Re: «ТИ» чи «ВИ»?
Займенник ви може вживатися й до однієї особи як засіб вираження ввічливості і пошани. У таких випадках слово ви пишеться з великої літери
Ви не увійшли. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.
Ласкаво просимо вас на україномовний форум з програмування, веб-дизайну, SEO та всього пов'язаного з інтернетом та комп'ютерами.
Будемо вдячні, якщо ви поділитись посиланням на Replace.org.ua на інших ресурсах.
Для того щоб створювати теми та надсилати повідомлення вам потрібно Зареєструватись.
Український форум програмістів → Обговорення → «ТИ» чи «ВИ»?
Сторінки Попередня 1 2 3 4 5 Наступна
Для відправлення відповіді ви повинні увійти або зареєструватися
Займенник ви може вживатися й до однієї особи як засіб вираження ввічливості і пошани. У таких випадках слово ви пишеться з великої літери
Так, англійською "ти" (thou) лишилося виключно в молитвах, старій літературі і т.д. Хоча ще у Дікенса є згадки, як шмагали 5-річних дітей за те, що вони до однолітків так зверталися.
Стосовно чемних форм - то можна ще згадати японську, де залежно від соціального статусу і статі співрозмовників узагалі мова перебудовується, вилізають зовсім різні суфікси і дієслівні форми.
Не буду писати, що більшу частину XVI століття Україна була не в складі Королівства Польського, а в Литві; просто уточню, що pluralis majestatis - це про королівське "ми" ("ми, Микола Другий, імператор і самодержець всеросійський..."), а не про звернення "ви" до особи: https://en.wikipedia.org/wiki/T%E2%80%93V_distinction
Не буду писати, що дати типу XVI століття є трохи відносними і є напевне з похибкою. Проте у свому повідомленні я і нічого не говорив за конкретні дати. Також не буду писати, що не вся Західна Україна була під Великим князівством Литовським, принаймні дивлячись на карту 1569 року, коли приймали Люблінську унію добра частина Західної України була все ще під Короною Польською. Якщо у вас є більш точні дати з точними земельними поділами, прошу ділитися посиланнями.
Не писатиму і щодо pluralis majestatis, бо ви схоже моє повідомлення погано читали.
Є ще звернення як "ВитЕ" замість "Ви", у деяких селах такий говір.
leofun01 написав:На { роботі | вулиці | форумі } на "ви" за замовчуванням, з додаванням виключень.
А яких виключень? )
Виключення:
{ попросив | дозволив } звертатися на "ти"
звернувся до мене на "ти"
в компанії людей і я почув, що вони звертаються на "ти" (між собою)
І якщо б до вас звернули на ти, якби ви відреагували?
Спокійно. Реакція не залежить від форми звертання.
коли ви були дітьми, до вас як зверталися на "ти" чи на "ви"?
Якщо на "ти", то це якось вас обурювало?
Завжди на "ти". Не обурювало.
wander написав:leofun01 написав:На { роботі | вулиці | форумі } на "ви" за замовчуванням, з додаванням виключень.
А яких виключень? )
І якщо б до вас звернули на ти, якби ви відреагували?Виключення:
{ попросив | дозволив } звертатися на "ти"
звернувся до мене на "ти"
в компанії людей і я почув, що вони звертаються на "ти" (між собою)
wander написав:коли ви були дітьми, до вас як зверталися на "ти" чи на "ви"?
Якщо на "ти", то це якось вас обурювало?Завжди на "ти". Не обурювало.
Дякую )
Я не скажу, що для того аби вижити їх треба багато, але щоб жити нормально - то їх потрібно норм Харчі, одяг, комуналка, лікування, навчання дітей (від садочка до ВНЗ), ...
Безумовно. Тільки от саме уявлення про «нормально» дуже залежить від поточних фінансових можливостей та від середовища (для когось, може, й унітаз без позолоти — вже ознака бідності). А от щоб як у дев'яності — харчі самому на городі виростити, одяг підлатати й носити далі, (що робити з комуналкою, уявлення не маю), лікування — загартовуватись, діти хай самі за книжечки беруться та якось на бюджет поступають...
Трішки підправлю (заміню) - "не схожі на себе в реалі" -> "намагання видати себе за більш серйозну одиницю" (неважливо в якому питанні - мачо, гангста, інтелектуал і тд.)
