Тема: «ТИ» чи «ВИ»?
Останнім часом якось часто стикаюся з таким питанням, а от зовсім недавно був свідком розмови двох людей, де в одного з них сильно пригоріло, лиш через те, що до нього звернулися на "ти". Якщо через таку дурницю люди готові дратуватися і входити в конфлікт, то до чого приведуть більш серйозні причини? Ніколи цього не розумів.
Особисто, я вважаю, що це відверте лицемірство. Лиш вдумайтеся, люди говорять один одному "ви" не тому що поважають один одного, а тому що повинні показувати повагу якимсь задекларованим способом. До питання про "етикетну" форму та зміст. Можна на "ви" звернутися так, що людина всім своїм нутром відчує презирство, проте формальний етикет буде дотриманий.
Проте загалом модель звернення на ви, це ще не так страшно. Зрештою я і сам так звертаюся, нерозумно ігнорувати те, що може образити інших людей. Інше питання, що змушує людей звертатися до себе на ви, в такий категоричний спосіб, щоб аж доводити це до конфлікту та плюванням один в одного? Якщо людина так сильно обурюється, що її не кличуть саме на "ви", то вона полоні, як сказали б християни "помилкових ідолів". Безумовно є в наявності зміщення пріоритетів від реального до уявного. Я повторю, що говорю зараз виключно про ситуацію, коли людина вважає таке звернення обов'язковим саме по відношенню до себе, в силу якихось причин, які вона вважає важливими. Оскільки суспільство в більшості своїй слідкує за тупо закладеною програмою, то таке її бажання часто залишається задоволеним, що зміцнює її в вірі, що так і повинно бути. Якщо порядок порушується, то людина починає ображатися.
При цьому, якщо попросити пояснити свою точку зору, на що саме ображається - вона не зможе. Максимум, що може сказати - це приблизно те, що кажуть всі: так прийнято, це правила етикету і т.д. Справжньої причини: у людини просто виробилася звичка не ображатися на "ви", і ображатися на "ти", вважай спрацювало багаторічне дресирування, вона не назве, швидше за все. Взагалі момент, коли людина починає вважати, що мовляв, все, вистачить - Я - вже не дитина, пора б всім це визнати і перестати мені тикати, - дуже цікавий з точки зору психології.
Я думаю можна було б пару дисертацій написати на цю тему))
1) Мені цікаво почути інші думки щодо цього приводу, але надіюся на більш адекватну реакцію)
2) Також мені цікавий такий момент, як звертання до батьків на "ви", я знаю, що в нас в Україні, особливо в західній її частині це дуже поширено і мені цікаво виявити відколи така тенденція пішла, вже з історичної точки зору. І також цікаво, як ви зверталися до своїх батьків?