум....

Щось таке як CEO айтішної компанії стала людина, яка зовсім, абсолютно далека від айті. Нікому доступу не дам, робіть як хочете. Критичні оновлення безпеки? Ні, не чули...

255 Востаннє редагувалося frz (24.12.2023 13:30:40)

Re: Питання про форум....

Хоча тут більше питання до модераторів, котрі не спромоглися розтовкмачити ці нюанси про штатні оновлення для власниці на пальцях.

256

Re: Питання про форум....

Можливо, ForReplace не зацікавлена у розвитку форуму? Пропоную перейти на мою соцмережу, де інтерфейс і функціонал нічим не гірший (а в чомусь навіть кращий) за даний форум)) І то і то - допотопні корита, котрі простіше написати з нуля, аніж намагатися переписати.
Якось шукав на просторах інтернету затишну місцинку для українських айтішників. Облазив сайти, месенджери... Нема в нас нічого нормального... Стресую...

257

Re: Питання про форум....

frz написав:

Хоча тут більше питання до модераторів, котрі не спромоглися розтовкмачити ці нюанси про штатні оновлення для власниці на пальцях.

Власниця хоче залишити все таким, як воно є, бо це пам'ять про чоловіка. Вона проти будь яких змін, це очевидно

258

Re: Питання про форум....

leofun01 написав:
wander написав:

Зробити щось на цьому форумі чи з цим форумом неможливо. У модераторів немає доступів до сервера, БД чи коду таким чином ніхто окрім власниці не зможе нічого зробити, навіть якби хотів.

Покищо все так.

Надія помирає останньою? :)

frz написав:

Хоча тут більше питання до модераторів, котрі не спромоглися розтовкмачити ці нюанси про штатні оновлення для власниці на пальцях.

Пане frz, всі контакти з власницею є внизу форуму, ви, як і будь-який інший користувач форуму, можете написати їй та розтовкмачити всі нюанси по форуму. Повірте, модератори вже намагались зробити все, що в їх силах, але ви завжди можете проявити свої дипломатичні здібності та показати як треба.

BogdaneS написав:

Можливо, ForReplace не зацікавлена у розвитку форуму? Пропоную перейти на мою соцмережу, де інтерфейс і функціонал нічим не гірший (а в чомусь навіть кращий) за даний форум)) І то і то - допотопні корита, котрі простіше написати з нуля, аніж намагатися переписати.
Якось шукав на просторах інтернету затишну місцинку для українських айтішників. Облазив сайти, месенджери... Нема в нас нічого нормального... Стресую...

Робота над новим форумом вже ведеться, рішенням було написати все з 0, в тому числі й рушій. Ви, за бажанням, можете доєднатись до розробки, всі посилання на дискорд вже було раз 100 опубліковано, соцмережа - ні, дякую.

Подякували: leofun01, flatliner2

259 Востаннє редагувалося frz (24.12.2023 20:10:15)

Re: Питання про форум....

wander написав:

всі контакти з власницею є внизу форуму, ви, як і будь-який інший користувач форуму, можете написати їй та розтовкмачити всі нюанси по форуму. Повірте, модератори вже намагались зробити все, що в їх силах, але ви завжди можете проявити свої дипломатичні здібності та показати як треба.

Дуже дотепно. Я просто власник одного з облікових записів форуму. По суті, ніхто для власниці. І такий статус мене влаштовує.

Розкажу як це відбувається з кимось з ким вже раніше встановлено довіру. Я приймаю запит AnyDesk від бухгалтера, вводжу свій пароль ключа в особистому кабінеті податкової і вона щось там робить зі звітністю впродовж 30 хвилин, а я можу дивитися а можу й не дивитися; далі мені телефонує і каже що все готово, я підписую звіти і надсилаю в податкову (таким чином все працювало 7 років, поки я мав український фоп). Щось схоже з кимось з родичів і близьких знайомих, коли їм треба щоб я щось там начаклував на їхньому компі з налаштуваннями (звісно, крім налаштувань мережі - це через AnyDesk не дуже вийде). Нічиїх паролів через AnyDesk я не бачу, звісно якщо не переплутати введення пароля в поле там де email, etc.

Якщо йдеться про орендований vps і за умови що в мене довірені стосунки з власницею, я б попрохав її встановити AnyDesk, надіслав би запит на конект, залогінився б з її компа через putty в консоль vps (тут власниця вводить пароль руцями), зробив би бекап як мінімум усього що є в /var/www і в самій базі і бекапи зберіг би лише на комп власниці через WinSCP (плюс кудись в особистий акаунт google drive власниці), далі встановив би штатні оновлення vps за допомогою

sudo apt-get update; sudo apt-get upgrade; sudo apt-get clean; sudo apt-get autoremove

Також активував би Unattended Upgrades (за умови що vps під убунтою - або ж аналог під іншим дистрибутивом), це найосновніші критичні секуріті апдейти, які через цю фічу надалі ставляться самостійно без необхідності заходити і робити це руцями.
https://www.kolide.com/features/checks/ … d-upgrades
https://www.digitalocean.com/community/ … rs-updated
Я реально розчарований що таке просте не було досі донесене до власниці. Давайте нарешті відділимо особисті емоції і визнаємо, що саме ось цей абзац - то прямий провтик модераторів, а саме тих, хто має особисте знайомство з власницею.

----

Далі б почекав пару тижнів - місяць аби побачити чи далі кладуть наш сайт.
Звісно, далі може ще буде незакрита діра і доведеться апґрейдити версію php і, можливо, самого рушія. Це довше і марудніше. Але попередні пункти це елементарно і маст хев.

260

Re: Питання про форум....

frz написав:

Я просто власник одного з облікових записів форуму. По суті, ніхто для власниці. І такий статус мене влаштовує.

Моя хата скраю, нічого не знаю.

frz написав:

Розкажу як це відбувається з кимось з ким вже раніше встановлено довіру.

Можливо таке працювало з паном Леонідом, оскільки він був тут активним користувачем, вибирав модераторів, спілкувався тощо. З пані Анастасією, виходячи з моїх власних спостережень, такого немає, тобто модератори є такими ж ноунеймами, як і будь-хто інший. Нехай мене поправлять інші модератори, якщо я помиляюсь.

P.S. Щоб встановити довіру потрібно, щоб обидві сторони були у цьому зацікавленими.

Тому я не бачу проблеми, якби ви все вище написане скопіювали та відправили власниці на пошту.

frz написав:

прямий провтик модераторів, а саме тих, хто має особисте знайомство з власницею

Покажіть мені хто цей модератор, мені самому цікаво.

Подякували: leofun011