За мачо й бандюків не скажу, але особисто мені приємніше мати справу з людиною, що хоча б намагається вдавати з себе істоту з інтелектом (незалежно від наявності в неї диплома про в/о чи роботи, що вимагає розумових зусиль). ІМНО, не корчити з себе дурня — такий же прояв поваги до людей навколо, як і не ходити по вулиці в драній майці-алкоголічці. Вдавати з себе гіршого, ніж є насправді — негарно навіть у реалі. (Взагалі, що таке «насправді»? Не всі аспекти людського життя й людської особистості однаково зручно демонструвати в реалі — проте, це не значить, що якщо людина, наприклад, пише вірші в своєму блозі, а не видає їх у вигляді книги, то вона цих віршів насправді і не пише).
Тому і кажу, що якщо людина відчуває якісь комплекси то хай "прокачується" в реальності, а не займається цим у віртуальному світі. Можливо і перше місце не займе, але все ж підніметься з останнього
А чому, власне, людина не повинна прокачуватись у віртуальному світі? Це така ж частина реальності, як і будь-який інший продукт культури та технологій. Хіба що краще це робити з користю для себе й для інших — не вправлятися в тролингу на форумах, а писати статті для вікіпедії — чим погано насправді?
Займенник ви може вживатися й до однієї особи як засіб вираження ввічливості і пошани. У таких випадках слово ви пишеться з великої літери
Зустрічав твердження, що «Ви» з великої слід писати лише при листуванні, а в інших випадках «ввічливе ви» пишеться так само, як при звертанні до кількох осіб.
Тільки от саме уявлення про «нормально» дуже залежить від поточних фінансових можливостей та від середовища (для когось, може, й унітаз без позолоти — вже ознака бідності).
Звісно в кожного свої "мірки та мірило".
А от щоб як у дев'яності....
Нуууу, як сказати, і в ті часи були варіанти. Звісно зараз значно краще, проте...
Харчі самому на городі виростити...
Для цього ще город потрібно мати.
Лікування — загартовуватись...
Ню-ню, але загартовування далеко все не перекриває. Якщо після певних подій - "нозі зникли", чи в мізках "вава з'явилася", а може епілептичні приступи почали турбувати,...
Діти хай самі за книжечки беруться та якось на бюджет поступають...
Хм, так а хто сказав, що до події - "на бюджет поступають" більш нічого з освітянського нема? Чи за садок не потрібно платити?
Додайте іграшки, одяг, гуртки (навіть якщо безкоштовні, то амуніція чи змагання все одно про гроші нагадають),.... Хм, а якщо в людини немає своєї хатинки, то ще треба за оренду платити...
За мачо й бандюків не скажу, але особисто мені приємніше мати справу з людиною, що хоча б намагається вдавати з себе істоту з інтелектом (незалежно від наявності в неї диплома про в/о чи роботи, що вимагає розумових зусиль)
Ну це Ваші вподобання. Мені, навпаки, до вподоби люди, які є "простими", без намагання накинути на себе "яскраву мантію". Чи це дуже інтелектуальна людина, чи малоосвідчена людина - головне, щоб була такою, якою є. Хоче розвиватися - супер, аби тільки менше "казок" розповідала.
Вдавати з себе гіршого, ніж є насправді — негарно навіть у реалі.
Погоджуюсь. Тому і подобаються люди, які собі "не додають та не віднімають".
А чому, власне, людина не повинна прокачуватись у віртуальному світі?
Так я не закликаю забити на інтернет. Я зовсім за інше - РЕАЛЬНІСТЬ значно важливіша за ВІРТУАЛЬНІСТЬ.
Стільки впевненості в собі, стільки "гарних слів", "крутих" порад, ...Але проблема, що +-90%-95%, даних особистостей, чомусь в реальному житті зовсім не такі.
купа лайливих висловлювань, на адресу іншої людини, хоч в реальному житті, невідомо чи дана особа в голос наважилася б сказати "просте слово" - "дурень" своєму співрозмовнику в очі, "супер поради", при цьому особа яка їх рекомендує сама в реальному житті їх не реалізовує
Я це порівнював з тим, що люди, умовні бали собі набивають, в умовному світі аби у віртуалці ліпше почувати себе аніж в реальності.
Тому якщо є певні проблеми то краще їх вирішувати в реальності, а не закриватися у віртуальному світі. Потрібно бути таким, як є і жити в реальності. Щось не подобається - змінювати. А вже потім можна хоч в YouTube ролики з порадами роздавати іншим, як слід досягати мети.
писати статті для вікіпедії — чим погано насправді?
Нічим
P.S. Я щось геть в офтоп почалапав Спочатку - "ти" vs "ви", потім інтерент, тепер вподобання. Вибачте.
а писати статті для вікіпедії — чим погано насправді?
Погано тим, що
P.Y. написав:і не ходити по вулиці в драній майці-алкоголічці.
Я іноді виходжу на вулицю в драній майці-алкоголічці. Думайте про мене що хочете, мені байдуже.
Що таке майка алкоголічка ???
Ну це Ваші вподобання. Мені, навпаки, до вподоби люди, які є "простими", без намагання накинути на себе "яскраву мантію". Чи це дуже інтелектуальна людина, чи малоосвідчена людина - головне, щоб була такою, якою є. Хоче розвиватися - супер, аби тільки менше "казок" розповідала.
ІМНО в показній простуватості понтів не менше, ніж у мантії інтелектуала. Бо що це, як не демонстрація ще однієї соціальної переваги — стадності? Здавалось би, що поганого в тому, що людина чимось відрізняється від інших у кращий бік і намагається це підкреслити? Але ні, стадній істоті треба, щоб сильніших за неї не було. Тому стадо методично зіштовхує з п'єдесталів усіх, хто чимось кращий за середньостатистичну істоту зі стада. Будь як усі, і до тебе потягнуться люди. Будеш чимось кращим — і тебе зневажатимуть за цю твою перевагу. Можна бути чимось гіршим — тоді тебе теж зневажатимуть, але жалітимуть... Вороняча зграя, що закльовує ворону, чимось не схожу на нормальну-середньостатистичну (інколи досить прив'язати до ноги барвисту стрічку) — подібні інстинкти властиві всім соціальним видам (ворони, собаки, люди...). Власне, це один із факторів, чому в реалі важко пробитись і чому всі ці люди з цими «казковими» характеристиками тікають у мережу, де можна підібрати собі більш оптимальне коло спілкування.
Я зовсім за інше - РЕАЛЬНІСТЬ значно важливіша за ВІРТУАЛЬНІСТЬ.
Що таке реальність, якщо єдине в чому ви можете бути певними - це ваша свідомість (Сприймач)?
Якщо Сприймач - це єдине, в чому ми не можемо засумніватися, то перед ним рівне все, що він сприймає - від думок, чуттів та інших психічних процесів - до тексту який ми читаємо в книзі чи на веб-сторінці (що в принципі теж є наші чуття).
Спостереження.
Навіть коли ми звертаємось до особи на ви, то коли говоримо про неї з кимось іншим то це відбувається в третій особі однини.
Докидую питання: "ви" чи "Ви"? Чи варто писати з великої літери?
"На Україні" аж ніяк країну не звеличує, а нівелює її суб'єктність. Коли класик писав "На Вкраїні", ніякої держави "України" не було і малося на увазі "на [теренах національної території] України", що в різні доби використовувалося для окреслення власне терену (звідти й "на"). "На Русі", як на мене, лише підкреслює роздробленість князівств, яке було настільки loosely coupled, наскільки це взагалі можливо, аби називатися спільним іменником.
Найбільш прийнятним (моя особиста, суб'ктивна, хоч і аргументована, думка) буде:
- У/в Україні - коли йдеться про сучасну Україну (не має різниці чи про терен кажете, чи державу, бо сучасний терен України === держава Україна)
- На Україні - коли мається на увазі історичні території.
"На Україні" аж ніяк країну не звеличує, а нівелює її суб'єктність. Коли класик писав "На Вкраїні", ніякої держави "України" не було і малося на увазі "на [теренах національної території] України".
Як незалежна держава Україна існує менш ніж три десятиліття. Проте, Україна (як сукупність території та нації) набагато старша, ніж сучасне державне утворення на її основі — власне, вся українська культура була збудована задовго до Незалежності, і нині ми можемо говорити лише про її підтримання/відродження. Зведення України-країни українців виключно до новітньої української держави теж применшує її вагу, робить українську націю ніби неісторичною.
Докидую питання: "ви" чи "Ви"? Чи варто писати з великої літери?
«ви»:
- плутається з «ви» до кількох осіб
+ трохи простіше друкувати однією рукою
«Ви»:
+ дозволяє відрізнити від «ви» до кількох осіб
- може виглядати надто шанобливо (коли потрібна лише нейтральна ввічливість)
Можна казати, що їду на Кубанську Україну, на Далекосхідну Україну чи На Україну Зеленого Клину.
Але якщо територія контролюється центральним урядом, то дії відбуваються в Україні. То ж наприклад навіть якщо сказати, " в 2016му році на Україні в м. Севастополі", то з людей ніхто не буде особливо возмущатись.